Ósme sympozjum naukowe Off Label odbyło się 21 stycznia 2023 r. w hotelu Crowne Plaza w Warszawie. Temat wydarzenia to: „Uniwersalne wzorce estetyczne – Nefretete – dolne piętro twarzy i szyja cz. II”.


Moderatorami sympozjum byli: dr Aleksandra Szlachcic i dr Bartosz Pawlikowski.

Dr B. Pawlikowski, dr A. Szlachcic
Dr B. Pawlikowski, dr A. Szlachcic

Sympozjum składało się z czterech paneli, których ideą było przedstawienie problemów estetycznych i sposobów ich rozwiązywania w dolnej części twarzy i szyi.
Podczas panelu pierwszego wraz z dr. Lubomirem Lembasem, dr. Marcinem Wiśniowskim i dr. Tomaszem Pniewskim lekarze przyglądali się liftingowi chirurgicznemu od podstaw, a także zastanawiali się nad użyciem nitek z kwasu polimlekowego i PDO w liftingu twarzy.

Sympozjum OFF Label
Sympozjum OFF Label


W panelu drugim podczas wykładu dr Anny Ciaćmy pt. Mężczyzna XXI wieku w gabinecie medycyny estetycznej lekarze dowiedzieli się więcej o tym, na czym należy się skupić podczas zabiegów na męskich twarzach. Dr Iwona Radziejewska-Choma, dr Paweł Kubik, dr Robert Kasperek i dr Krzysztof Ziemlewski przedstawili rekomendacje zastosowania toksyny botulinowej w dolnej części twarzy i szyi i odpowiedzieli na pytanie, czy istnieje idealny sposób na Homo Perfectus. Uczestnicy mogli także poznać innowacyjną metodę leczenia bruksizmu, jaką jest proloterapia. 

Sympozjum OFF Label
Sympozjum OFF Label


W panelu trzecim dr Bartłomiej Sobolewski przedstawił wykład pt. „FaceTite i Morpheus8 – czy zawsze chcemy dodawać objętości? Jak poradzić sobie z wiotkością tkanek dolnego piętra twarzy i szyi?”. Dr Aleksandra Szlachcic, dr Bartosz Pawlikowski i dr Jarosław Rządkowski przybliżyli lekarzom, jak rozszerzyć portfolio zabiegowe w oparciu o urządzenia energetyczne. Słuchacze biorący udział w wydarzeniu dowiedzieli się także, jak można zredukować depozyty tłuszczowe w dolnej części twarzy i szyi oraz okolicy podżuchwowej. Dyskusja odbywała się również wokół tematu zmian skórnych, na które należy zwrócić uwagę przed zastosowaniem wyżej wymienionych urządzeń. Natomiast dr Marcin Wolfinger przedstawił wykład pt. „Termolifting dolnej części twarzy i szyi (endolift vs radiofrekwencja mikroigłowa”. 

Sympozjum OFF Label
Sympozjum OFF Label

Ostatni panel poświęcony był m.in. biostymulatorom. Razem z dr Kariną Felberg, dr Magdaleną Korwin, dr Iwoną Radziejewska-Choma, dr Barbarą Walkiewicz-Cyrańską i dr. Marcinem Wiśniowskim lekarze przyjrzeli się wskazaniom i efektywności użycia kwasu polimlekowego, polikaprolaktonu i hydroksyapatytu wapnia w dolnej części twarzy i szyi. Na koniec intensywnego dnia dr Agnieszka Nalewczyńska i dr Edyta Adamczyk-Kutera pochyliły się z kolei nad bardzo ciekawym tematem egzosomów i czynników wzrostu, zastanawiając się wspólnie z panelistami i lekarzami, czy mogą one być terapią przyszłości.

Lekarze na sympozjum OFF Label
Lekarze na sympozjum OFF Label

W strefie wystawienniczej mogliśmy spotkać się z: BD Aesthetic, Croma, Etancelle, Fenice, Galderma, Keymed, Massmedica, Merz, Neauvia, Novaova, Shar-Pol i Sinclair.

 

Sympozjum OFF Label
Sympozjum OFF Label


22 kwietnia 2023 r. będziemy mieć przyjemność uczestniczyć w sympozjum pt. „Soczysta jędrność skóry – biostymulatory i techniki łączone cz. I”, organizowanym przez Off Label, w hotelu Crowne Plaza w Warszawie. Do zobaczenia!

Więcej informacji na stronie OFF Label