Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce, ale i w Europie. Organizowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) kongres odbył się w dniach 17-19 listopada 2023 roku w Warszawie. Już od 21 lat przyciąga najlepszych specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej i anti-aging, chirurgii estetycznej czy dermatologii. Wydarzenie uzyskało certyfikat INFARMA. Patronat medialny nad kongresem objęła Zatoka Piękna.

 

Oglądaj naszą relację!

 

Dlaczego jest to ważny kongres?

Niewątpliwie jest to ważne wydarzenie dla całego środowiska lekarzy medycyny estetycznej, dlatego w tym roku odbywa się już 21 edycja kongresu, ale jednocześnie obchodzone jest  30-lecie powstania PTMEiAA. Jak powiedział podczas oficjalnego otwarcia Prezes PTMEiAA dr Waldemar Jankowiak: - Ta tradycja od wielu lat powoduje, że się tutaj spotykamy, możemy dzielić się wiedzą, zapraszamy wspaniałych wykładowców, przedstawicieli firm. Towarzystwo nasze liczy 30 lat, formuły kongresu się zmieniają, czasy się zmienia, są trudne, ale powinnismy się spotykać, poszerzać naszą wiedzę, upewniać się, że to, co robimy, robimy dobrze. Dziękuję członkom komitetu organizacyjnego, którzy wykonali tytaniczną pracę, żeby to wszystko zadziałało.

Program XXI Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging obfitował w dobrze dobrane i aktualne tematy, które przyciągnęły spore grono lekarzy: Zarejestrowało się ponad 500 lekarzy, ponad 20 wykładowców zagranicznych, ponad 50 polskich. - wylicza dr Edyta Adamczyk-Kutera, Członkini Zarządu PTMEiAA, co potwierdził również dr Krzysztof Jacek Kaczyński, Członek Zarządu PTMEiAA: - Dziś możemy śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o frekwencję kongres jest udany, sale wykładowe są pełne i to, co słyszymy od uczestników, że wykłady są bardzo ciekawe.

Nie zabrakło podczas tegorocznej edycji tematów trudnych i przełamujących tabu. - Bardzo się cieszę, że tematy z zakresu ginekologii estetycznej są coraz częściej poruszane na kongresach nie tylko w Polsce, ale na świecie, że przełamujemy te tematy tabu. - powiedziała nam dr n. med. Karina Barszczewska.

Nic dziwnego, że dla lekarzy i uczestników kongresu, to przede wszystkim czas spędzony na wykładach i warsztatach, gdzie eksperci z całego świata dzielą się wiedzą i doświadczeniem.

- Jestem bardzo podekscytowany, że tu jestem. Już po raz drugi biorę udział w tym kongresie i wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem, jak wielu lekarzy w nim uczestniczy, jak duże jest zainteresowanie tematami wykładów, a poziom wiedzy lekarzy medycyny estetycznej w Polsce jest naprawdę imponujący. Dlatego naprawdę się cieszę, dziękuję. – mówił w rozmowie z redakcją dr Gabriel Ayala Velazquez, ekspert zaproszony przez firmę mesoetetic Polska.

 

Workshop'y firmowe i sesje tematyczne

Pierwszy dzień kongresu, piątek 17 listopada 2023 roku poświęcony był workshop'om z udziałem renomowanych firm branżowych, m.in. takich jak IBSA, VIVACY, Croma, Fillmed, Innmedis i wielu innych. Workshop'y prowadzone były na dwóch głównych salach wykładowych w Hilton Warsaw.

Joanna Szendzielorz, CEO Laboratoires Vivacy Polska tak podsumowała workshop zorganizowany z udziałem lekarzy zaproszonych przez firmę Vivacy: - Rzeczywiście te szkolenia, sympozja, warsztaty są niezwykle istotne. Zresztą było dzisiaj widać na naszym sympozjum, że sala pękała w szwach. 

Drugi dzień, sobota 18 listopada 2023 roku przebiegł pod znakiem wykładów naukowych, medycznych i prawnych. W programie tego dnia znalazły się sesje tematyczne, takie jak prawo i biznes w medycynie estetycznej, toksyna botulinowa, biostymulacje w medycynie estetycznej i naprawczej, a także zoom na strefy intymne kobiet i mężczyzn. Dla uczestników przygotowano również interaktywną sesję diagnostyczną z udziałem lekarzy i ekspertów, która była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy.

- Każdy kongres rozwija nową wiedzę, nowe doświadczenie. Nowości, które podczas każdego kongresu są, na pewno przekładają się na nowe zabiegi w klinice i na nowych pacjentów. - powiedział w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna dr Maciej Konrad Panek

Ostatni dzień kongresu, czyli niedziela, 19 listopada 2023 roku, przyniósł kolejne ciekawe sesje poświęcone m.in. laserom i innym źródłom energii, anti-aging oraz powikłaniom w medycynie estetycznej. 

 

21 edycja kongresu okiem wystawców

XXI Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging to jednak nie tylko wykłady i workshopy, uczestnicy mieli możliwość odwiedzenia w trakcie 3 kongresowych dni przestrzeni wystawienniczej, gdzie najnowsze osiągnięcia, preparaty oraz technologie wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej zaprezentowało ponad 50 firm z całego kraju. Co mówią o udziale w 21 edycji kongresu przedstawiciele firm, z którymi udało nam się porozmawiać?

Barbara Dąbrowska-Gur , Sales Director ITP S.A.: - Firma ITP S.A. od 16 lat, od początku istnienia jest na tym kongresie, więc również w tym roku nie mogło nas zabraknąć. Zawsze na kongresie prezentujemy światowe, laserowe technologie. W tym roku również przyjechaliśmy z trzema nowościami.  

Marek Dończyk, Business Unit Manager Dermoaesthetic Department IBSA Poland: - Cieszymy się, bo zarówno dla nas uczestników, jak i dla organizatorów medycyna oparta na faktach, to klucz do nowoczesnej, bezpiecznej i skutecznej medycyny estetycznej.

Katarzyna Potocka, Dyrektor Zarządzająca Croma Pharma: Warto tu być. Naprawdę warto spotkać się z klientami, z lekarzami, podzielić się wiedzą, być razem, wspierać się i szukać wspólnych rozwiązań. 

Po intensywnych dniach kongresowych była też możliwość spotkania się, relaksu i integracji podczas sobotniej Gali Dinner, która odbyła się w Warsaw Marriott Hotel.

- Zapraszamy wszystkich Państwa na kolejną edycję, która odbędzie się za rok. Zrobimy wszystko oczywiście, żeby merytorycznie, organizacyjne i też towarzysko było na najwyższym poziomie. - powiedział na zakończenie dr Waldemar Jankowiak, Prezes PTMEiAA.

Nam nie pozostaje nic innego, jak również zaprosić do udziału w XXII Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w 2024 r. Do zobaczenia!