Wysoka jakość, trafny dobór modelu do sylwetki i okoliczności, funkcjonalność - to kilka z wielu kryteriów, jakie powinny spełniać wygodne bokserki męskie. Czym dokładnie kierować się przy ich zakupie?

 

Wygodna bielizna to nieodłączny element każdej udanej stylizacji. Choć o zadbaniu o szczegół, którego na pierwszy rzut oka nie widać, często się zapomina, warto mieć na uwadze także komfort, wpływający tak na samopoczucie, jak i na pewność siebie. Niewątpliwie wśród mężczyzn takim detalem są wygodne bokserki męskie, które powinny łączyć w sobie styl i komfort. Jak znaleźć idealne bokserki dopasowane do indywidualnych potrzeb, preferencji i stylu życia?

 

Jeśli wygodne bokserki męskie, to z dobrego materiału

Wśród wielu mężczyzn przyjęło się, że najlepszym wyborem jest zakup wielopaku w jak najkorzystniejszej cenie. Pozostałe szczegóły schodzą na dalszy plan, a to błąd. Kluczowym elementem jest choćby wybór odpowiedniego materiału, który powinien być przewiewny i zapewniać komfort oraz utrzymanie higieny. Prym wiodą bokserki bawełniane, które zapobiegają poceniu się ciała. 

Bawełna, wbrew obiegowym opiniom, to nie jedyny materiał, jaki warto brać pod uwagę przy zakupie bielizny. Alternatywą jest bielizna z hipoalergicznej i antybakteryjnej tkaniny bambusowej. Wskazany jest również idealnie przylegający do ciała i „chłodny” w dotyku modal, szczególnie u osób z wrażliwą skórą. Ten materiał sprawdzi się przy wyborze dopasowanych bokserek slim fit. Aktywnym mężczyznom polecić można z kolei bokserki z wytrzymałej mikrofibry, czyli włókien poliestrowych i poliamidowych, stosowanej w bokserkach sportowych. 

O ile w codziennym użytkowaniu jak najbardziej sprawdzi się bawełna, o tyle podczas treningu korzystniejsza będzie mikrofibra. Modal to z kolei materiał szybkoschnący, a zatem idealny do noszenia latem, zwłaszcza pod spodnie garniturowe. Dlaczego to wszystko ma takie znaczenie? Wygodne bokserki męskie muszą być przewiewne i wykonane z materiału odprowadzającego wilgoć, zarówno w sytuacjach codziennych, jak i podczas aktywności fizycznej czy ważniejszych uroczystości, kiedy wymagane jest założenie garnituru.

 

Wygodne bokserki
Wygodne bokserki męskie dostępne są w różnorodnych kolorach i wzorach

 

Wygodne bokserki męskie na każdą okazję 

Choć trudno wskazać materiał, który sprawdzi się dosłownie w każdej sytuacji, w odniesieniu do bokserek można mówić również o różnych modelach, które dostosowuje się do indywidualnych potrzeb i typu sylwetki. Alternatywą dla slipów są klasyczne, krótkie bokserki trunk, zalecane mężczyznom szczupłym. Zasadniczo im tęższy mężczyzna, tam bardziej zabudowany model powinien wybrać. 

W ofertach marek bieliźnianych można znaleźć także kroje boxer (klasyczne bokserki do połowy uda) oraz long leg, czyli dłuższe bokserki sięgające niemal kolana, często wybierane przez sportowców. Nie można przy tym zapomnieć, że bokserki muszą być także dobrane do stylizacji. Naturalnie przy wąskich nogawkach spodni lepiej postawić na bokserki slim fit, a przy spodniach garniturowych – nawet modele bezszwowe. Równie ważna, z punktu widzenia komfortu, jest szerokość gumy w pasie. Bokserki męskie nie mogą być zbyt ciasne i powodować ucisku. 

Jak prawidłowo dobrać rozmiar bokserek męskich? Tu należy kierować się rozmiarówką producenta i zdecydować na podstawie zmierzonego wcześniej obwodu talii i obwodu bioder. Wskazówką może być wzrost odpowiadający danemu rozmiarowi, podany w tabeli rozmiarów, jednak najlepszym sposobem na optymalne dopasowanie jest sugerowanie się wykonanymi wcześniej pomiarami.

 

Jakich błędów unikać przy wyborze bokserek? 

Dobór odpowiedniego rozmiaru i modelu to nie jedyne, co ma znaczenie przy zakupie bokserek męskich. Duże znaczenie mają również inne detale, np. antybakteryjne wykończenie z zawartością jonów srebrna, które zapewnia higienę i zapobiega brzydkim zapachom. Wygodę noszenia bielizny mogą podnieść ponadto płaskie szwy i brak metek. Aktywnym, uprawiającym mężczyznom polecić można również bokserki ze specjalnymi strefami wentylacyjnymi w miejscach o wzmożonej potliwości, które gwarantują właściwą cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Najłatwiej znaleźć je wśród bokserek termoaktywnych. 

Jeśli chodzi o bokserki męskie, każdy detal ma wpływ na komfort użytkowania. Nie oznacza to jednak, że każdy powinien inwestować w ten sam model bielizny – powinien być on dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Choćby z tego i wcześniej wspomnianych powodów największym błędem przy zakupie męskiej bielizny jest kierowanie się ceną kosztem jakości. W rzeczywistości, przy odrobinie poszukiwań, obie te rzeczy można połączyć.