W dzisiejszych czasach sport traktuje się nie tylko jako metodę dbania o zdrowie i sprawność, ale także jako pasję. Coraz więcej osób upatruje w sporcie szansy na realizację zawodowych ambicji. Jednym z takich fascynujących obszarów jest akrobatyka sportowa. Jednak aby móc przekazywać innym pasję i umiejętności w tej dziedzinie, konieczne jest odpowiednie przygotowanie i kwalifikacje. Czy zwykły kurs instruktora akrobatyki sportowej online wystarczy?

 

Akrobatyka sportowa – co to za dyscyplina?

Niezwykle widowiskowa dyscyplina, jaką jest akrobatyka sportowa, łączy w sobie elementy siły, gibkości, równowagi i precyzji. Dyscyplina ta zyskuje coraz większe zainteresowanie u kobiet, które chcą uprawiać piękny, a zarazem rozwojowy sport. To także kierunek zainteresowań dziewczynek i ich rodziców. Właśnie z myślą o nich warto rozważyć rozpoczęcie kariery jako instruktor akrobatyki sportowej.

Jak wygląda kurs instruktora akrobatyki sportowej?

Jeśli marzysz o zostaniu instruktorem akrobatyki sportowej, rozważ kurs instruktora akrobatyki sportowej, który pozwoli ci zdobyć niezbędne umiejętności. Kurs ten został stworzony z myślą o osobach zainteresowanych nauczaniem tej fascynującej dyscypliny. Co istotne, kurs prowadzony jest przy wsparciu systemu e-learningowego, więc możliwa jest realizacja programu częściowo online.

Podczas kursu uczestnicy zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną dotyczącą anatomii, fizjologii i psychologii, ale także praktyczną wiedzę oraz umiejętności pedagogiczne z zakresu prowadzenia zajęć, a także techniczne: dobierania odpowiednich ćwiczeń oraz analizy techniki wykonania poszczególnych akrobacji.

Co daje kurs instruktora akrobatyki sportowej? Perspektywy

Po ukończeniu kursu absolwenci otrzymują dokumentację zgodną z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki. Dodatkowo kursant ma możliwość otrzymania czerwonej legitymacji wraz z podpisem Dziekana Polskiej Akademii Kultury i Sportu potwierdzającej uzyskanie tytułu instruktora w danej dziedzinie sportowej. To wszystko otwiera wiele możliwości zawodowych, w tym także podjęcie pracy we wszystkich krajach UE.

Absolwenci kursu mogą pracować w związkach sportowych, ośrodkach sportu i rekreacji, ośrodkach kultury, różnego rodzaju klubach sportowych i rekreacyjnych, a także klubach komercyjnych. Praca jako instruktor może być nie tylko sposobem na zarobienie, ale przede wszystkim realizacją zawodową i osobistą.