Starzenie się skóry jest nieuniknionym, naturalnym oraz biologicznym procesem, na który wpływ ma wiele czynników zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Czy jesteśmy w stanie zatrzymać proces starzenia się w sposób jak najbardziej naturalny? Odpowiedzią jest japoński lifting twarzy Kobido. 

 

Wraz z mijającym czasem zauważamy zmiany właściwości fizycznych, morfologicznych oraz fizjologicznych poszczególnych warstw skórnych. W konsekwencji skóra staje się cieńsza, szara i mało elastyczna z licznymi zmianami typu przebarwienia, teleangiektazje. Natomiast najbardziej charakterystycznym objawem, który możemy zaobserwować wraz z wiekiem są zmarszczki, które powstają przez nieustanne kurczenie się i rozkurczanie skóry właściwej.

Aż 54 mięśnie mimiczne twarzy mają taką siłę napinania skóry, że jest ona w stanie spowodować z biegiem czasu zmiany na naskórku. Napięcia mięśni przekładają się właśnie na naskórek, który napina się prostopadle do mięśnia, tworzy linie ułożone dokładnie w takim kierunku, czyli zmarszczki. Uśmiechanie się, mrużenie oczu, unoszenie brwi w wyniku zdziwienia, złość czy smutek rysujący się na naszej twarzy oraz inne ruchy należą do mimiki ekspresyjnej, która towarzyszy nam na co dzień. Mimika ta jednocześnie uruchamia mechanizm tworzenia się pierwszych zmarszczek w okolicy oczu, czoła, między brwiami oraz na wysokości nosa i ust.

Zarówno kobiety jak i mężczyźni szukają sposobu na zachowanie piękna i młodości. Są tacy, którzy, aby pozbyć się zmarszczek, wybierają operacje plastyczne lub zabiegi medycyny estetycznej. Ja chciałabym dzisiaj przybliżyć Wam jedną ze wschodnich naturalnych praktyk, która od kilku lat zyskuje na popularności: KOBIDO. Osobiście zakochałam się w jej efektach bez pamięci, uwielbiam patrzeć na zadowolenie klientek/ klientów po zakończonej sesji masażu.

 

Na czym polega masaż Kobido?

Naturalny japoński lifting twarzy rozpoczyna się od masażu tkanek głębokich, w celu rozluźnienia mięśni karku, dekoltu, szyi oraz twarzy. Następnie ruchami relaksacyjnymi pobudzamy punkty energetyczne oraz harmonizujemy skórę. Po kolejnej części, jaką jest krótki drenaż limfatyczny, przechodzimy do ruchów liftingujących, które mają na celu poprawę owalu i napięcia twarzy. Masaż Kobido wykonuje się opuszkami palców i całymi dłońmi. Dzięki głaskaniu, ugniataniu, szczypaniu czy oklepywaniu, które wykonywane jest precyzyjnie i według określonej kolejności, skóra zostaje dotleniona, nasycona składnikami aktywnymi oraz uruchamiają się w niej procesy samoleczenia i odmładzania komórek i tkanek twarzy.

 

Efekty masażu Kobido

Efekty masażu twarzy Kobido zauważalne są już po pierwszej sesji, gdy, stając przed lustrem, widzimy rozluźnione mięśnie, a pod palcami wyczuwamy gładkość tkanek. Głównym sekretem masażu Kobido jest pobudzanie kanałów energetycznych, co w efekcie reguluje także pracę narządów wewnętrznych. Ponadto doskonale rozluźnia on mięśnie twarzy i szyi z nagromadzonych w nich napięć, a w efekcie sprzyja odnowie komórek skóry oraz przywraca im piękno i zdrowie. Po zastosowanej terapii skóra nabiera blasku, poprawia się też jej koloryt, ze względu na pobudzenie krążenia krwi i limfy w głębszych warstwach skóry.

Masaż Kobido
Masaż Kobido

Kobido generalnie zalecam wszystkim i jeśli w taki sposób go zarekomendujemy, to nie miniemy się z prawdą. Jest to masaż polecany dla osób w młodym wieku jako profilaktyka oraz dla tych, którzy nie do końca potrzebują mocnego liftingu i inwazyjnych technik odmładzających, ponieważ masaż Kobido w formie dużo lżejszej może być po prostu głęboką relaksacją. Ponadto mogą korzystać z niego osoby problemami napięciowymi, bruksizmem oraz bólami migrenowymi.

