Współczesny tryb życia, zdominowany przez stres, hałas i szybkie tempo, często pozostawia ludzi w stanie chronicznego zmęczenia oraz negatywnie wpływa na ich zdrowie psychiczne i fizyczne. W odpowiedzi na te wyzwania, coraz więcej osób zwraca się ku leśnej terapii, która opiera się na korzystaniu z dobroczynnych wpływów natury na samopoczucie i zdrowie. Postanowiliśmy sprawdzić na czym polega zabieg Forest Therapy w Quadrille SPA w hotelu Quadrille Relais & Chateaux.

 

Leśna terapia, znana jest w japońskiej kulturze jako shinrin-yoku. To forma terapii oparta na spędzaniu czasu w lesie i aktywnym zaangażowaniu się w doświadczanie natury. Nie jest to jedynie spacer wśród drzew, ale bardziej głęboka i świadoma interakcja z otoczeniem leśnym, która ma korzenie w praktykach medytacyjnych i filozofii buddyjskiej, gdzie kontakt z przyrodą jest uważany za środek do osiągnięcia równowagi i spokoju.

Kontakt z naturą jest niezbędny dla zachowania zdrowia psychicznego, ale nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć czas na weekendowe wycieczki do lasu czy nad jezioro. Choć nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z przyrodą, to w Quadrille Spa pomożemy Wam „oszukać” umysł z pomocą zapachów zabiegu Forest Therapy. Ten rytuał aromaterapeutyczny łączy korzyści płynące z kontaktu z naturą z konkretnymi technikami pielęgnacyjnymi i relaksacyjnymi. Sam zabieg rozpoczyna się od stworzenia przez terapeutę Spa odpowiedniego „środowiska”, które naśladuje atmosferę lasu. Obejmuje to odtwarzanie dźwięków natury, takich jak śpiew ptaków czy szum drzew oraz użycie naturalnych olejków eterycznych by Aromatherapy.

Forest therapy
Forest Therapy

W gamie Forest Therapy możemy znaleźć olejki eteryczne i kosmetyki z olejkami eterycznymi, które doskonale oddają zapachy iglastego lasu. Dzięki nim możemy poczuć się częścią natury podczas zabiegów w Spa czy stosowania produktów detalicznych w domu.

 

Forest Therapy w Quadrille Spa

Kluczowym elementem zabiegu w Quadrille Spa jest oczywiście masaż, który ma na celu nie tylko rozluźnienie mięśni i poprawę krążenia, ale również przyniesienie korzyści aromaterapeutycznych. Skoncentrowany jest on na plecach, nogach, brzuchu i skórze głowy.

Dodatkowo podczas rytuału aplikuje się gorące kamienie i błotną maskę na dłonie i stopy. Rytuał wieńczy zabieg na twarz z peelingiem, maską błotną i refleksologicznym masażem twarzy.

Forest therapy
Forest Therapy

W czasie leśnej terapii używamy wyjątkowej kompozycji olejku esencjonalnego zawierającego jagody jałowca wspomagające stymulację i detoksykację, różowy pieprz od dawna znany z tego, że pomaga w utrzymaniu zdrowia układu oddechowego, a jednocześnie podnosi na duchu i dodaje blasku oraz drzewo Ho, które działa uspokajająco i oczyszczająco oraz posiada właściwości przeciwdrobnoustrojowe.

 

Zatoka Piękna testuje...

Rytuał Leśna Terapia w Quadrille Spa rozpoczął się od oczyszczania, inhalacji olejkami eterycznymi Forest Therapy by Aromatherapy oraz głębokiego, uwalniającego napięcia masażu całego ciała. Masaż skoncentrowany był na plecach, nogach, brzuchu i skórze głowy. Zaskoczeniem były gorące kamienie, których terapeuta używał również podczas masażu pleców. Ale to nie wszystko, na zakończenie nakładana jest ciepła maska błotna na dłonie i stopy. 90-minutowy rytuał zakończył się refleksologicznym masażem twarzy.

- Po doświadczeniu masażu leśnej terapii, poczułem się jak nowo narodzony. Spędzenie czasu w otoczeniu pięknego Spa, z aromatycznymi olejkami eterycznymi unoszącymi się w powietrzu, było niezwykle relaksujące. Już na początku zabiegu, podczas oczyszczania i głębokiego masażu, poczułem, jak napięcie opuszcza moje ciało. (Dmitrij, Zatoka Piękna)

- Zabieg Leśna Terapia polecam każdemu, niezależnie od pory dnia czy roku. Dzięki bogatej wiedzy, doświadczeniu, pasji i zaangażowaniu terapeutów Quadrille Spa możesz być pewna, że trafisz w dobre ręce. Dodatkowo warto skorzystać z opcji masażu dla dwojga: z partnerem, z przyjaciółką, z mamą... Ale uwaga, zauważyłam, że głęboki relaks podczas masażu może prowadzić nawet do zasypiania. Dlatego, jeśli towarzyszy Ci ktoś, kto ma skłonności do chrapania, może być lepiej, jeśli wybierzesz się na leśną terapię sama. (Estera, Zatoka Piękna) 

Leśna terapia staje się coraz popularniejsza jako holistyczne podejście do poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego. W miarę jak ludzie szukają alternatywnych form terapii, kontakt z naturą staje się ważnym elementem wspierającym ich dobre samopoczucie.

 

Artykuł powstał w ramach cyklu #przyjemnezpożytecznym we współpracy z Quadrille SPA & Aromatherapy Associates