Przestrzeń wystawiennicza nowo otwartej Gallery One Art we Wrzeszczu debiutuje kameralnym pokazem obrazów trzech gdańskich artystów: Marka Modela, Jacka Kornackiego i Marka Wrzesińskiego. Każdy z autorów swoją aktywność twórczą łączy z pracą dydaktyczną na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w Katedrze Kształcenia Podstawowego.

 

Wydaje się, że tym, co wyróżnia realizacje prezentowane na wystawie, jest indywidualne podejście do idei obrazu jako przestrzeni szeroko pojętych działań malarskich. Takie wartości jak światło, kolor, przestrzeń, barwa, swoista ekspresja, rytmy i napięcia kompozycyjne składają się na sens poszczególnych wypowiedzi artystycznych. Niby podobnych, bo dotyczą tradycji obrazu jako elementu kultury wizualnej. Ostatecznie jednak różnych pod względem formy, materii malarskiej oraz tematu.

Goście galerii mają okazję przyjrzeć się z bliska fragmentom „Biblioteki” oraz kompozycji modułowej zatytułowanej „Konterfekty” Jacka Kornackiego, które oświetlone światłem UV ujawniają niezwykłą i wielowymiarową percepcję postrzegania koloru.

Jacek Kornacki
„Konterfekty” Jacka Kornackiego

 

Niepowtarzalny gest i ekspresja malarska dominuje natomiast w wyszukanych kompozycjach kolorystycznych Marka Modela, które nawiązują do motywu związanego z tematem martwej natury.

Kompozycje Marka Modela
Kompozycje Marka Modela

 

Minimalizm, oszczędność środków wyrazu i kontemplacyjny charakter to cechy wyróżniające poliptyki Marka Wrzesińskiego, na które składają się fragmenty realizacji malarskich pod wspólnym tytułem „Kontemplacje / Malarstwo jako forma dialogu”.

poliptyki Marka Wrzesińskiego
 „Kontemplacje / Malarstwo jako forma dialogu” Marka Wrzesińskiego

 

Galeria One Art

Galeria One Art jest galerią sztuki współczesnej poświęconą promocji artystów krajowych i międzynarodowych poszukujących ekspozycji na światowym rynku sztuki. Ma na celu łączenie artystów z kolekcjonerami sztuki i innymi artystami. Prezentuje szeroki i niezwykły wybór sztuki nowoczesnej i współczesnej poprzez współprace zarówno z uznanymi, jak i z młodymi i wschodzącymi artystami oraz oferuje kolekcjonerom z całego świata wyrażenie ich pasji do obcowania ze sztuka.

Galerii Sztuki One Art za największa wartość uznaje oryginalność i uczciwość wobec selekcji dziel sztuki oraz wzajemny szacunek i zaufanie w stosunku do artystów i klientów.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę http://galleryoneart.eu/