Dwudniowy turniej SKAT International Golf Cup został tradycyjnie rozegrany na polu golfowym w Sierra Golf Club, w dniach 9-10 czerwca.

 

W turnieju organizowanym przez gdańską firmę SKAT Transport, wzięła udział setka golfistek i golfistów z kilkunastu klubów krajowych i zagranicznych.

Przez dwa dni zmienna pogoda zaoferowała zawodnikom porywy silnego wiatru, słońce, zachmurzenie i lekką mżawkę. Pomimo zmiennej aury cieszymy się, że dla tak doświadczonych golfistów to praktycznie nie miało znaczenia i każdy świetnie spędził ten czas, rywalizując w doborowym towarzystwie.

Walka o podium w dwudniowym turnieju trwała do ostatniej chwili, gdyż zawodnicy konkurowali w 4 kategoriach: Strokeplay Brutto Wspólna – tytuł obronił Lech Sokołowski ze Sierra GC, Stableford Netto HCP 0-18,0 Stableford Netto HCP 18,1-36, w Longest Drive oraz  Nearest to the Pin.

Tradycyjnie w turnieju wzięła udział czołówka najlepszych polskich Juniorów, którzy walczyli w kategorii Stableford Netto Junior.  Całe podium należało do reprezentantów Tokary GC, triumfował Aleksander Brzoska a za nim Maria Żrodowska i Maksymilian Biały. Padły liczne osobiste rekordy wśród golfistów, a wielu zawodników zobaczyliśmy po raz kolejny w gronie zwycięzców.

Kryształowe trofea SKAT International Golf Cup trafiły do swoich właścicieli i wierzymy, że będą nie tylko ozdobą sportowych zbiorów, ale również niezwykłym symbolem tych wspaniałych czerwcowych dni.

Turniej SKAT na stałe wpisał się  w kalendarz golfowych wydarzeń. Oprócz sportowych emocji zawodnikom i gościom turnieju towarzyszyły również estetyczne i kulinarne doznania.

Oprócz doskonałej klubowej kuchni, goście turnieju poznali smaki i historię wybornych win pod okiem profesjonalnego Sommeliera, jak również doświadczyli kilkudziesięcioletniej tradycji w postaci wiekowych trunków zaprezentowanych przez Ambasadora Whisky. Uczestnicy turnieju mogli podziwiać dzieła cenionych artystów z zespołu Art in Architecture. A także mieli okazję wysłuchać koncertu wyjątkowej skrzypaczki Marty Nanowskiej. Gwiazdą wieczoru była wokalistka jazzowa Krystyna Durys z orkiestrą. Artyści z Multivision oświetlili laserami i kolorowymi światłami nocne niebo nad polem golfowym w Sierra Golf Resort. Ciekawostką zaś wśród najnowszych modeli marek Lexus, Toyota oraz Maseratti był najnowszy demonstracyjny ciągnik siodłowy DAF XF, premiera którego odbyła się miesiąc wcześniej.

A wyglądało to tak: