Kolejne sympozjum naukowe Off Label odbyło się 28 maja 2022 r. w hotelu Crowne Plaza Warsaw. Temat wydarzenia to: Czy te oczy mogą kłamać? Problemy estetyczne, co powinniśmy wiedzieć? Tradycyjnie już nasza redakcja brała aktywny udział w tym wydarzeniu.


W spotkaniu wzięło udział ponad 200 uczestników, 19 firm i 24 wykładowców. Moderatorkami sympozjum były: Magdalena Korwin, Edyta Adamczyk-Kutera i Barbara Walkiewicz-Cyrańska.
Sympozjum składało się z czterech paneli, a ich ideą było kompleksowe przedstawienie problemów estetycznych okolicy oka i rozwiązań zabiegowych.

Dr Barbara Walkiewicz - Cyrańska
Dr Barbara Walkiewicz - Cyrańska


Panel I to:
- anatomia okolicy oka i problemy estetyczne z tego wynikające np. opadający łuk brwiowy, dolina łez, zapadnięta okolica skroniowa, kurze łapki, przepukliny powiek dolnych, wiotkość skóry i zmarszczki senne powiek górnych.
Paneliści: Magdalena Korwin, Lubomir Lembas
- toksyna botulinowa
Paneliści: Joanna Czuwara, Marek Pitucha
Ciekawa dyskusja, wiele wnosząca do naszych praktyk – rozmawiano o aktywności różnych toksyn, ich rozcieńczeń i bezpieczeństwie ich stosowania.
- biostymulatory, nitki i autoimmunologia
Paneliści: Edyta Adamczyk-Kutera, Beata Dethloff, Bożena Jendrysik, Ewa Rybicka, Marek Pitucha, Łukasz Preibisz i Piotr Rak
Poruszyli oni kwestie swoich preferencji z uzasadnieniem ich wyborów.

 

Dr hab n. med. Joanna Czuwara
Dr hab n. med. Joanna Czuwara


Kolejny panel dotyczył lipotransferów, PRP i fibryny.
Eksperci: Monika Łącka, Magdalena Potembska-Eberhardt, Aleksandra Rymsza, Marcin Wiśniowski i Piotr Rak.
Te metody, szczególnie w okolicy oka, są polecane, bezpieczne, efektywne i niewątpliwie stanowią naszą przyszłość zabiegową.

Dr Monika Łącka
Dr Monika Łącka


Panel trzeci to Wypełniacze i techniki łączone.
Moderatorzy: Małgorzata Bagłaj, Agnieszka Nalewczyńska, Barbara Walkiewicz-Cyrańska i Magdalena Korwin, której wykład pt. „Efektywność i bezpieczeństwo przy użyciu wypełniacza w okolicy oka – przedstawiamy Restylane Eyelight” (wykład handlowy we współpracy z Galdermą) zapoczątkował dyskusję. Wypełniacze są najchętniej stosowane przez lekarzy i stanowią w tej okolicy duże wyzwanie. Który wypełniacz wybrać, jak dobrać do określonego problemu, z jakimi technikami połączyć… na ten temat eksperci mogliby rozmawiać bardzo długo.

IV Panel OFF Label
IV Panel OFF Label


Panel czwarty to Urządzenia wysokoenergetyczne i techniki łączone.
Moderator panelu Bartosz Pawlikowski oraz eksperci przedstawili swoje doświadczenia i opinie na temat możliwości urządzeń wysokoenergetycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja 4D endolifting powiek wykonywany laserem FOTONA Marcina Wilczyńskiego (wykład handlowy we współpracy z BTL) oraz wykład Anny Płatkowskiej pt. Zastosowanie urządzenia Plasma IQ w okolicy oka. (wykład handlowy we współpracy z Neauvia).

Obejrzyj naszą galerię zdjęć:Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy wystąpienia Aleksandry Szlachcic o możliwościach leczenia kępek żółtych czy włókniaków w okolicy oka, a Andrzej Kustra krótkim filmem zobrazował technikę blefaroplastyki laserowej. zawsze świetna okazja nie tylko do tego, by posłuchać i porozmawiać o nowoczesnych metodach używanych w medycynie estetycznej, ale także do spotkań z producentami i dystrybutorami technologii oraz produktów do naszych gabinetów. Mieliśmy przyjemność spotkać się z: Etancelle, Galderma, BD Aesthetic, Croma, Keymed, Merz, Medilage, Skin Solution, Sinclair, Mesoestetic, BTL, Fenice, Massmedica, ITP, Neauvia, Nova Med, Laserprojekt 2000, Revitalash, Shar-Pol.
Po całym dniu nauki wieczorem uczestnicy spotkali się w The Roof na 21. piętrze hotelu Crowne Plaza z pięknym widokiem na panoramę Warszawy, żeby bawić się i świętować kolejne spotkanie.