1 / 38

Blisko 300 uczestników, kilkadziesiąt firm i wystawców, prawie 30 wykładowców – XV Ogólnopolska Konferencja Trychologiczna już tradycyjnie okazała się frekwencyjnym sukcesem. Wydarzenie, które odbyło się w dniach 25-26 listopada w Warszawie, zgromadziło cenionych specjalistów z całej Polski. Na miejscu nie zabrakło również redakcji Zatoki Piękna, która była patronem medialnym konferencji. 

Diagnostyka trichoskopowa i zaburzenia w mikrobiomie jelitowym to główne tematy, jakie poruszono podczas XV Ogólnopolskiej Konferencji Trychologicznej zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Trychologiczne. Podczas wydarzenia głos zabrali wybitni specjaliści z zakresu trychologii, ale także ginekologii, dermatologii, endokrynologii, onkologii czy wreszcie dietetyki. Wiele uwagi poświęcono m.in. wewnętrznym stanom zapalnym w organizmie wpływającym na owłosioną skórę głowy.

- Zaczęliśmy warsztatami. To jest taka forma dodatkowa, gdzie spotykamy się i rozmawiamy na tematy nas interesujące. Tym razem była to diagnostyka trichoskopowa, rozmawialiśmy również o zaburzeniach w mikrobiomie jelitowym, bo to często wiąże się z niedoborami, które mają wpływ na wypadanie włosów, na problemy, z którymi trafiają do nas klienci – powiedziała Zatoce Piękna Alicja Gondek-Urtnowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego.

Alicja Gondek-Urtnowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, opowiedziała m.in. o zaburzeniach mikrobiomu skóry głowy u chorych na łysienie plackowate, natomiast znana trycholog Claudia Musiał m.in. o nieinwazyjnej terapii komórkowej z wykorzystaniem egzosomów. W programie konferencji znalazł się również wykład poświęcony problemom jelitowym i codziennym nawykom pielęgnacyjnym wpływającym na kondycję skóry i włosów, który poprowadziła dr n. med. Magdalena Cubała-Kucharska.

Jak przyznała Alicja Gondek-Urtnowska, wydarzenie jak zwykle odniosło frekwencyjny sukces. - Trycholodzy to środowisko bardzo chłonne wiedzy, my się chcemy uczyć cały czas i myślę, że już renoma konferencji organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Trychologiczne też ma na to ogromny wpływ. Prawie 300 osób, kilkadziesiąt firm i stoisk, które możemy odwiedzić, prawie 30 wykładowców. Cały czas jest nam mało, więc już myślimy o kolejnych edycjach - podsumowała.

Podczas XV Ogólnopolskiej Konferencji Trychologicznej nagrodzono ponadto 30 trychologów, którzy zdali w tym roku pierwszą edycję egzaminu na trychologa licencjonowanego. - Egzamin ma weryfikować wiedzę specjalistów, którzy świadczą swoje usługi na rynku trychologicznym. Jesteśmy dumni z tej pierwszej grupy i liczymy na kolejne osoby w kolejnych edycjach egzaminu – dodała Alicja Gondek-Urtnowska.

Jak zapowiedziała prezes Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, przed nami kolejna edycja wydarzenia. XVI Ogólnopolska Konferencja Trychologiczna odbędzie się w 2024 roku i będzie połączona z 10-leciem Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego.

 

Zdjęcia: Kamil Klimuszko, Zatoka Piękna

Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Trychologiczne