Wykonanie pięknego manicure w domu, dzięki temu, że obecnie dostępne są doskonałej jakości produkty i akcesoria, jest naprawdę proste i szybkie. Mimo to nadal dużo fanek domowych stylizacji paznokci popełnia błędy, które skutkują znacznym skróceniem trwałości mani i – niejednokrotnie – jego nieestetycznym wyglądem. Co powoduje, że nie możesz cieszyć się efektami swoich wysiłków? Dowiedz się i nigdy więcej nie narażaj się na niepowodzenie!

 

Skórki i płytka – nieprawidłowe przygotowanie lub zaniechanie

Prawidłowe opracowanie skórek i płytki to podstawa, od której należy rozpocząć. To właśnie ten krok przygotowuje paznokcie do każdego rodzaju manicure. Niewłaściwe przygotowanie lub zaniechanie tego kroku stanowi jedną z najczęstszych przyczyn zapowietrzenia, odpryskiwania, pękania i odpadania produktów. Skórki należy odsunąć i wyciąć, jeśli są mocno narośnięte. Gdy będą nachodzić na płytkę, produkty na nią nakładane nie będą ściśle przylegać i przez to odspajać się w krótkim czasie od wykonania manicure.

Sama płytka również musi być oczyszczona, zmatowiona i gładka, bo w przeciwnym przypadku kosmetyki nie zyskają wystarczającej przyczepności. Bardzo ważnym krokiem po opracowaniu płytki i skórek jest ich oczyszczenie. Należy je przeprowadzić przy użyciu cleanera, czyli odtłuszczacza.

Akcesoria – niewłaściwie dobrane, uszkodzone, przeterminowane

Jeśli chcesz uzyskać naprawdę trwałą stylizację, musisz użyć takiego sprzętu jak lampa UV/LED, UV bądź lampa led do paznokci. Jaka najlepsza będzie do tworzenia manicure? Jest to uzależnione od tego, na jakim materiale chcesz pracować. W przypadku, gdy planujesz stosować wszystkie dostępne materiały, postaw na uniwersalną lampę UV/LED, która utrwali każdy produkt. Lampa LED nie jest w stanie utwardzić np. lakieru hybrydowego lub żelu UV.

Przed rozpoczęciem pracy zawsze sprawdzaj stan sprzętów i produktów oraz daty ważności. Przeterminowane kosmetyki tracą swoje właściwości, więc nie zbudujesz na ich bazie trwałego, solidnego manicure. Wybieraj najlepszej jakości akcesoria.

Nieprawidłowe używanie produktów

To kolejny częsty błąd, który rujnuje całą pracę. Zbyt wiele warstw produktu, za grube warstwy nakładane jednorazowo, niewystarczający czas utrwalania w lampie. Upewnij się, że nie popełniasz tych błędów. A jeśli Ci się zdarzyło, zdecydowanie nigdy więcej tego nie rób!

Co zrobić, gdy odkryjesz błąd?

Jesteś w trakcie wykonywania manicure i zauważasz, że doszło do zalania skórek? Po utrwaleniu pierwszej warstwy lakieru hybrydowego widzisz, że odchodzi on od wolnego brzegu lub/i marszczy się na całej powierzchni płytki? To sytuacje, których nie możesz ignorować i maskować nakładaniem kolejnej warstwy produktu. Takie postępowanie szybko się na Tobie zemści, bo stylizacja będzie nieestetyczna i ulegnie uszkodzeniu być może jeszcze tego samego dnia. Wiemy, że to frustrujące, ale nie ma innego sposobu – musisz się cofnąć. Usuń nieprawidłowo nałożony kosmetyk i zacznij jeszcze raz. Bądź cierpliwa i uważna, a już niebawem Twój manicure będzie idealny!