12 czerwca w klubie golfowym Tokary Golf Club odbył się PHD Golf Cup 2021 – Charytatywny Turniej Golfowy na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

„Celem wydarzenia jest zdobycie środków na opiekę medyczną nad śmiertelnie chorymi dziećmi. Każda złotówka jest niezwykle ważna, bo to jest opieka medyczna dla dziecka: psychologiczna, lekarska, pielęgniarska, a także rehabilitacja i sprzęt dla dziecka. To pozwala chorym dzieciom ostatnie chwile spędzić w domu bez bólu i bez cierpienia” – informuje Pani Małgorzata Balkowska Prezes Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci

Na polu golfowym stawiło się 90 golfistek i golfistów z 10 polskich klubów sportowych. Rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach handicapowych.Podczas gdy zawodnicy walczyli na 18 dołkowym polu w trudnych warunkach pogodowych, goście turnieju próbowali swoich sił w Akademii Gry w Golfa na Driving Rangu.

„Przyznam się, że pierwszy raz gram w golfa. Bardzo fajnie się spędza czas, szczególnie jak tę piłeczkę dobrze się odbije, to jest z tego niezła frajda” – podzielił się wrażeniami Michał Bednarek, rozgrywający Wybrzeża Gdańsk.

W trakcie całego wydarzenia trwała licytacja cicha, na którą darczyńcy przekazali pokaźną ilość przedmiotów. Wśród nich znalazły się grafiki i obrazy, ręcznie wykonane designerskie drewniane lampy, lustro, zbiór powieści Magdaleny Witkiewicz, vouchery na zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, złote pióra, zaproszenia do SPA i hoteli, sesja fotograficzna oraz trening z profesjonalnym trenerem golfa jak również wiele innych niezwykłych darów.

„Przyjechałam na to wydarzenie z rodziną, ufundowałam również kilka książek na licytację, a za chwile spróbuję swoich sił w grę w golfa. Myślę, że to jest świetny pomysł, aby pomagać potrzebującym nawet w tych trudnych czasach”, - powiedziała pisarka Magdalena Witkiewicz.

Całość wydarzenia ozdobił koncert trzech wyjątkowych głosów muzyki operowej. W wykonaniu profesora Leszka Skrla usłyszeliśmy przeboje muzyki światowej, a utwory solowe oraz w duecie sopranistki Marzeny Ostryńskiej i tenora Przemka Radziszewskiego, spowodowały pozytywne wibracje u wszystkich obecnych.

Finałową licytację głośną poprowadził speaker radiowy Robert Silski. Na aukcję zostały specjalne przygotowane: obraz „Green” – malarki Katarzyny Biały, naszyjnik z białych muszli wykonany przez Brendler Jewellery, broszka „Piłka w dołku” od projektantki Malkova, sukienka „Piłeczka” od projektantki Katrin Bellen oraz najnowszy model torby golfowej Chervo Gallasia od strategicznego Partnera S’portofino.

„Warto być skupionym nie tylko na sobie, ale również na innych, dlatego takie wydarzenia są nam bardzo bliskie, oprócz tego cudowne emocje i golf, które są w DNA naszej firmy, wszystko składa się pięknie w taką całość jakim jest to wydarzenie” – powiedziała Aleksandra Piesiak, reprezentująca S’portofino.

Część oficjalną rozpoczęliśmy od rozdania nagród uczestnikom Akademii, którzy wygrali w tym dniu swoje pierwsze trofea golfowe.
Na sam finał organizatorzy wydarzenia wręczyli ręcznie wykonane nagrody w postaci ceramicznych łopatek kijów golfowych, pokrytych kolorowym szkliwem z wytłoczonym kolibrem – symbolem fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

W kategorii Stroke Play Brutto wygrał Kukułowicz Andrzej z wynikiem 77 uderzeń, II miejsce – Dymecki Dariusz 80 uderzeń, który zaliczył również eagle na 6 dołku, III miejsce – Liszewski Jacek 85 uderzeń.
W kategorii Stableford Netto HCP 0,0-18,0: I miejsce zajął Piotr Malissa, II – Maciej Block, III – Andrzej Regliński.
W Stableford Netto HCP 18,1-36,0 zwyciężył Jerzy Żygałowski, II miejsce objął Jarosław Maliniak, a na III uplasował się Jarosław Darasz.

Najdłuższym uderzeniem „Longest Drive” mógł pochwalić się w tym dniu Maciej Schefke i w nagrodę otrzymał m.in. elektryczne BMW na weekend. Najbardziej dokładnym okazał się zwycięzca turnieju Andrzej Kukułowicz, który zagrał na 18 dołku 97 cm od flagi, zdobywając trofeum „Nearest to the pin”

Na zakończenie, pasjonat golfa i współorganizator wydarzenia Dmitrij Gabczenko podsumował tak: „Około stu golfistów zagrało dziś w Tokarach w bardzo szczytnym celu i to jest bardzo pozytywny fakt, że oprócz emocji sportowych, pokazujemy, że możemy łączyć się również w innym wspólnym celu - pomaganiu potrzebującym.”

PHD Golf Cup został zorganizowany przez Fundację Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, ogólnopolski portal Zatoka Piękna i Tokary Golf Club.

Bardzo dziękujemy każdemu kto wziął udział lub pomógł w organizacji tej niezwykłej imprezy!