W czwartek, 22 września, w restauracji Belvedere na warszawskiej Agrykoli, w wyjątkowym otoczeniu Łazienek Królewskich, odbyła się prezentacja nowej linii kosmetyków sygnowanych marką mesoestetic. Chodzi o innowacyjne produkty gamy age element®, które wielu ekspertów postrzega jako produkt rewolucyjny. O kremach tych mówi się w kategoriach anti-agingu przyszłości. Oto dlaczego.

 

Oglądaj naszą relację!

 

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. produktów, preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Na spotkanie, w czasie którego przedstawiono paletę nowoczesnych kosmetyków, stworzonych przez znaną na świecie firmę, specjalizującą się w opracowaniu wysokiej jakości preparatów do leczenia problemów związanych z oznakami i objawami starzenia, przybyli uznani eksperci, dziennikarze oraz influencerzy. W tym gronie nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej redakcji.

Mesoestetic od początku swojej działalności, w poszukiwaniu przełomowych rozwiązań, współpracuje ze szpitalami, uczelniami i najwybitniejszymi fachowcami. Te wspólne działania przynoszą często ekscytujące rezultaty – tak jak w tym przypadku, gdy udało się doprowadzić do debiutu nowatorskiej linii kosmetyków age element®. Kluczem do zrozumienia jej pionierskiego charakteru jest epigenetyka.

Dziennikarze Zatoki Piękna mieli okazję porozmawiać ze specjalistami, którzy brali udział w premierze najnowszego produktu. Dowiedzieliśmy się, czym jest epigenetyka i jaką rolę spełnia w ograniczeniu procesów starzenia.

 

Co to jest epigenetyka?

Epigenetyka to termin, który pojawił się już pod koniec lat 30. XX w. Związany jest on z pojęciem ekspresji genów. Mówiąc w skrócie, chodzi o to, że każdy z nas ma to samo DNA, ale potem następują zmiany. Za zjawiskiem tym stoi właśnie zróżnicowana ekspresja genów w komórkach. To właśnie ona powoduje, że każdy z nas jest inny. Od epigenetyki uzależniony jest los komórki oraz to, kiedy i który gen będzie aktywny. Ma to potem wpływ wrażliwość, odporność, a nawet... zdolność do miłości. Epigenetyka decyduje też o procesach starzenia. Funkcjonuje również coś takiego jak pamięć epigenetyczna, która sprawia, że komórki „uczą się” i „zapamiętują”. Wśród tych danych, które są przez nie zbierane, znajdują się m.in.: ciśnienie, temperatura, towarzyszące emocje czy rodzaj składników odżywczych, które trafiają do organizmu oraz ich dostępność.

Zgromadzona przez naukowców wiedza na temat epigenetyki miała kluczowe znaczenie przy rozwoju nowej linii kosmetyków mesoestetic.

- Nasza linia age element została oparta na pracy doktoranckiej, która trwała ponad 3 lata. Wyniki tej pracy zostały opatentowane i później opublikowane w czasopismach naukowych, także cały background naukowy jest obecny w linii age element® – tłumaczy Patrycja Szalak z Mesoestetic Pharma Group.

Produkt age element®, który właśnie zadebiutował na polskim rynku, to owoc tej wieloletniej współpracy środowisk naukowych z przedstawicielami mesoestetic. Od teraz każdy będzie mógł na sobie sprawdzić, jak to działa w praktyce. Zdaniem naukowców, właściwy styl życia w połączeniu z doborem odpowiedniego produktu może mieć zbawienny wpływ dla skóry.

- Jeśli zdrowo się odżywiamy, chodzimy do siłowni, nasz styl życia, jakość naszego życia jest dużo lepsza, po prostu lepiej się czujemy – opowiada dr hab. n. med. Tomasz K. Wojdacz. Tak samo jest ze skórą. Jak dostarczymy skórze tego, czego potrzebuje, czyli nazwijmy to epigenetycznym kremem i przestaniemy tę skórę eksponować na te warunki środowiska, które jej szkodzą, jak np. słońce, jakość życia poprawia się, jakość specyficznej tkanki poprawia się.

Joanna Moro
Joanna Moro

Co ważne, w ramach linii age element® znaleźć można dwa typy kosmetyków.

- Jest to linia, która jest zarówno linią gabinetową, ale mamy też kosmetyki do pielęgnacji domowej. Oferujemy je w gabinetach, by kosmetolog, który wykonuje zabieg mógł dobrać kremy do potrzeb skóry – wyjaśnia Ewa Kozak, dyrektor zarządzająca polskim oddziałem mesoestetic.

- Dobieramy takie czynniki, które są dobre w danym momencie dla każdej skóry. Kontynuacją tych procesów zabiegowych, gabinetowych jest pielęgnacja domowa. To jest absolutnie zmiana podejścia, bo my dajemy pacjentowi narzędzie do opieki domowej – dodaje Marek Pitucha, lekarz medycyny estetycznej z Dr Pitucha Natural Beauty Doctor.

Materiał powstał we współpracy z Mesoestetic