Za nami jubileusz 10-lecia Kliniki Dobosz w Gdańsku. Podczas eventu nie zabrakło przemówień, muzyki, tortu ani rozmów o innowacyjnych technologiach. Na jubileuszu placówki obecni byli przedstawiciele firmy Bogdani Dermatologia, która od wielu już lat jest głównym dostawcą technologii w gdańskiej klinice. 

 

 

Ponad 20 specjalistów, zabiegi z zakresu chirurgii i medycyny estetycznej, a do tego badania endoskopowe czy dermatochirurgia – Klinika Dobosz nie bez powodu cieszy się uznaniem nie tylko w samym Gdańsku, ale nawet poza Trójmiastem. W tym roku placówka założona przez dermatologa dr hab. med. Aneta Szczerkowską – Dobosz i prof. dr hab. med. Marka Dobosza, specjalistę chirurgii ogólnej i gastroenterologii, świętuje swoje 10-lecie. 

- Mija 10 lat działalności Kliniki Dobosz. Mamy bardzo dużą satysfakcję z pozycji, którą Klinika Dobosz zajmuje na trójmiejskim rynku usług medycznych. Za tą pozycją stoją konkretni ludzie i nasi pacjenci, niektórzy z nich są z nami od wielu, wielu lat. Na ludziach, na pracownikach opieramy sukces tego miejsca, cieszymy się, że z całym zespołem możemy świętować dzisiaj 10-lecie kliniki Dobosz – powiedziała redakcji Zatoki Piękna dr hab. med. Aneta Szczerkowska-Dobosz, specjalista dermatologii i wenerologii.

Klinika Dobosz to doskonały przykład firmy rodzinnej, w której specjalistyczna wiedza oraz holistyczne podejście do pacjentów łączą się z nową technologią. Sukces placówce zapewnia także zaangażowanie licznych specjalistów i opieka medyczna w zakresie nie tylko dermatologii, ale także alergologii, chirurgii czy gastroenterologii.

Co więcej, w klinice Dobosz wykonywane są zabiegi proktologiczne, bariatryczne czy endoskopowa diagnostyka przewodu pokarmowego. W razie potrzeby możliwe jest też wykonanie zabiegu w znieczuleniu anestezjologicznym.

Prężnie rozwija się tu również medycyna estetyczna, a w szczególności zabiegi z wykorzystaniem technologii laserowych. Perełką jest laser Cutera Enlighten, który pracuje w technologii pikosekundowej oraz nanosekundowej. Dzięki trzem długościom fali urządzenie pozwala uzyskiwać spektakularne rezultaty w leczeniu blizn, rozstępów, wiotkiej skóry, przebarwień czy w usuwaniu tatuaży czarnych i kolorowych.

Zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w klinice przeprowadza m.in. córka założycieli kliniki Dobosz. - Od początku funkcjonowania kliniki Dobosz dermatologia zazębiała się z medycyną estetyczną. Wiedza o zdrowiu skóry i możliwość zastosowania nowoczesnych technologii w dermatologii pozwala nam na holistyczne podejście do pacjenta w medycynie estetycznej – podkreśla dr n. med. Magdalena Dobosz, specjalista dermatologii i wenerologii.

Klinika Dobosz dysponuje również laserem naczyniowym Cutera Excel V, laserem do epilacji Cutera Excel HR, systemem Ultraformer III z technologią ultradźwiękową HIFU do liftingu twarzy i ciała bez skalpela oraz urządzeniem do kriolipolizy Clatuu Alpha. Dzięki tego rodzaju technologiom zabiegi przeprowadzane przez specjalistów Kliniki Dobosz dają znakomite rezultaty przy zachowaniu wysokiego profilu bezpieczeństwa i komfortu pacjentów.

W menu zabiegowym obecne są również zabiegi z wykorzystaniem systemu Dermalux TriWave MD do naświetlania, który wykorzystuje światło czerwone, niebieskie i bliską podczerwień i w zależności od wybranych ustawień pomaga leczyć np. trądzik, blizny potrądzikowe, przebarwienia, cellulit czy łuszczycę, a nawet stymulować wzrost włosów lub umożliwiać fotoodmładzanie skóry. Dobór takich, a nie innych technologii, to efekt współpracy kliniki z firmą Bogdani Dermatologia, dostawcą urządzeń medycznych.

Łukasz Ludwikowski z małżonką
Łukasz Ludwikowski, dyrektor regionalny Bogdani Dermatologia z małżonką

- Sukces kliniki Dobosz to przede wszystkim codzienna ciężka praca i zaangażowanie ludzi w niej zatrudnionych, ale również technologii i najwyższej klasy urządzeń medycznych. Nasza firma Bogdani Dermatologia ma ogromną przyjemność od początku współpracować z kliniką Dobosz. Chciałbym przekazać wyrazy ogromnego uznania dla wszystkich pracowników kliniki, życząc powodzenia w dalszej działalności, satysfakcji z wykonywanych obowiązków, samych zadowolonych pacjentów i kolejnych dziesięcioleci – mówi Łukasz Ludwikowski, dyrektor regionalny Bogdani Dermatologia.

 

Gratulujemy 10. urodzin i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy na zabiegi do Kliniki Dobosz

Materiał powstał we współpracy z Bogdani Dermatologia