W  dniach 6-8.10.2023 w Warszawie odbyła się I Naukowa Konferencja Off Label Experts Tips & Tricks. Praktycy Praktykom. Po raz kolejny sprawdziła się wypracowana przez Off Label formuła spotkań, której założenie stanowi otwarta dyskusja między ekspertami z długoletnim doświadczeniem. Patronat medialny nad konferencją objęła redakcja Zatoki Piękna.

 

Tradycyjnie już eksperci Off Label nie unikali merytorycznych sporów i trudnych pytań. Chętnie dzielili się wiedzą praktyczną, którą trudno znaleźć w książkach oraz autorskimi technikami zabiegowymi. Organizatorzy postawili na jakość, co zyskało uznanie gości. W piątek w konferencji uczestniczyło blisko 500 osób, a w pozostałe dni 370 lekarzy. Skąd tak pozytywny odbiór I Naukowej Konferencji Off Label Experts? Zapytaliśmy w trakcie wydarzenia dr n. med. Barbarę Walkiewicz-Cyrańką, pomysłodawczynię sympozjów Off Label Experts.

Kluczem jest tutaj dzielenie się wiedzą ze słuchaczami, z lekarzami, którzy oczekują dyskusji, oczekują wymiany doświadczeń. Ta wymiana może być tylko w momencie reakcji na to, co mówi druga strona, stąd np. panele są zawsze zakończone zdjęciami określonych pacjentek, gdzie każdy z ekspertów wypowiada się, co w danym przypadku sam by zastosował, jakich metod czy preparatów użył. Taka wiedza praktyczna jest bezcenna. - mówi dr n. med. Barbarę Walkiewicz-Cyrańką

 

Czym I Naukowa Konferencja Off Label Experts Tips & Tricks. Praktycy Praktykom różniła się ona od innych kongresów? Przejdźmy do szczegółów. 

  • Bezpłatny Friday Open Day - nie tylko dla lekarzy, ale również dla właścicieli i managerów klinik, by umożliwić wymianę doświadczeń wszystkim, którzy na co dzień są związani z medycyną estetyczną.
  • Interdyscyplinarne debaty ekspertów z różnych dziedzin medycyny.
  • Panel „Młodzi Młodym” przygotowany i poprowadzony przez młodych lekarzy, skierowany do debiutantów, którzy chcą profesjonalnie zajmować się medycyną estetyczną, gdzie podpowiadano jakie pułapki i niespodzianki mogą spotkać adepta medycyny estetycznej, na jakie produkty się zdecydować i jak przygotować swoją ofertę.
  • Panel „Prawo, przedsiębiorczość i inwestowanie w branży medycyny estetycznej”, przygotowany przy współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego, w trakcie którego zostały przedstawione najważniejsze zagadnienia prawne i ekonomiczne dla branży.
  • Sesja „ Medycyna estetyczna okiem stomatologa”, podczas której omówiony został wpływ leczenia ortodontycznego na estetykę twarzy oraz powikłania na styku estetyki i stomatologii.
  • Ważna społecznie sesja „Tożsamość płciowa i możliwości współczesnej medycyny”, podczas której specjaliści z różnych dziedzin: chirurgii, psychiatrii, endokrynologii, psychoterapii i medycyny estetycznej, dyskutowali o problemach pacjentów szukających pomocy w dążeniu do osiągnięcia wyglądu zgodnego z własną identyfikacją płciową.

 I wreszcie:

  • LEONARDY - nagrody przyznawane przez ekspertów dla produktów, zabiegów, urządzeń, inicjatyw firm lub osobowości z branży, którzy wnieśli znaczący wkład w rozwój medycyny estetycznej w Polsce.
  • DZIEŃ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ. RAZEM POZA SCHEMATY - czyli bezpłatne konsultacje dla pacjentów w gabinetach w całej Polsce, by pokazać, że medycyna estetyczna to nie tylko poprawa urody, ale jakości i stylu życia. Święto to ogłoszone zostało 7.10.2023r i od tego roku w każdą pierwszą sobotę października będziemy je obchodzić.

Na I Naukowej Konferencji Off Label Experts. Tips & Tricks. Praktycy Praktykom nie zabrakło oczywiście kluczowych wątków dla medycyny estetycznej związanych z toksyną botulinową, korekcją okolic ust oraz ze skutecznymi procedurami estetycznymi dla kobiet po 40 r.ż. Eksperci podjęli też temat związków ginekologii z medycyną estetyczną, a podczas panelu „ABC medycyny estetycznej” w usystematyzowany sposób przedstawili najczęściej zgłaszane przez pacjentów problemy wraz z gotowymi rozwiązaniami zabiegowymi.

- Przede wszystkim chcemy pokazać, że medycyna estetyczna jest sztuką, opiera się na wiedzy, na doświadczeniu, na warsztacie praktycznym, ale jest to sztuka. To, co wykonujemy jest medycyną na bardzo wysokim poziomie, wykonujemy to z pasją, z zaangażowaniem, mamy pacjentów, którzy nam ufają, a my postępujemy zgodnie z najlepszymi wzorcami medycyny - powiedziała w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna dr n. med. Barbara Walkiewicz-Cyrańka.

 

LEONARDY 2023 rozdane!

W 2023 roku nagrodę otrzymały firmy: CROMA PHARMA za Akademię Biznesu oraz FENICE za wieloletni wkład w edukację lekarzy.

Nagrody podczas uroczystości wręczali: dr n. med. Barbara Walkiewicz-Cyrańka, dr Bartosz Pawlikowski, dr n. med. Marcin Wiśniowski.

- W tym roku nagrodziliśmy firmy. Firmy, które spełniają trzy kryteria: pierwsze to było bezpieczeństwo i innowacyjność produktów, drugie - działalność edukacyjna, a trzecie - fair play w działaniu - powiedziała nam  dr n. med. Barbara Walkiewicz-Cyrańka, przewodnicząca jury. 

Raz jeszcze gratulujemy nagrodzonym!