Nie tylko wykłady i pokazy zabiegów na żywo, ale i nowości – miniony XXIV Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging przyniósł również premiery nowych urządzeń. Jedno z nich podczas wydarzenia zaprezentowała firma Bogdani Dermatologia.

 

Firma Bogdani Dermatologia już od 20 lat z sukcesami współpracuje z gabinetami medycyny estetycznej z całej Polski, oferując innowacyjne technologie, które dają znakomite efekty z coraz krótszym okresem rekonwalescencji lub nawet bez niego. Tegoroczną nowość w swojej ofercie zaprezentowała podczas XXIV Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, który odbywał się w dniach 8-10 marca w Warszawie. Na stoisku z technologiami od Bogdani Dermatologia i kosmetykami Medik8 na gości czekało też innowacyjne urządzenie Ultraformer MPT (urządzenie niemedyczne), które swoją premierę miało w sobotę 9 marca.

 

Oglądaj relację!

Film ma charakter informacyjny, zaprezentowane produkty niemedyczne, kosmetologiczne i urządzenia niemedyczne, kosmetologiczne przeznaczone są do użytkowania przez specjalistów. Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

- W tegorocznej edycji zaprezentowaliśmy premierę roku 2024. Jest to nowe urządzenie firmy Classys Inc, Ultraformer MPT. To urządzenie wyróżnia się fantastyczną ergonomią, ponadczasowym designem, pozwala na szybsze i bardziej precyzyjne zabiegi, a co za tym idzie, charakteryzuje się większą skutecznością zabiegów. Urządzenie Ultraformer MPT ma również dodatkową, trzecią rączkę pozwalającą na wykonywanie zabiegów Ultra Booster – powiedział naszej redakcji Łukasz Ludwikowski, Dyrektor Regionalny Bogdani Dermatologia.

 

Premiera Ultraformer MPT

Premiera do samego końca była utrzymywana w tajemnicy i odbyła się w sobotę po południu przy oprawie muzycznej. Głos oddano gościom specjalnym, lekarzom zaproszonym przez Bogdani Dermatologia. Dzięki temu uczestnicy wydarzenia poznali możliwości nowej technologii z perspektywy specjalistów. Co o urządzeniu Ultraformer MPT podczas eventu powiedzieli eksperci?

- Ja sam jako lekarz medycyny estetycznej i chirurg bardzo mocno doceniam technologie, które w sposób nieinwazyjny dają nam możliwość wpływania na tkanki podskórne. Ja to porównuję jak wprowadzono do diagnostyki medycznej ultradźwięki w formie USG i bezinwazyjnie mogliśmy zajrzeć do środka. Tak tutaj jesteśmy w stanie bezinwazyjnie mieć wpływ termiczny na tkanki podskórne – mówił dr n. med. Piotr Zawodny, specjalista chirurgii twarzowo-szczękowej.

Jak działa premierowe urządzenie? Ultraformer MPT to innowacyjne urządzenie w technologii MMFU (technologia zogniskowanych ultradźwięków), które dzięki pomocy mikroimpulsów zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa i większą precyzyjność zabiegów. Efekt liftingu, spłycenia zmarszczek i redukcji przebarwień widoczny jest już po jednym zabiegu. Sama procedura wykonywana przez Ultraformer MPT jest nieinwazyjna i pozwala w dwukrotnie krótszym czasie napiąć skórę czy modelować ciało.

- W przypadku Ultraformera MPT w dalszym ciągu wszystko rozbija się o zogniskowanie fali ultradźwiękowej, czyli urządzenie, które emituje ultradźwięki skupia je na określonej głębokości, co powoduje, że energia zostaje wyzwolona w tkankach. Jeżeli mamy pacjentkę, pacjenta, którzy wymagają jednocześnie zmniejszenia objętości w dolnej części twarzy, uniesienia górnej części twarzy i jeszcze do tego wprowadzenia zadanej przez nas substancji, to nie ma lepszego urządzenia niż Ultraformer MPT – wyjaśnił nam dr n. med. Marcin Ambroziak, specjalista dermatolog.

W Ultraformer MPT nie brakuje nowości, które doceniają również inni specjaliści. - Jeśli chodzi o nowości to bardzo fajną opcją jest drug delivery, czyli wprowadzanie leków. My je wprowadzamy bardzo często wykorzystując technologię laserową. W tej chwili jest to nowość, w HIFU też będziemy mogli wprowadzać rożnego rodzaju substancje aktywne, nie tylko leki, więc na to też czekamy – dodał dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog.

Na innowacje wskazuje również chirurg dr n. med. Marcin Bieńkowski, który podkreślał, że zabieg będzie trwał dwa razy krócej, dzięki czemu będzie znacznie łatwiejszy do zniesienia. - Jest to w zasadzie jedyny zabieg, który umożliwia głęboki remodeling skóry, redukcję tkanki tłuszczowej mniej inwazyjnie, bez okresu rekonwalescencji i z pełną kontrolą tego, z jaką intensywnością i w jakim obszarze wykonujemy ten zabieg. Nowe kartridże, nowe końcówki, umożliwiają wykonywanie zabiegów prawie dwukrotnie szybciej, co przy wykonywaniu dużych zabiegów i w dużej ilości jest dla nas niezwykle istotne – tłumaczył naszej redakcji dr n. med. Marcin Bieńkowski, specjalista chirurgii ogólnej.

 

Perła Dermatologii 2023 dla Bogdani Dermatologia

20-lecie Bogdani Dermatologia to również okres podsumowań i życzeń na przyszłość. Oprócz zaproszonych lekarzy na temat współpracy wypowiedział się także jeden z przedstawicieli producenta Ultraformer MPT, który również wziął udział w premierze.

- Nie tylko w obszarze technologii Ultraformer MPT, ale także w zakresie przyszłego rozwoju, będziemy stale współpracować z Bogdani i wierzymy, że nasze relacje biznesowe będą pomyślne. Cieszymy się ze współpracy z firmą Bogdani Dermatologia, która jest jednym z najlepiej działających partnerów w krajach Europy – powiedział nam Young Jin Park, Managing Director Classys Inc.

Firma Bogdani Dermatologia świętowała również podczas Gali Pereł, na której wręczono Perły Dermatologii Estetycznej 2023 przyznawane przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Otrzymała ona Perłę Dermatologii za laser tulowy, którą w imieniu zespołu odebrał Mateusz Pietrzyk, Dyrektor Regionalny Bogdani Dermatologia.

- Firma Bogdani Dermatologia w tym roku również świętuje również 20-lecie swojej działalności. Cieszymy się, że możemy od wielu lat dostarczać sprawdzone technologie lekarzom medycyny estetycznej oraz dermatologom, czego dowodem jest Perła Dermatologii za laser tulowy – podsumował w rozmowie z Zatoką Piękna.

 

W relacji wideo oraz w artykule przedstawione zostało urządzenie niemedyczne. Materiał powstał we współpracy z Bogdani Dermatologia