Ginekologia i urologia estetyczna, spersonalizowana biostymulacja, nowości w ofercie – właśnie wokół tych zagadnień skupione były spotkania, które w ramach XXIV Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging zorganizowała marka Mesoestetic.

 

Oglądaj relację!

 

Rewitalizacja i biostymulacja!

XXIV Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging była areną spotkań specjalistów z całego kraju, a także zza granicy. W Warszawie, gdzie w dniach 8-10 marca odbywało się całe wydarzenie, nie mogło zabraknąć również przedstawicieli największych dystrybutorów technologii i preparatów stosowanych w medycynie estetycznej. Cykl spotkań i prezentacji przygotowała również marka Mesoestetic Polska, która promowała nie tylko swoją kultową kurację na przebarwienia, ale i preparaty do biostymulacji czy koktajle do mezoterapii.

- Podczas XXIV Kongresu Medycyny Estetycznej jako Mesoestetic promujemy nasze portfolio medyczne. Nasz złoty standard w likwidowaniu przebarwień, kuracja Dermamelan, mezoterapia, koktajle do mezoterapii, biostymulacja personalizowana. Jak zawsze na Kongres zaprosiliśmy znanych, cenionych lekarzy, świetnych wykładowców. Dr Karina Barszczewska i dr Gabriel Ayala Velazquez opowiedzieli o metodach anti-aging i regeneracji okolic intymnych kobiet i mężczyzn – powiedziała Zatoce Piękna Ewa Kozak, Dyrektor Zarządzająca Mesoestetic Polska.

Spotkania zorganizowane przez Mesoestetic poprowadzili prelegenci z Polski i zza granicy. Oprócz dr n. med. Kariny Barszczewskiej wykłady wygłosili dr Marek Pitucha oraz dr Gabriel Ayala Velazquez z Meksyku. W swoich prelekcjach poruszyli tematy z obszaru ginekologii estetycznej i biostymulacji spersonalizowanej. - Miałam niezwykłą przyjemność, żeby porozmawiać zarówno o metodach ginekologii estetycznej i regeneracyjnej, zarówno metodach anti-aging'owych, a także zastosowaniem w chorobach sromu – mówiła nam dr n. med. Karina Barszczewska.

Więcej o zabiegach anti-aging, biostymulacji skóry, zabiegach przeprowadzanych u mężczyzn oraz nowościach od Mesoestetic opowiedział dr Gabriel Ayala Velazquez. - Na tym kongresie opowiem o wszystkich zabiegach przeciwstarzeniowych, które mamy obecnie do zaoferowania. To, co charakterystyczne dla mężczyzn, staramy się także biostymulować skórę. Jako nową opcję mamy całą linię mezoterapii, która będzie stymulować produkcję kolagenu, a także jedną nową opcję, jaką są peelingi medyczne – zapowiadał dr Gabriel Ayala Velazquez w rozmowie z naszą redakcją.

Jak relacjonowała Ewa Kozak z Mesoestetic Polska, kolejny prelegent, dr Marek Pitucha, przedstawił ideę biostymulacji personalizowanej, odmłodzenia twarzy, szyi i dekoltu. - Moja praca, jeżeli chodzi o biostymulacje, polega na dobraniu odpowiednich produktów tak, żeby sprostać wszystkim wymaganiom skóry. I to jest właśnie personalizacja. Każdy z nas jest inny, każdy ma inną skórę, inne potrzeby. I właśnie preparaty Mesoestetic pozwalają mi na wybranie jak najlepszej drogi do pacjenta. I właśnie o indywidualizacji, również biostymulacji mówiłem. Dobrostan skóry, jej piękno, ono też wpływa na nasz dobrostan. I to zostało udowodnione w badaniach klinicznych – wyjaśnił nam dr Marek Pitucha.

 

Perła Dermatologii Estetycznej 2023 

Marka Mesoestetic Polska swoją obecność zaznaczyła również podczas Gali Pereł, odbierając jedną z Pereł Dermatologii Estetycznej 2023, czyli nagród przyznawanych przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Firma otrzymała wyróżnienie w kategorii „Kompleksowa rewitalizacja okolic intymnych”, podkreślając swoje sukcesy i doświadczenie także w zakresie ginekologii i urologii estetycznej.

 

Materiał powstał we współpracy z firmą Mesoestetic na mesoestetic.pl