Bo mama jest najważniejsza – właśnie pod takim hasłem odbyło się sierpniowe spotkanie dla mam, które zorganizowało Quadrille SPA w Gdyni. Wydarzenie toczyło się nie tylko wokół rozmów, ponieważ podczas eventu każda z uczestniczek mogła skorzystać m.in. z masażu lub zabiegu na twarz.

 

Spotkanie dla mam zorganizowano 18 sierpnia we współpracy z zespołem Zaufaj Położnej. Uczestniczyły w nim aktywne mamy z Trójmiasta, na co dzień prowadzące biznesy oraz pracujące zawodowo i wychowujące mniejsze lub starsze dzieci. Zaproszenie na wydarzenie odebrała również redaktor naczelna Zatoki Piękna Estera Gabczenko, mama bliźniaków.

- Jako doświadczona mama bliźniaków wiem, że bycie mamą, to nie lada wyzwanie, tak samo jak znalezienie czasu tylko dla siebie! Dlatego z przyjemnością przyjęłam zaproszenie na Day SPA. To była wyjątkowa chwila relaksu w pięknym otoczeniu Hotelu Quadrille Relais & Châteaux. Dziękuję Quadrille SPA za to, że zadbaliście o mnie i moje dobre samopoczucie! - mówi Estera Gabczenko

 

Bo mama jest najważniejsza!

Każda z młodych mam wie, że opieka nad dzieckiem, połączona z obowiązkami domowymi oraz pracą, to zadanie wymagające i czasochłonne. Trudno znaleźć jej czas dla siebie, a własne rozrywki stają się luksusem i schodzą na dalszy plan. Właśnie dlatego w gdyńskim SPA postanowiono nieco ten schemat przełamać i przypomnieć, jak ważne dla mam jest zadbanie także o siebie.

- Samopoczucie młodej mamy jest kluczowe dla jej zdrowia i dobrej kondycji psychicznej. Warto pamiętać, że tylko będąc w dobrej formie, możemy skutecznie opiekować się naszym dzieckiem. Dlatego niezależnie od codziennych obowiązków, warto znaleźć czas na zadbanie o siebie i pozwolić sobie na chwilę relaksu oraz odprężenia – komentuje Ewelina Araszkiewicz, Spa & Wellness Operation Manager, kosmetolog, która również jest młodą mamą.

Quadrille SPA
Quadrille SPA

Spotkanie odbywające się pod hasłem „Bo mama jest najważniejsza!” w gdyńskim Quadrille SPA trwało kilka godzin i rozpoczęło się od stretchingu w parku. Po godzinnych ćwiczeniach uczestniczki przeniosły się już do SPA, gdzie przy poczęstunku przygotowanym przez restaurację Biały Królik miały okazję bliżej się poznać, a także przyjrzeć się kosmetycznym nowościom i zapytać terapeutów o najlepsze dla nich masaże.

- Quadrille SPA to miejsce, które troszczy się o młode mamy. Rozmowy w przestrzeni SPA, ćwiczenia na świeżym powietrzu wśród kobiet w podobnej sytuacji, dały możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i radami. Stworzyliśmy doskonałą okazję do nawiązania nowych znajomości i znalezienia wsparcia w grupie osób, które rozumieją wyzwania i radości macierzyństwa – opowiada w rozmowie z Zatoką Piękna Ewelina Araszkiewicz.

 

Spotkanie dla mam w Quadrille SPA

Mamy w kolejnych godzinach odkrywały między innymi uroki strefy wodnej i SPA tylko dla dorosłych. Odpoczynek w ciszy i możliwość odprężenia były wstępem do kolejnych atrakcji. Każda z mam zaproszonych na wydarzenie mogła skorzystać z masażu lub zabiegu na twarz. Całość przybrała charakter babskiego spotkania, którego potrzebuje każda zabiegana mama.

Quadrille SPA
Quadrille SPA

- Równie istotne było dla nas zadbanie o skórę naszych gości. Panie miały okazję odprężyć się i usunąć napięcia dzięki komplementarnemu masażowi pleców i stóp lub zdetoksykować ciało dzięki niezwykłym właściwościom soli himalajskiej. Pamiętaliśmy również o pielęgnacji twarzy. Po ciąży skóra może być podrażniona, przesuszona i zmęczona. Zabieg nawilżający z masażem zimnymi i ciepłymi kamieniami z pewnością pozwolił im się odprężyć i zapomnieć o codziennych troskach – relacjonuje manager SPA.

Komentarz eksperta

mgr Ewelina Araszkiewicz
mgr Ewelina Araszkiewicz
Quadrille SPA mimo, że jest strefą dla dorosłych, nie jest tylko miejscem dla osób bezdzietnych. Mamy zasługują na chwilę dla siebie i możliwość zadbania o swoje ciało i umysł. Spędzając czas w SPA, z pewnością mogą odzyskać energię, zrelaksować się i poczuć się pięknie. To inwestycja w siebie i swoje dobre samopoczucie, która przyniesie wiele korzyści każdej kobiecie.

Kobiecy dzień w SPA Quadrille pozwolił uczestniczkom przez jeden dzień myśleć tylko o sobie i swoich potrzebach, pozwalając zadbać o relaks i – w zależności od wyboru – o swoje ciało lub twarz. Była to zarazem zapowiedź wprowadzenia na stałe do oferty SPA pakietu dla mam, które w natłoku zajęć zbyt często o sobie zapominają i wręcz poszukują powodu do wyjścia z domu.

Quadrille SPA
Quadrille SPA

Pakiet dla mam zapowiedziany przez SPA Quadrille to wspólne dzieło zatrudnionych tu wykwalifikowanych terapeutów oraz specjalistów z zespołu Zaufaj Położnej. Spotkanie jako wprowadzenie do nowości sprawdziło się znakomicie, a rozpieszczaniu mam nie było końca.

Materiał powstał we współpracy z Quadrille SPA