Różne techniki stosowane podczas masaży w Quadrille Spa pozwalają na dopasowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb oraz samopoczucia Gości. Dla osób zmagających się z bólem czy dyskomfortem proponowane są inne zabiegi niż dla tych, którym zależy na relaksie. Nie oznacza to jednak, że nie można zrealizować tych obu potrzeb jednocześnie.

 

Masaż jest jedną z najważniejszych i najskuteczniejszych dróg wnikania aromaterapii. Kontakt olejków eterycznych ze skórą powoduje ich natychmiastowe wchłanianie zapewniając szybsze efekty. Kojące aromaty i dostosowany do potrzeb dotyk zapewniają prawdziwą odnowę dla ducha i ciała, usuwając stres i napięcie. Redakcja Zatoki Piękna miała okazje na własnej skórze przetestować rytuał Niezwykłe Doświadczenie Aromaterapii w Quadrille SPA znajdującym się w zabytkowym Hotelu Quadrille Relais & Chateaux w Gdyni.

Komentarz eksperta

mgr Ewelina Araszkiewicz
mgr Ewelina Araszkiewicz
Marka Aromatherapy Associates, którą wprowadziliśmy do Quadrille Spa opiera się o sprawdzone mieszanki olejków, które potęgują właściwości poszczególnych roślin.

- W asortymencie Aromatherapy Associates znajdą Państwo specjalne olejki eteryczne na stres lub – wręcz przeciwnie – pobudzenie organizmu do działania. Niezależnie od wybranego produktu czy zabiegu mogą Państwo liczyć na to, że w asortymencie znajdują się wyłącznie olejki eteryczne najwyższej jakości. Producenci dbają szczególnie o czystość formuł i zwracają uwagę na to, żeby rośliny stosowane do wytwarzania olejków pochodziły z upraw ekologicznych przestrzegających zasady zrównoważonego rozwoju. W przypadku marki Aromatherapy nie są to czcze obietnice, lecz fakty potwierdzone certyfikatem B Corp i licznymi nagrodami, w tym World SPA Awards 2023. - wyjaśnia Ewelina Araszkiewic, menadżerka Quadrille SPA

Wśród masaży marki Aromatherapy Associates dostępnych w Quadrille Spa uwagę Gości przykuwa rytuał Niezwykłe Doświadczenie Aromaterapii, które rozpoczyna się od konsultacji mającej na celu zebranie informacji o tym, jakie są potrzeby emocjonalne i fizyczne danej osoby.

Aromaterapia Quadrille SPA
Aromaterapia Quadrille SPA / fot. Zatoka Piękna

Na tej podstawie przeprowadzany jest test zapachu, w celu dobrania najbardziej odpowiedniego olejku. Do wyboru jest dwanaście charakterystycznych mieszanek, skomponowanych z naturalnych olejków roślinnych i kwiatowych o cudownych egzotycznych zapachach i potężnych właściwościach terapeutycznych.

Aromaterapia Quadrille SPA
Aromaterapia Quadrille SPA / fot. Zatoka Piękna

Przebieg zabiegu 

W czasie zabiegu terapeuta Quadrille Spa stosując wybrany olejek, odpowiednimi uciskami stymuluje układ nerwowy, a za pomocą wybranych technik nerwowo-mięśniowych (TNM) oraz elementów masażu szwedzkiego, zmniejszy napięcia mięśniowe oraz pobudzi prawidłowe krążenie. Zabieg ten działa od stóp do głów. Uwalnia napięcie obecne w każdej części ciała, pozostawiając uczucie głębokiego relaksu i doładowania. 

Masaż Quadrille SPA
Masaż Aromatherapy Associates / fot. materiały prasowe

Zabieg może być przeprowadzony jako 60-minutowy lub 90-minutowy rytuał masażu. W dłuższym wersji zabiegu szczególną uwagę zwraca się na masaż twarzy.

Olejki do twarzy
Olejki do twarzy marki Aromatherapy Associates / fot. materiały prasowe

Aromaterapia, w połączeniu z masażem, stanowi potężne narzędzie do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego. Jej właściwości relaksacyjne, pobudzające krążenie krwi oraz korzyści dla skóry czynią ją coraz częściej wybieranym dodatkiem do sesji masażu w Quadrille Spa.

- Warto pamiętać o ostrożności i właściwym stosowaniu olejków eterycznych, dlatego w Quadrille Spa stawiamy na najwyższą jakość produktów, aby mogli Państwo cieszyć się w pełni ich korzyściami. - podkreśla Ewelina Araszkiewicz

 

To prawdziwa rozkosz dla zmysłów!

Gabinet do masażu dla dwojga w Quadrille SPA jest bardzo przytulny, wypełniony blaskiem i zapachem aromaterapeutycznych świec z olejkami eterycznymi. Kompozycja zapachu świec oraz olejków stosowanych podczas seansu niezwykle działa na zmysły. Terapeuci zakrywają ciało ręcznikami, aby zapewnić komfort i ciepło podczas zabiegu. W miarę przebiegu rytuału odkrywane są poszczególne części ciała.  Zabieg Niezwykłe Doświadczenie Aromaterapii, który testowali redaktorzy Zatoki Piękna trwał 90 minut, co umożliwiło terapeutom na kompleksową pracę nad ciałem, umysłem i duchem. 

Deep Relax
Deep Relax Aromatherapy Associates / fot. materiały prasowe

Z kolei nasi testerzy mieli możliwość jednocześnie poznać korzyści wynikające ze stosowania aromaterapii i odkryć leczniczą moc olejków eterycznych. Terapeuci Quadrille SPA wyjaśnili, w jaki sposób bezpiecznie używać olejków do poprawy naszego samopoczucia i zdrowia. A jakie mieli odczucia po samym zabiegu Niezwykłe Doświadczenie Aromaterapii?

Aromaterapia Quadrille SPA
Wizyta w Quadrille SPA / fot. Zatoka Piękna

Wrażenia po zabiegu

- Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że produkty i zabiegi marki Aromatherapy Associates sprawiają, że doświadczenie aromaterapii staje się luksusowym doznaniem jedynym w swoim rodzaju. Dzięki zastosowanemu m.in olejkowi Inner Strenght otrzymałem zastrzyk pozytywnej energii przed kolejnym ważnym spotkaniem - podkreśla Dmitrij, dyrektor marketingu Zatoki Piękna.

Aromatherapy Associates
Inner Strength Aromatherapy Associates / fot. materiały prasowe

- Nie ukrywam, że cały rytuał, już od momentu przekroczenia pięknie przygotowanego gabinetu, po prostu mnie zachwycił, a olejki eteryczne wybrane do masażu w 100% spełniły swoją rolę. Indywidualnie dobrany do moich potrzeb olejek eteryczny Deep Relax pozwolił mi się wyciszyć i głęboko zrelaksować. Polecam dla osób zabieganych, potrzebujących relaksu i mających problemy z bezsennością. - podsumowuje zabieg Estera, redaktor naczelna Zatoki Piękna.

 

 

Artykuł powstał w ramach cyklu #przyjemnezpożytecznym we współpracy z Quadrille SPA & Aromatherapy Associates