Ponad 50 osób z całej Polski uczestniczyło w szkoleniu Masterclass Makroigły RF,  jakie odbyło się 4 lipca 2023 w Hotelu Andresia w Poznaniu. Wydarzenie zorganizowała firma Shar-Pol, dystrybutor urządzeń do medycyny estetycznej. Zgromadzeni lekarze mieli okazję nabyć wiedzę od światowej sławy specjalisty.  Głównym ekspertem i prelegentem był dr Fadi Hamadani, międzynarodowej klasy chirurg plastyczny i lekarz medycyny estetycznej, który prowadzi swoją klinikę w Palestynie.

 

Dr Fadi Hamadani, główny ekspert szkolenia Masterclass Makroigły RF, opowiedział o swojej autorskiej metodzie F.A.D.I oraz przeprowadził pokaz zabiegów na twarz i na ciało za pomocą aplikatora makroigłowego wyprodukowanego przez firmę InMode.

- Lekarze pracujący z radiofrekwencją mikroigłową mogą w bardzo intuicyjny i bezpieczny sposób ją stosować w swoich praktykach. Oczywiście moja metoda jest pewnym standardem, który daje znakomite efekty, natomiast każdy specjalista stosujący protokoły zgodnie z metodą FADI musi brać pod uwagę indywidualne uwarunkowania pacjenta i odpowiednio je modyfikować. Przykładowo pacjenci w Polsce z reguły mają jasną i stosunkowo cienką skórę, ale np. dzisiaj pacjentka miała delikatnie grubszą, wtedy musiałem na bieżąco modyfikować parametry – powiedział nam dr Fadi Hamadani.

 

Oglądaj galerię zdjęć


Jak wyjaśnił redakcji Zatoki Piękna dr Fadi Hamadani, podczas wydarzenia Masterclass Makroigły RF w Poznaniu zaprezentował swoją autorską metodę F.A.D.I., która jest wynikiem jego wieloletnich doświadczeń. Za poszczególnymi literami nazwy tej procedury stoi przepis na osiągnięcie najlepszych efektów za pomocą technologii od izraelskiego producenta InMode.

 

Metoda F.A.D.I:

F (Fixed) oznacza wybór trybu pracy urządzenia, A - typ tkanki, na którą działa się podczas zabiegu, D - głębokość, I – intensywność.

W Masterclass z radiofrekwencji makroigłowej wzięli udział lekarze z całej Polski, którzy zdecydowali się poszerzyć swoją wiedzę, korzystając z wieloletniej praktyki klinicznej wykładowcy. W szkoleniu uczestniczyła m.in. dr Anna Smorąg, lekarz medycyny estetycznej, która jak sama podkreśla, jako entuzjastka naturalnych efektów oraz wykorzystywania technologii hi-tech w terapiach anti-aging, musiała być obecna na Masterclassie prowadzonym przez światowej sławy chirurga.

- Dr Fadi Hamadani przedstawił swój protokół zabiegowy F.A.D.I, podzielił się swoim spojrzeniem na proces anti-aging oraz praktycznymi wskazówkami z codziennej praktyki. Pomimo tego, że mam własne duże doświadczanie w pracy z radiofrekwencją bipolarną, uznaję zasadę, że „wiedzy nigdy dość”. Czuję ogromną satysfakcję po półtora roku pracy na tej technologii, gdyż pozwala ona na uzyskiwanie naprawdę imponujących efektów w nieinwazyjny sposób. Satysfakcja z uzyskiwanych efektów, bezpieczeństwo i zadowolenie moich pacjentów są dla mnie najważniejsze, dlatego korzystam z każdej okazji, aby się edukować i móc wykonywać zabiegi najwyższej jakości – powiedziała dr Anna Smorąg.

Dr A. Smorąg i dr Fadi Hamadani
Dr A. Smorąg i dr Fadi Hamadani

Z opinią lekarki zgadzają się też inni specjaliści, którzy ze szkolenia w Poznaniu wyciągnęli dla siebie wiele cennych informacji i wskazówek. - Pomimo tego, że jako jedni z pierwszych w Polsce pracujemy na urządzeniu firmy InMode, potrzebowaliśmy poznać najbardziej skuteczne metody zabiegowe. Dr Hamadani właśnie taką wiedzę nam dzisiaj dostarczył. Szczególnie interesujące były informacje dotyczące traktowania poszczególnych miejsc na twarzy. Inaczej się opracowuje np. marionetki, a jeszcze w inny sposób podchodzimy do bruzd nosowo-wargowych. Można na różne sposoby z odmienną energią wpływać na skórę, aby np. zmniejszyć jej objętość, a jednocześnie odpowiednio oddziaływać na tkankę tłuszczową i tego dzisiaj dr Fadi nas nauczył – skomentował dr Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej.

Dr F. Strzałkowski i Prezes Shar-Pol K. Makarski
Dr F. Strzałkowski i Prezes Shar-Pol K. Makarski

Podobnego zdania jest dr n. med. Bożena Jendrysik, która otwarcie przyznała, że jeśli chodzi o pracę z tym urządzeniem do radiofrekwencji mikroigłowej, dr Fadi Hamadani jest jej autorytetem.

- Ma bardzo duże doświadczenie, wiele własnych pomysłów oraz bezinteresownie dzieli się tą wiedzą. Bardzo się cieszę, że dziś mam okazję brać udział w tym szkoleniu. Na pewno zastosuję tę wiedzę w mojej praktyce. Pomimo mojego własnego doświadczenia uważam, że każdy z nas na początku trzyma się parametrów i zaleceń producenta, natomiast w miarę stosowania określonej technologii dochodzimy do własnych wniosków, dostosowuje te parametry w celu osiągnięcia jak najlepszego rezultatu dla naszych pacjentów. Dzisiejsze spotkanie pomoże mi w szybszy, skuteczniejszy, a co najważniejsze bezpieczny sposób pomagać moim pacjentom – oceniła dr n. med. Bożena Jendrysik.

Dr n. med. Bożena Jędrysik
Dr n. med. Bożena Jędrysik

Spotkanie szkoleniowe Makroigły RF w Poznaniu przyciągnęło także lekarzy innych specjalności, w tym na przykład ginekologii. - Radiofrekwencja jako technologia jest dobrze znana w medycynie estetycznej i ma bardzo wielu zwolenników i pozwala na osiąganie znakomitych efektów. Dzisiejszy Masterclass dostarczył mi dużo wiedzy na temat strumieniowania i różnicowania dostawy tej energii pod względem ilościowym i jakościowym w określonych miejscach. Dodatkowo znakomity prelegent, który ma ogromne zrozumienie tej technologii i oczywiście własne doświadczenie. Jestem ginekologiem i możliwość zastosowania tej energii w zabiegach na okolicach intymnych niezwykle mnie intryguje, szczególnie w przypadku problemów nietrzymania moczu czy nadaktywności pęcherza – podsumował w rozmowie z Zatoką Piękna dr Jacek Porada.

Dr J. Porada i D. Gabczenko
Dr J. Porada i D. Gabczenko

Materiał powstał we współpracy z firmą Shar-Pol dystrybutorem urządzeń producenta Inmode w Polsce.