Jesienna edycja Akademii Mediderma zagościła w największych miastach Polski. Jej tematem przewodnim były przebarwienia, a cykl szkoleń zainaugurowano w Warszawie.

 

Innowacje zabiegowe, merytoryczne wykłady przedstawicieli marki, możliwość przetestowania produktów do pielęgnacji – cykl szkoleń Mediderma dostarcza kosmetologom niezliczonych inspiracji oraz wiedzy. Najnowsza, już trzecia edycja Akademii Mediderma, poświęcona jest szerokiemu tematowi hiperpigmentacji. To między. innymi właśnie w ich redukcji specjalizuje się marka Mediderma, będąca organizatorem szkoleń.

- To już trzecia edycja Akademii Mediderma, gościmy w dziewięciu miastach Polski. Wybór tematu był podyktowany bardzo dużym zainteresowaniem. Są to przebarwienia. Mediderma proponuje kompleksowe rozwiązania na tego typu problemy, począwszy od produktów, zabiegów, jak i pielęgnacji pozabiegowej – powiedziała nam podczas inauguracji Anna Kwaśnik, Head of Marketing Sesderma.

 

Oglądaj relację z inauguracji!

Trendy, szkolenia i testy podczas Akademii Mediderma

Podczas szkoleń w kolejnych miastach, m.in. w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Gdańsku, uczestnicy mieli okazję spotkać się z ekspertami Mediderma, wysłuchać prelekcji na temat trendów i innowacji zabiegowych, a także poznać skuteczne sposoby na budowanie długoterminowych relacji z klientami. Urozmaicony program Akademii, wzbogacony m.in. o testy kosmetyków do pielęgnacji domowej i pomoc w doborze preparatów do konkretnych procedur, przyciąga setki uczestniczek.

- Duża frekwencja na naszych szkoleniach bardzo nas cieszy. Jesteśmy przygotowani pod kątem merytorycznym w sposób na tyle ciekawy i interesujący, żeby przykuć uwagę praktyków kosmetologów, tych osób, które na co dzień spotykają się z problemami skóry w swoich gabinetach kosmetologicznych czy też medycyny estetycznej – podkreśliła w rozmowie z Zatoką Piękna Elżbieta Skalska, Global Business Director Sesderma.

 

Przebarwienia okiem ekspertów Mediderma

Akademia Mediderma prowadzona jest dwa razy w roku, a szkolenia poświęcone są zagadnieniu nawiązującemu do najczęściej pojawiających się w danym sezonie problemów skórnych. Podczas jesiennej edycji uwaga skupiona była na przebarwieniach, zarówno ich etiologii, jak i procedurach ich usuwania. Mediderma jako marka profesjonalna, oferująca m.in. peelingi chemiczne, zaprasza ekspertów, którzy dzielą się z uczestnikami wiedzą na temat zabiegów na przebarwienia, poprawnego prowadzenia pacjenta i rekomendacji odpowiedniej pielęgnacji uzupełniającej.

- Temat przebarwień to temat rzeka i najczęściej dotyczy kobiet. Przebarwienia lokalizują się na różnych głębokościach skóry i w zależności od głębokości, na którą chcemy oddziaływać, stosujemy różne protokoły zabiegowe i różne substancje aktywne. Firma Mediderma od lat specjalizuje się w usuwaniu przebarwień i budowaniu protokołów zabiegowych dedykowanych temu problemowi skóry – powiedziała nam Monika Rogala, lekarz medycyny estetycznej i dermatolog.

Akademii Mediderma
Akademia Mediderma

Podczas III edycji Akademii Mediderma kosmetolodzy z całego kraju mogli spotkać się z pasjonatami branży, a także – dzięki szkoleniom – zdobyć najnowszą wiedzę np. na temat technik łączonych, w tym łączenia peelingów chemicznych z mikronakłuwaniem. Cykl szkoleń pozwolił uzupełnić wiedzę i poznać najnowsze trendy oraz innowacje, które w kolejnych miesiącach – już podczas wizyt w gabinetach – przydadzą się w pracy z klientami.

Kolejna edycja Akademii Mediderma zaplanowana jest na marzec 2024 roku. O szczegółach można dowiedzieć się z kanału social media marki @mediderma_pl.

Materiał powstał we współpracy z Mediderma