Masaż Kobido
Masaż Kobido

Przeciwwskazaniem do jego wykonania nie będzie również cera naczyniowa, gdyż przy odpowiednio stopniowanej pracy nie zaszkodzimy, a wręcz z czasem wyciszymy reaktywność cery. Grupą, która oczywiście najbardziej wpisuje się w terapie Kobido są osoby po 40. roku życia, gdzie już systematycznie powinniśmy pracować nad stymulacją tkanek na twarzy klienta - wyjaśnia Tomasz Tomasik, szkoleniowiec technik Kobido.

Masaż Kobido
Masaż Kobido

Przeciwwskazaniem do wykonania masażu Kobido są natomiast choroby zakaźne i stany zapalne skóry. Nie jest on polecany również osobom z wysokim nadciśnieniem tętniczym, trądzikiem różowatym, dużą asymetrią twarzy czy tendencją do obrzęków. Warto odczekać przed wykonaniem masażu Kobido po wstrzyknięciu botoksu, kwasu hialuronowego, powiększaniu ust czy zabiegach takich jak mezoterapia igłowa oraz laseroterapia.

Masaż Kobido
Masaż Kobido

Przewagą Kobido i pozostałych technik manualnych nad ostrzykiwaniem jest przede wszystkim ich działanie w zgodzie z naturą naszego organizmu. Wykonując zabiegi, terapeuta posiadający pewne kompetencje, działający zgodnie z przebiegiem mięśni, z odpowiednią siłą nacisku nie jest w stanie zrobić nic więcej niż pozwala nam na to fizjologia skóry - czyli nie jest w stanie jej uszkodzić.

Masaż Kobido
Masaż Kobido

Zabiegi medycyny estetycznej natomiast ingerują w naturalny układ naszych tkanek poprzez wprowadzenie w ich przestrzeń ciała obcego, które zaburza pewne procesy fizjologiczne np. osłabia siłę mięśniową, rozciągając skórę ust - dodaje Tomasz Tomasik, założyciel szkoły masażu Akademia Spa, w której miałam przyjemność uczyć się technik masażu Kobido i nie tylko.


Kobido okiem Zatoki Piękna 

W redakcji Zatoka Piękna staramy się pokazywać naszym Czytelnikom różnorodne sposoby na zachowanie zdrowego i pięknego wyglądu, zarówno zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii czy bardziej naturalne terapie. Wiele pozytywnych głosów słyszałam w ostatnim czasie o masażu Kobido, dlatego z ciekawością przyjęłam zaproszenie od Eweliny Araszkiewicz do wypróbowania zabiegu w Quadrille SPA w Gdyni. Nie ukrywam, że jest to jedno z moich ulubionych miejsc w Trójmieście, gdzie mogę się zrelaksować i wyciszyć po wielu intensywnych wyjazdach czy spotkaniach. Wiem, jak fantastycznie na moje ciało działają masaże, dlatego chciałam się przekonać jak będzie z twarzą. I wiecie co, po zakończonej sesji byłam zachwycona! Masaż Kobido działa na dużo głębszych warstwach skóry i mięśni niż inne znane mi masaże twarzy. Cały rytuał przebiega według określonych reguł: od masażu tkanek głębokich, w celu rozluźnienia mięśni karku, dekoltu, szyi oraz twarzy. Polecam każdemu, Estera Gabczenko 

A co dla mnie i moich klientek/ klientów jest największą zaletą masażu Kobido, nie wliczając niesamowitego odprężenia i efektów wizualnych? W odróżnieniu do wielu inwazyjnych metod medycyny estetycznej czy operacji plastycznych nie wymaga on rekonwalescencji po zabiegu, co daje nam możliwość korzystania z terapii praktycznie przez cały rok.

mgr Ewelina Araszkiewicz

Spa & Wellness Operation Manager, dyplomowany kosmetolog, terapeuta Kobido i Zoga Face.

Ponad 14 lat doświadczenia w pracy w branży beauty. Absolwentka studiów z zakresu kosmetologii oraz magister turystyki uzdrowiskowej Spa & Wellness. Słuchaczka licznych kursów, podyplomowych studiów o specjalności pedagogika oraz zarządzanie podmiotami leczniczymi.

Więcej