Dr Bożena Czekańska-Smykalla o toksynie botulinowej wie wszystko, nie dziwi więc, że to właśnie ta ekspertka poprowadziła minione szkolenie Toxin Experts, które odbyło się 25 lutego w Gdyni. W wydarzeniu wzięła udział również nasza redakcja.

 

Spotkanie Toxin Experts to wydarzenie dedykowane lekarzom, którzy cenią sobie szkolenia prowadzone przez doświadczonych ekspertów. Tajniki toksyny botulinowej odkryła przed nimi dr Bożena Czekańska-Smykalla, częsta prelegentka kongresów medycyny estetycznej oraz wieloletnia trenerka Merz Aesthetics. Spotkanie odbyło się w niedzielę 25 lutego w Hotelu Quadrille w Gdyni.

 

Oglądaj naszą relację!

  

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie. 

URGO Aesthetics Academy & Toxin Experts

- URGO Aesthetics Academy to projekt szkoleniowo-edukacyjny dedykowany naszym klientom. Ze względu na to, że URGO Aesthetics ma szerokie portfolio produktów, MERZ Aesthetics oraz Retix.C, wiemy jak ważna jest edukacja i wymiana doświadczeń – powiedziała Zatoce Piękna Agata Wróbel, Training & Development Manager URGO Aesthetics.

W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu lekarzy, którzy wysłuchali prelekcji m.in. na temat wskazań do stosowania toksyny botulinowej. Szkolenie pozwoliło również zdobyć wiedzę na temat możliwych powikłań, a przede wszystkim – właściwie zrozumieć działanie toksyny botulinowej, która należy do jednego z najczęściej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej.

- Spotykamy się na dniach poświęconych toksynie botulinowej. Będziemy rozmawiać o historii toksyny botulinowej, o tym gdzie ją można stosować, a czasem w zaskakujących wskazaniach, o tym, jak się uporać z powikłaniami, jak dobrze zrozumieć działanie toksyny botulinowej – mówiła nam dr Bożena Czekańska-Smykalla, Clinical Expert Merz Aesthetics.

Minione wydarzenie było pierwszym inaugurującym spotkaniem z pięciu zaplanowanych w całej Polsce. - Toxin Experts Meeting to spotkania w ramach URGO Aesthetics Academy. Cykl pięciu spotkań w pięciu największych miastach w Polsce, dedykowane są tematowi toksyny botulinowej – podkreśliła Agata Wróbel z URGO Aesthetics.

Kolejne szkolenia odbędą się w Warszawie i Krakowie. 

Więcej informacji dla lekarzy na stronie URGO Aesthetics