Siódme sympozjum naukowe OFF Label, w którym nasza redakcja tradycyjnie brała udział, odbyło się 15 października 2022 r. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie. Temat wydarzenia to: „Uniwersalne wzorce estetyczne - Nefretete - Dolne piętro twarzy i szyja cz. I”. Druga część sympozjum odbędzie się 21 stycznia 2023 r.!

 

W spotkaniu wzięło udział ponad 250 uczestników, 16 firm i 20 wykładowców. Moderatorami sympozjum byli: dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska i dr Marcin Wiśniowski.  Sympozjum składało się z czterech paneli, podczas których przedstawiono problemy estetyczne dolnego piętra twarzy i szyi oraz techniki ich rozwiązywania.

VII Sympozjum OFF Label
VII Sympozjum OFF Label

W panelu I dr Edyta Adamczyk-Kutera, dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, dr Piotr Osuch i dr Marcin Wiśniowski wspólnie odpowiedzieli na pytanie – co lekarze powinni wiedzieć przed wykonaniem zabiegu na dolną część twarzy i szyję?
Uczestnicy mogli się dowiedzieć, jak wyglądają plany zabiegowe w odniesieniu do różnych kształtów twarzy: okrągłej, trójkątnej, kwadratowej i owalnej. Eksperci podzielili się swoją wiedzą na temat różnych mechanizmów starzenia: photo-agingu, starzenia objętościowego czy starzenia układu kostno-mięśniowego. Bardzo ciekawy wykład przedstawił dr Piotr Osuch z wykładem dotyczącym NeckBoom i liftingu chirurgicznym szyi wykonywanym kobietom i mężczyznom.

VII Sympozjum OFF Label
VII Sympozjum OFF Label

Panel II dotyczył zastosowania toksyny botulinowej i urządzeń wysokoenergetycznych w modelowaniu dolnego piętra twarzy i szyi.

W tej części dr Iwona Radziejewską-Chomą, dr Filip Kulewicz, dr Joanna Czuwara, dr Tomasz Pniewskim i dr Bożena Czekańska-Smykallą, przedstawili wskazania i miejsca podania toksyny botulinowej w dolnej części twarzy, uczestnicy mogli także dowiedzieć się więcej o użyciu toksyny przy leczeniu bruksizmu. W części dotyczącej stosowania urządzeń wysokoenergetycznych dr Katarzyna Grudzień przedstawiła wykład pt. „Luka pomiędzy liftingiem chirurgicznym, a zabiegami medycyny estetycznej - czym ją wypełnić?” (wykład handlowy we współpracy z Shar-Pol). Natomiast dr Marta Tazbir zaprezentowała wykład pt. „Jak zrewitalizować skórę i uzyskać lepsze efekty zabiegowe? Połączenie Hydro Deluxe i urządzenia Hi-tech Zaffiro.”

VII Sympozjum OFF Label
VII Sympozjum OFF Label


Razem z dr Gabrielem Rucińskim, dr Iloną Osadowską i dr Bartoszem Pawlikowskim lekarze mogli przyjrzeć się działaniu radio-frekwencji monopolarnej oraz liposukcji laserowej na dolne piętro twarzy i szyję.

W panelu III dr Karina Felberg, dr Ewa Rybicka, dr Iwona Marycz-Langner, dr Przemysław Styczeń, dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska odpowiedzieli na ważne, w kontekście zabiegów na dolną część twarzy, pytania: które wypełniacze dają maksymalny efekt uniesienia owalu, jak leczyć linie marionetki, kiedy „odtwarzać” bródkę, a także co wypełniać – fałdy nosowo-wargowe, czy okolicę przeduszną?

VII Sympozjum OFF Label
VII Sympozjum OFF Label

W części poświęconej biostymulatorom uczestnicy mogli poznać rekomendacje dla dolnego piętra twarzy i szyi, a także dowiedzieć się więcej o technikach łączonych używanych w tej okolicy do osiągnięcia jak najlepszego efektu.
Na koniec panelu dr Katarzyna Grudzień przedstawiła wykład pt. „Technologiczna rewolucja w anti-ageingu” (wykład handlowy we współpracy z Novaova) dotyczący innowacji w dziedzinie stymulatorów tkankowych.

Panel IV poświęcony był niciom i produktom autologicznym w okolicy dolnego piętra twarzy i szyi. Razem z dr Marcinem Wiśniowskim, dr Bożeną Jendrysik, dr Moniką Łącką i dr Barbarą Walkiewicz-Cyrańską lekarze mogli przyjrzeć się możliwościom liftingu owalu w odniesieniu do różnych kształtów twarzy, a także dowiedzieć się, jak stosować nitki z wypełniaczami, toksyną i urządzeniami wysokoenergetycznymi. Dodatkowo, eksperci odpowiedzieli na pytanie: czy fibryna strukturalna może być używana jako wypełniacz oraz opowiedzieli o swoich doświadczeniach w zabiegach z użyciem osocza bogato płytkowego.

Dr Marcin Wisniowski, dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska
Dr Marcin Wisniowski, dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska

W strefie wystawienniczej mogliśmy spotkać się z: Aesthetic Concept, BD Aesthetic, Croma, Etancelle, Fenice, Guna, ITP, Neauvia, Keymed, Laserprojekt2000, Massmedica, Merz, Mesoestetic, Novaova, Shar-Pol, Sinclair.

dr Piotr Osuch, Estera Gabczenko
dr Piotr Osuch, Estera Gabczenko

21 stycznia 2023 r. będziemy mieć przyjemność zaprosić państwa na drugą część ww. sympozjum pt. „Uniwersalne wzorce estetyczne - Nefretete - Dolne piętro twarzy i szyja cz. II”, organizowanego przez OFF Label, w hotelu Crowne Plaza w Warszawie.

Do zobaczenia!

Więcej informacji na stronie OFF Label