Aby kontynuować przeglądanie artykułu, potwierdź, że jesteś przedstawicielem branży medycznej wpisując swój adres email i numer PWZ.

Nietrzymanie moczu, infekcje intymne, suchość pochwy to problemy, z którymi zmaga się więcej kobiet niż się powszechnie uważa. W ich rozwiązywaniu coraz chętniej wykorzystuje się nowe technologie, które podbijają gabinety oferujące także zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Jedną z nich zaprezentowano podczas XII Spotkania Ginekologów i Położników. EmpowerRF izraelskiej firmy Inmode to nowa niechirurgiczna platforma, o której więcej Zatoce Piękna opowiedział Krzysztof Makarski, prezes Shar-Pol, czyli dystrybutora urządzenia.

 

Bardzo często, myśląc o platformach zabiegowych wykorzystywanych w medycynie estetycznej, przytacza się przykłady urządzeń do zabiegów odmładzających, usuwających przebarwienia czy modelujących sylwetkę. Tymczasem nowe technologie o coraz większych możliwościach znajdują zastosowanie również w ginekologii. Jednym z przykładów jest niechirurgiczna platforma EmpowerRF firmy Inmode, przeznaczona do zabiegów odnowy narządów kobiecych. Na czym polega jej unikalność? O tym więcej podczas XII Spotkania Ginekologów i Położników opowiedział nam Krzysztof Makarski, prezes firmy Shar-Pol dystrybuującej technologię.

 

Oglądaj materiał wideo!

  

- Jako firma mamy szeroką ofertę dla ginekologii zarówno operacyjnej, jak i ginekologii estetycznej. Tym razem pojawiliśmy się z nowym urządzeniem, które jest bardzo aktywnie wprowadzane w tej chwili na świecie. System EmpowerRF jest to urządzenie izraelskiej firmy Inmode wprowadzone na rynek światowy i do Polski nieco ponad półtora roku temu. Jest to unikalny sprzęt, który dysponuje dużą ilością zaawansowanych technologii, które możemy wykorzystać w jednym zabiegu, który możemy naraz użyć do leczenia szerokiego spektrum różnych zmian – powiedział Zatoce Piękna Krzysztof Makarski, prezes Shar-Pol.

 

EmpowerRF w leczeniu (nie tylko) nietrzymania moczu

Wśród wskazań do wykorzystania EmpowerRF dystrybutor wymienia m.in. problemy związane z pęcherzem, czyli wysiłkowe nietrzymanie moczu, ale także zmiany okołomenopauzalne: suchość pochwy, wiotkość pochwy oraz infekcje. Platforma dysponuje ponadto technologiami do leczenia zaburzeń seksualnych, np. nadmiernego bólu podczas stosunków. Jak wskazuje producent, system EmpowerRF pozwala wyeliminować różne przyczyny nietrzymania moczu, poprawić napięcie mięśni dna miednicy czy wreszcie zregenerować zewnętrzne narządy kobiece. To zasługa kombinacji kilku synergii energetycznych, takich jak EMS, podśluzówkowa koagulacja frakcyjna i radiofrekwencja bipolarna.

- Podstawową technologią tego urządzenia jest prąd bipolarny, bardzo dobrze znany w ginekologii estetycznej, ale w tym urządzeniu został zmieniony o tyle, że wbudowano w niego kontrolę temperatury. Jest to bardzo ważny element, ponieważ na przebudowę kolagenu mają wpływ dwa czynniki: wysokość temperatury, jaką osiągamy i czas, w jakim w jakim to się wydarzy. Pożądane parametry to jak najwyższa temperatura, jak najdłuższy czas. W urządzeniach dostępnych do tej pory mogliśmy osiągnąć wysoką temperaturę, ale nie mogliśmy wydłużać w nieskończoność czasu, ponieważ nie było kontroli i musieliśmy przerywać z powodu np. nadmiernego bólu u pacjenta. W systemie Empower proces ten został zrobotyzowany, system sam kontroluje temperaturę, sam włącza i wyłącza prąd i możemy ten czas wydłużyć praktycznie dowolnie. Dzięki temu uzyskujemy znacznie lepsze efekty – wyjaśnił Krzysztof Makarski.

 

Od zabiegów mikroigłowych do ginekologii estetycznej

Drugą najważniejszą technologią w EmpowerRF jest Morpheus, zaczerpnięta z zabiegów mikroigłowych. - Została przeniesiona do ginekologii, ponieważ daje nam możliwość bardzo mocnego przegrzania punktowego tkanki na głębokościach 3, 2, 1 milimetr i uzyskujemy wówczas inny efekt, nie przebudowę kolagenu, a wymianę tkanki na nową. To nam daje znów bardzo duże pole do popisu, szczególnie w nietrzymaniu moczu – podkreślił prezes Shar-Pol. Trzecią technologią, dotychczas mało wykorzystywaną razem z laserami i HiFu, jest elektryczna stymulacja mięśni. - W problemach związanych z życiem kobiet bardzo duże znaczenie ma osłabienie mięśni dna miednicy i teraz prostą technologią EMS wbudowaną w Empower potrafimy sobie z tym problemem poradzić dodał Krzysztof Makarski.

EmpowerRF wykorzystuje aż sześć różnych aplikatorów w oparciu o kilka technologii, umożliwiających m.in. zabieg dopochwowej stymulacji mięśni EMS czy zabieg ujędrniania z kontrolą temperatury. Platforma posiada przy tym trzy aplikatory dopochwowe: V Tone do stymulacji mięśni EMS, Morpheus8 V do frakcyjnej, mikroigłowej przebudowy zewnętrznej błony tkanki łącznej ściany pochwy i ujędrniającego aplikatora Forma V. Pozostałe trzy aplikatory przeznaczone są do zabiegów na narządach zewnętrznych: Morpheus8 do zabiegów frakcyjnych, makroigłowych RF, Tone emitujący energię EMS w celu poprawy napięcia mięśni oraz Aviva oparty na technologii RFAL do minimalnie inwazyjnych zabiegów będących niechirurgiczną alternatywą dla labioplastyki.

Jak dodał Krzysztof Makarski, urządzenie można poznać podczas kursów odbywających się w Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy i Katowicach, a także – po kontakcie z przedstawicielami firmy Shar-Pol – w klinikach na terenie całego kraju.

 Materiał powstał we współpracy z firmą Shar-Pol www.shar-pol.pl