Ogromny sukces drugiej edycji turnieju Mera Spa Golf Cup '23! Na starcie stanęło aż 147 zawodników, którzy zagrali na pięknym i wymagającym polu golfowym w Tokary Golf Club. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja Zatoki Piękna.

 

Turniej Mera Spa Golf Cup '23, który odbył się 8 lipca w Tokary Golf Club, przyciągnął nie tylko graczy i pasjonatów golfa. Dodatkowo, jak poinformował organizator, podczas Akademii Golfa ponad 120 osób stawiało pierwsze kroki w tym sporcie pod okiem Guzowski Golf Academy. Wśród nowych adeptów tej pięknej gry znalazł się m.in. Michał Misiek Koterski. 

 

Zwycięzcy Mera Spa Golf Cup '23

Turniej okazał się sukcesem nie tylko organizatorów, ale i naszej redakcji. Pierwsze miejsce w kategorii netto zdobył Dmitrij Gabczenko, Dyrektor ds. Współpracy z Partnerami GAB Media - Zatoka Piękna. Zawody Mera Spa Golf Cup '23 pozwoliły wyłonić najlepszych graczy tak wśród kobiet, jak i mężczyzn.

 

STROKE PLAY BRUTTO Mężczyzn

I - Tymoteusz Jankowski, II - Janusz Krella, III -  Mariusz Krużyński

STROKE PLAY BRUTTO Kobiet

I - Marta Ciesiołkiewicz, II - Oksana Wojtkiewicz, III - Barbara Bobińska

STABLEFORD NETTO Mężczyzn

I - Dmitrij Gabczenko, II - Michał Cegielski, III - Zbigniew Urbanek

STABLEFORD NETTO Kobiet

I - Roksana Yusufali, II - Jolanta Hermann, III - Karolina Markiewicz

Karolina Markiewicz wygrała również wyjątkową i rzadko spotykaną nagrodę Hole in One za trafienie do dołka w jednym uderzeniu. Turniej Mera Spa Golf Cup '23 jednak z pewnością zapisze się w pamięci nie tylko zwycięzców, ale wszystkich uczestników spotkania.

 

Turniej golfowy w atmosferze SPA

Wydarzenie zorganizowane przez Mera Spa w hotelu Sopot Marriott Resort & Spa i Tokary Golf Club, przy wsparciu lokalnych partnerów obfitowało również w liczne atrakcje. Dzięki doskonałej organizacji i znakomitej pogodzie udało się zapewnić rozrywkę najwyższej klasy tak dorosłym, jak i dzieciom. Na miejscu nie zabrakło licznych atrakcji dla miłośników SPA, zimnych trunków czy mody i sztuki.

Masaże Mera SPA
Masaże Mera SPA

- Mera Spa Golf Cup’23 to niewątpliwie unikatowe połączenie sportowej rywalizacji z doskonałą atmosferą i zabawą! Cieszymy się, że nasza redakcja już kolejny raz miała okazję wziąć udział w tym wydarzeniu, nie tylko grając aktywnie w głównym turnieju, ale też podczas licznych atrakcji. W trakcie sobotniego turnieju organizatorzy zadbali zarówno o początkujących, jak i doświadczonych graczy - komentuje Estera Gabczenko, redaktor naczelna Zatoki Piękna.

 

Oglądaj galerię zdjęć

Uczestnicy pikniku golfowego mogli skorzystać m.in. z masaży wykonanych przez terapeutów z Mera Spa czy Warsztatów Piękna z marką Maria Galland Paris, która przed wyjściem na pole przygotowała również punkt z produktami przeciwsłonecznymi. Do dyspozycji zawodników i kibiców oddano dwa bary, w tym C.H. Mumm – Dom szampański Mumm nr 1 we Francji. Ze względu na pogodę dużą popularnością cieszyła się mrożona kawa i lemoniada serwowana przez restaurację Kulinarna Ukraina.

W ramach pikniku odbyła się ponadto wystawa obrazów golfowych i nie tylko Alicji Walczak, prezentacja biżuterii Brendler Jewellery, swoje stoisko zorganizowała również firma KM Optyk Straszyn. W temacie golfowym utrzymane były także akcenty modowe. Firmy Epic Golf i SIMulator Golf przygotowały przegląd mody golfowej. Na niespodzianki, przygotowane przez Bawaria Motors Gdańsk, mogli liczyć też fani motoryzacji.

Na chętnych do omówienia wyników w spokojniejszej atmosferze czekała strefa biznesowa zorganizowana przez Lotnisko im. Lecha Wałęsy oraz firmę Meble KLER. Bardzo dużą popularnością cieszyło się stanowisko Projekt Kwiaty, gdzie florystki tworzyły cudowne kreacje na głowach pań (fascynatory). Tegoroczny turniej, podobnie jak pierwsza edycja wydarzenia, miał również charakter dobroczynny, mający na celu wsparcie dla projektu Latarniczki Fundacji Soroptymistki.

- Moim zdaniem tegoroczna edycja Mera Spa Golf Cup zakończyła się olbrzymim sukcesem. Widać to było po frekwencji wśród zawodników i uczestników pikniku. Pogoda nas nie zawiodła, a uśmiechy nie schodziły z twarzy. Gratulacje dla Tokary Golf Club za doskonale przygotowane pole, które sprawiło że sportowa rywalizacja po raz kolejny osiągnęła wysoki poziom. Popularność turnieju rośnie i moim zdaniem staje się on powoli jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu golfowym Trójmiasta – podsumował wydarzenie Krzysztof Szkarłat, manager Mera Spa, pomysłodawca i organizator turnieju. 

Estera Gabczenko, Krzysztof Szkarłat i Dmitrij Gabczenko
Estera Gabczenko, Krzysztof Szkarłat i Dmitrij Gabczenko

Zdjęcia: Mera SPA, G. Pachla, BizzBuzz, Tokary Golf Club i Zatoka Piękna