Medycyna regeneracyjna i anti-aging stref intymnych u kobiet i mężczyzn – to główny temat, jaki podczas wykładów na XXI Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging poruszyli eksperci firmy Mesoestetic Polska. Wydarzenie odbyło się w dniach 17-19 listopada 2023 roku w hotelu Hilton Warsaw City. 

 

Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging za każdym razem gromadzi wybitnych specjalistów z całej Polski i nie tylko. Nie inaczej było jesienią tego roku podczas XXI Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, jaki odbył się w dniach 17-19 listopada w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyła m.in. firma Mesoestetic Polska, która odpowiadała za wykłady i workshopy poświęcone zabiegom w obszarze stref intymnych u kobiet oraz mężczyzn.

 

- Podczas XXI Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging firma Mesoestetic zaprezentowała i przedstawiła bardzo ciekawe wykłady. Dr Karina Barszczewska zaprezentowała rozwiązania dla kobiecych stref intymnych, a dr Gabriel Ayala Velazquez zaprezentował protokoły w medycynie regeneracyjnej dla mężczyzn – powiedziała Zatoce Piękna Ewa Kozak, dyrektor zarządzający Mesoestetic Polska.

Oglądaj relację!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Pierwszego dnia kongresu, o medycynie regeneracyjnej i anti-aging stref intymnych u kobiet i mężczyzn, wraz z omówieniem zabiegów w różnych wskazaniach, opowiedziała dr n. med. Karina Barszczewska. Ekspertka podczas wydarzenia opowiedziała również o ginekologii estetycznej, stawiając uczestnikom prelekcji pytanie, czy to fanaberia, czy jednak realna pomoc. Jak powiedziała później w rozmowie z naszą redakcją, kobiety są coraz bardziej świadome i oczekują od lekarzy rozwiązań.

- Część kobiet nie może stosować hormonalnej terapii menopauzalnej i z drugiej strony są też kobiety, które cierpią z powodu hipoestrogenizmu i nie są to tylko kobiety w okresie około menopauzalnym. Także wychodzimy naszym drogim pacjentkom właśnie z zabiegami z zakresu ginekologii estetycznej i regeneracyjnej – mówiła Zatoce Piękna dr n. med. Karina Barszczewska, jedna z ekspertek reprezentujących Mesoestetic.

Firma Mesoestetic podczas XXI Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging poświęciła czas też również rzadziej poruszanym zagadnieniom z zakresu urologii estetycznej. Opowiedział o nich dr Gabriel Ayala Velazquez z Meksyku w wykładzie o intymnych problemach i potrzebach mężczyzn, podczas którego podzielił się swoimi doświadczeniami w użyciu wypełniaczy i PRP w intymnych strefach męskich.

- Dzisiaj opowiadałem o męskim samopoczuciu. To jest bardzo ważny temat, ponieważ prawie 55% pacjentów wśród mężczyzn nie jest zadowolona z rozmiaru swojego penisa. Mamy wiele osób młodego pokolenia, które są nieszczęśliwe z powodu kształtu lub innych aspektów stref intymnych. Ta wiedza jest bardzo istotna dla nas lekarzy, ponieważ my wiemy, jak pomóc naszym pacjentom w dążeniu do bardziej udanego życia seksualnego oraz lepszego zdrowia psychicznego. Mamy więc ten filar do wspierania naszych pacjentów w tych aspektach ich życia – powiedział Zatoce Piękna dr Gabriel Ayala Velazquez.

Udział Mesoestetic w minionym kongresie nie ograniczył się jednak do promocji rozwiązań dla ginekologii i urologii estetycznej. - Podczas tego kongresu promujemy nie tylko rozwiązania do ginekologii estetycznej, ale także nasze kultową terapię depigmentującą Dermamelan i protokoły biostymulacji personalizowanej. W styczniu szykujemy dla państwa również nowości – zapowiedziała Adrianna Waś, Brand Manager Mesoestetic Polska.

Materiał powstał we współpracy z firmą Mesoestetic na mesoestetic.pl