Zakup prezentu pod choinkę to czasem nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli ktoś ceni sobie kreatywność. Czy sama kreatywność to jednak idealny przepis na udany upominek świąteczny? Cóż, istnieją jeszcze lepsze pomysły na prezenty, które łączą je z tym, co wielu z nas lubi najbardziej – praktycznością. 

 

Poszukiwanie prezentu świątecznego trwa, a pomysłów brak? To problem niejednej osoby, która mimo braku czasu wkłada wysiłek w wybór czegoś, co podczas rozpakowywania prezentów po kolacji wigilijnej okaże się strzałem w dziesiątkę. Jak zatem wybrać idealny prezent pod choinkę i czy faktycznie najlepszym wyborem jest zakup takiego, który spodobałby się również nam? Niekoniecznie! Ta zasada może sprawdzała się w przeszłości, gdy asortyment w popularnych sklepach był bardziej ograniczony, jednak dziś inspiracje prezentowe mają swoje źródło choćby w pasjach osoby, którą chcemy obdarować.

Inspiracje prezentowe pod choinkę

Skąd zatem czerpać pomysły? To wydaje się proste, zwłaszcza jeśli dobrze znamy czyjeś zainteresowania. Idealnym wyborem dla kawosza, nawet przy ograniczonym budżecie, będzie elektryczny młynek do kawy lub spieniacz do mleka, domator doceni z kolei aromatyzer lub nawilżacz powietrza. Nietrudno znaleźć też prezent dla osoby prowadzącej zdrowy i aktywny tryb życia, bo choć naturalnym wyborem wydaje się tu smartwatch, jako prezent pod choinkę sprawdzi się również waga łazienkowa czy jeden z tegorocznych hitów – masażer do ciała.

W dobie najrozmaitszych gadżetów elektronicznych warto przyjrzeć się tym, które wykorzystują technologię w słusznym celu. Stanowią one alternatywę na przykład dla kupowanych w przeszłości z namiętnością produktów do sprzątania lub gotowania, które wielu ludziom kojarzą się z obowiązkiem, zamiast z przyjemnością. Przykład? Akcesoria elektroniczne dla osób dbających o zdrowie i urodę. Choć ciśnieniomierz dla babci w niektórych kręgach jest przedmiotem żartów, jeśli wciąż korzysta ona z urządzenia na nadgarstek, naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić jej ciśnieniomierz naramienny.

Prezentów wspierających utrzymanie urody i zdrowia, a zarazem dostarczających przyjemności, jest całe mnóstwo. Mowa tu nie tylko o szczoteczkach sonicznych do twarzy i zębów, ale i takich gadżetach, jak poduszki masujące, koce elektryczne, a wreszcie wspomniane już masażery do ciała oraz aromatyzery. Któż nie doceni aromatyzera z ultradźwiękowym dyfuzorem, który po długim i ciężkim dniu pracy pomoże skorzystać z zalet aromaterapii? Wciąż na topie są również zestawy do pielęgnacji stóp i dłoni, urządzenia do stylizacji włosów, urządzenia do peelingu, depilatory, a dla panów – golarki. Niedrogim i przydatnym gadżetem jest też inteligentna waga, która oprócz masy ciała podaje procent tkanki tłuszczowej czy wody w organizmie i pomaga obliczyć BMI.

Jak wybrać prezent na święta?

Zainteresowania i marzenia osoby, której zamierzamy coś sprezentować, to główne kryteria podczas świątecznych zakupów. Mól książkowy nie pogardzi z pewnością czytnikiem e-booków, nastolatek kamerą sportową czy słuchawkami bezprzewodowymi, a miłośnik podróży – porządnym powerbankiem. Oczywiście, pewną barierą może być budżet, ale i tutaj można znaleźć rozwiązanie. Jest nim nie tylko zakup tańszego urządzenia, ale i inwestycja w kartę podarunkową, np. do elektromarketu, którą można spożytkować podczas zakupu dokładnie takiego prezentu, o jakim się marzyło.

Zastanawiając się nad tym, jak wybrać prezent na święta, należy pamiętać o jeszcze jednym – upominek ma sprawić przyjemność, nie przykrość. Dlatego właśnie najbezpieczniejsze jest kierowanie się czyimś hobby i unikanie prezentów, które mogłyby sugerować komuś jego problemy zdrowotne, z urodą czy konieczność włożenia większego wysiłku w przygotowanie posiłków bądź utrzymanie czystości w domu. Wyjątkiem są sytuacje, gdy wiemy, że ktoś właśnie takiego, a nie innego gadżetu – np. inteligentnej wagi łazienkowej, blendera czy szczoteczki sonicznej do oczyszczania twarzy – sobie życzy.