Jeśli marzysz o pracy w branży kosmetycznej, zapisz się do szkoły policealnej i w ciągu dwóch lat zdobądź dyplom technika usług kosmetycznych. Podczas zajęć zdobędziesz niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności, które będą przydatne w przyszłej karierze. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz poniżej. 

 

Technik usług kosmetycznych - kim jest i czym się zajmuje?

Technik usług kosmetycznych specjalizuje się w pielęgnacji ciała, przywracając skórze zdrowy i promienny wygląd poprzez stosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych. Zna szeroką gamę technik wykonania różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych i potrafi identyfikować problemy klientów, dobierając oraz wykonując zarówno zabiegi profilaktyczne, jak i lecznicze. Jego zadania obejmują także pomoc w zwalczaniu cellulitu, rozstępów, trądziku i innych niedoskonałości skóry, a także usuwanie nadmiernego owłosienia za pomocą różnych metod, w tym przy użyciu wosku zimnego i ciepłego. Dodatkowo technik usług kosmetycznych wykonuje zabiegi manicure, pedicure oraz makijaż, w tym także farbowanie brwi i rzęs. Doradza klientom w zakresie pielęgnacji skóry oraz ocenia wpływ czynników fizykalnych na jej stan. Aby zostać technikiem usług kosmetycznych, wystarczy skończyć dwuletnią szkołę policealną GoWork i zdać egzamin państwowy.

 

Technik usług kosmetycznych - gdzie znajdzie pracę?

Po zakończeniu edukacji w szkole GoWork i pozytywnym zdaniu egzaminu absolwent szkoły kosmetycznej dla dorosłych otrzymuje tytuł technika usług kosmetycznych oraz dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Ma on wówczas możliwość otwarcia własnego salonu kosmetycznego lub podjęcia pracy w różnorodnych miejscach, takich jak: gabinety odnowy biologicznej, działy kosmetyczne w centrach handlowych, salony urody, gabinety kosmetyczne, ośrodki SPA i hotele.


Ile zarabia technik usług kosmetycznych?

Wynagrodzenie w zawodzie technika usług kosmetycznych zależy od wielu czynników, takich jak miejsce pracy, umowa zatrudnienia, doświadczenie, kwalifikacje, posiadane certyfikaty oraz zakres oferowanych zabiegów. Średnie miesięczne zarobki na tym stanowisku wynoszą około 5-6 tys. zł brutto, jednak doświadczeni i dobrze wykwalifikowani pracownicy mogą otrzymywać nawet 8-10 tys. zł miesięcznie. Absolwenci szkół kosmetycznych - takich jak GoWork - mogą również podjąć pracę za granicą, na przykład w krajach Europy Zachodniej i Północnej, takich jak Norwegia, Szwecja, Dania, Niemcy, Francja czy Hiszpania, gdzie zarobki mogą sięgać aż kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

 

Czego nauczysz się na zajęciach z kosmetologii w szkole policealnej GoWork?

Podczas zajęć z kosmetologii z liftingiem rzęs słuchacze szkoły GoWork zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej, co jest niezbędne do pracy w tym zawodzie. Między innymi: poznają techniki upiększające twarz, uczą się odróżniać skórę zdrową od chorej, poznają składy i zastosowanie kosmetyków, uczą się przeprowadzania badania skóry, uczą się wykonywania różnych zabiegów kosmetycznych.

Podczas zajęć praktycznych w nowoczesnych pracowniach, słuchacze mają dostęp do profesjonalnego sprzętu, narzędzi i aparatury wykorzystywanych na co dzień przez doświadczone kosmetyczki. Są to urządzenia m.in. do kawitacji, mezoterapii bezigłowej, mikrodermabrazji i wielu innych zabiegów. Sale są dodatkowo wyposażone w stanowiska do pedicure, manicure i masażu, lampy Sollux, wapozon, elektrostymulatory, podgrzewacze wosku i inne tym podobne sprzęty. Szczegółowe informacje na temat zajęć w szkole GoWork znajdują się na stronie: https://policealna.gowork.pl/kosmetologia-z-liftingiem-rzes.

 

Zalety szkoły policealnej GoWork - dlaczego warto się tu uczyć?

Naukę w szkole policealnej GoWork warto podjąć z wielu powodów. Do najważniejszych należą: nauka w szkole GoWork jest w pełni darmowa; placówka nie pobiera od swoich słuchaczy opłat za czesne, wpisowe, indeks, legitymację, egzaminy w sesji (w tym poprawkowej) oraz liczne usługi w sekretariacie. Dzięki legitymacji, osoby do 26. roku życia mogą korzystać z różnego rodzaju zniżek, na przykład w komunikacji miejskiej. Aby zapisać się do szkoły policealnej GoWork, nie trzeba mieć matury - wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej (liceum, liceum dla dorosłych lub technikum). Nauka trwa stosunkowo krótko; w przypadku kosmetologii z liftingiem rzęs już w dwa lata można zdobyć wymarzony zawód i wkroczyć na rynek pracy. Nauka odbywa się w dwóch trybach do wyboru; pozwala to godzić zajęcia z innymi obowiązkami, na przykład z pracą lub wychowywaniem dziecka.

Zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele, którzy na co dzień pracują w branży beauty, znają jej specyfikę i są na bieżąco ze zmieniającymi się trendami. Zajęcia mają charakter teoretyczny i praktyczny, a wszelkie ćwiczenia odbywają się w nowoczesnych pracowniach z wykorzystaniem profesjonalnych sprzętów i materiałów.

Absolwent szkoły GoWork jest przygotowany do podjęcia pracy zarówno na etacie, jak i rozkręcenia własnego biznesu; może liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie i stabilną pozycję na rynku pracy.