Zbawienna moc olejków eterycznych, zabiegi relaksacyjne, sztuka doboru odpowiednich preparatów – właśnie tym zagadnieniom poświęcony jest nowy cykl tematyczny Zatoki Piękna #przyjemnezpożytecznym, stworzony wspólnie z Quadrille SPA oraz Aromatherapy Associates.

 

Olejki eteryczne nie są lekiem na wszystko, a jednak ich działanie relaksacyjne i nie tylko wydaje się już niepodważalne. Pokazujemy to w nowym cyklu #przyjemnezpożytecznym, którego partnerem są Quadrille SPA oraz marka Aromatherapy Associates.

Co warto wiedzieć o olejkach eterycznych, ich działaniu i wykorzystaniu? Na czym dokładnie polega masaż aromaterapeutyczny i jakie miejsce w świecie medycyny konwencjonalnej mogą zająć olejki eteryczne? To właśnie odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy w kolejnych artykułach naszego nowego cyklu.

W świat olejków eterycznych wprowadzi nas Ewelina Araszkiewicz, menadżerka Quadrille SPA, w którym zabiegi z zakresu aromaterapii przeprowadza się z użyciem produktów brytyjskiej marki Aromatherapy Associates. Ponad 30-letnie doświadczenie Aromatherapy Associates w wykorzystywaniu naturalnych i leczniczych składników, pozwoliło marce zaoferować wyjątkowe terapie wpływające na stan fizyczny, psychiczny oraz emocjonalny.

Komentarz eksperta

mgr Ewelina Araszkiewicz
mgr Ewelina Araszkiewicz
Choć aromaterapia nie jest lekiem na wszystko, istnieje wiele potencjalnych korzyści, które mogą przynieść olejki eteryczne. Współczesna aromaterapia nie ma w sobie nic z magii. Bazuje na badaniach chemików i farmaceutów związanych z działaniem poszczególnych olejków eterycznych. Na wyciągnięcie ręki mamy naturalne środki, które mogą być doskonałym uzupełnieniem dla tradycyjnych metod leczenia.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o aromaterapii, a także rozmowa z dyrektorem zarządzającym Aromatherapy Associates Arkiem Dawidowskim – to zaledwie wstęp do cyklu, w którym ważną częścią będą również nasze redakcyjne testy zabiegów oraz produktów. Sprawdzimy, jak przebiega aromaterapia wraz z konsultacją i doborem preparatów, przetestujemy kosmetyki, a także przekonamy się, jak działają zabiegi Leśna Terapia oparty o japońską praktykę Shinrin yoku oraz Relax i Sen.

Cykl #przyjemnezpożytecznym już wystartował, w pierwszej kolejności wprowadzając w świat olejków eterycznych pochodzenia roślinnego.

- Czy wiemy jak je używać? Który olejek będzie dla nas odpowiedni? W cyklu #przyjemnezpożytecznym przybliżymy wam dobroczynne właściwości olejków eterycznym i podpowiemy jak wykorzystać moc naturalnych olejków eterycznych, do poprawy naszego samopoczucia, zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego – zapowiada Ewelina Araszkiewicz.

Partnerami cyklu #przyjemnezpożytecznym są Quadrille SPA & Aromatherapy Associates.

Zapraszamy do czytania!