1 / 36

XIV Konferencja Trychologiczna Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, która odbyła się 15-16 kwietnia w Krakowie, była świetną okazją do spotkania ekspertów różnych specjalizacji, a wszystkich ich połączyły tematy związane z szeroko pojętą dziedziną trychologii.

 

Spotkanie zgromadziło specjalistów z różnych dziedzin medycyny i kosmetologii, którzy wymieniali się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat diagnostyki i leczenia chorób związanych z włosami. W trakcie konferencji omówiono wiele istotnych zagadnień, takich jak podstawy diagnostyki wypadania włosów, wpływ zaburzeń rytmu dobowego na problemy trychologiczne oraz praca z klientem/pacjentem trychologicznym.

Ponadto, przedstawiono najnowsze osiągnięcia biotechnologiczne w dziedzinie trychologii, takie jak zastosowanie komórek macierzystych czy analizę porównawczą NcPA i minoksydilu w rewitalizacji skóry głowy. Ważnym tematem były również powikłania po przeszczepie włosów, problemy endokrynologiczne i zastosowanie chirurgii odtwórczej włosa oraz osocza bogatopłytkowego na blizny owłosionej skóry głowy. Nie zabrakło również kwestii holistycznego podejścia w gabinecie trychologicznym, czyli uwzględnienia czynników psychologicznych i społecznych w procesie leczenia chorób włosów. Konferencja była doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także nawiązania nowych kontaktów zawodowych wśród specjalistów z branży.

Podczas konferencji poruszono wiele ciekawych tematów. Wśród wykładów, które zainteresowały uczestników, a także obecną na konferencji redakcję Zatoki Piękna były m.in. wykłady dr hab. n.med. Aleksandry Szlachcic dotyczące podstaw diagnostyki wypadania włosów, łysienia oraz wykład Katarzyny Pytkowskiej na temat wpływu zaburzeń rytmu dobowego na problemy trychologiczne. Innym ciekawym wykładem było wystąpienie dr hab. n.med. Magdaleny Górskiej-Ponikowskiej na temat antyoksydantów w trychologii. Claudia Musiał opowiedziała o komórkach macierzystych jako innowacjach biotechnologicznych, a Kamila Niewdana przedstawiła zastosowanie chirurgii odtwórczej włosów oraz osocza bogato płytkowego na blizny owłosionej skóry głowy.

To oczywiście nie wszystko, co działo się podczas XIV Konferencji Trychologicznej PST w Krakowie, na filmowy reportaż z wydarzenia zapraszamy już niebawem.  

 

Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Trychologiczne