Dr Marcin Ambroziak podczas spotkania prasowego zorganizowanego przez firmę Bogdani Dermatologia opowiedział m.in. o nowoczesnym urządzeniu Enlighten do usuwania tatuaży i blizn, rozstępów oraz rewitalizacji skóry. Bogna Sworowska, Ambasadorka Obagi Medical oraz Beata Sadowska odpowiedziały na pytania redaktor Estery Gabczenko o tym, jaka jest ich recepta na dobry wygląd i samopoczucie.

 

Oglądaj reportaż wideo!

   

 

Przegląd nowości w dermatologii estetycznej na rok 2018

- Jeśli chodzi o 2018 rok, skrzętni Amerykanie wyliczyli, że są pewne trendy, na których będziemy się skupiać. Pierwszy z nich, to laseroterapia. Przede wszystkim skupiona na technologii pikosekundowej, która pozwala uzyskiwać świetne efekty przy mikroskopijnej rekonwalescencji i praktycznie bez odczuwania bólu – powiedział dr Marcin Ambroziak.

- Drugi dział, to wykorzystanie elementów naszego ciała do stymulacji skóry: osocze bogatopłytkowe i komórki macierzyste, przeszczepy tkanki tłuszczowej. Kolejny dział, to wariacje na temat poprawy okolicy oka. Mam na myśli toksynę botulinową, kwas hialuronowy, laseroterapię, zwłaszcza pikosekundową czy urządzenia wykorzystujące plazmę – dodaje dermatolog.

 

Spektakularne efekty urządzenia Enlighten

Jak podkreślił w trakcie swojego wystąpienia dr Marcin Ambroziak - Enlighten jest w tej chwili największym „ciachem” na rynku, dlatego że jest to nowoczesna technologia - kosmiczna. Do tej pory laseroterapia nie była tak przyjazna dla pacjentów. Teraz jest ubrana w najlepszą formę, bo zabiegi nie zostawiają żadnych śladów.

- Korzystam z laserów mniej więcej od 7-8 lat. Prewencyjnie oczywiście, bo one mają na celu ujędrnienie, lekki lifting, niektóre większy, niektóre mniejszy. I mniej więcej przez 4 miesiące, 1 raz w miesiącu idę na laser. Jeżeli zaczynam w tym roku, będę korzystała np. z Enlighten’a czy z innego lasera. Jedne są bardziej czy mniej inwazyjne, bardziej bolesne czy mniej bolesne. Wszystkie są bardzo skuteczne, ale muszą być dobrane przez dermatologa – mówi Bogna Sworowska.

Najważniejszą cechą Enlighten’a jest soczewka frakcyjna. Dzięki, której światło lasera może być używane w formie frakcyjnej. Czyli możemy zastosować stymulację skóry, wywoływanie produkcji nowego kolagenu, działanie na blizny, działanie na rozstępy. Wszystko to, czym charakteryzują się lasery frakcyjne, bez kompletnie rekonwalescencji – wyjaśnia lekarz.

 

Pielęgnacja skóry twarzy z Obagi Medical

- Postanowiłam, że będę wstawała trochę wcześniej i aplikowała po kolei produkty Obagi Medical. Dobrze oczyszczam skórę, potem zmywam tonikiem, żeby jeszcze lepiej ją oczyścić. Później nakładam moją ukochaną witaminę C, która jest w stężeniu 10%. Aby ta witamina C bardzo dobrze się wchłonęła w moją skórę,  muszę później przykryć ją kremem nawilżającym, po czym nawet jesienią, nawet zimą, mimo że bardzo mało mamy słońca – teraz jest cudownie, ale są to tylko 3-4 miesiące – powinniśmy nałożyć słoneczną protekcję - wyznaje Bogna Sworowska, Ambasadorka marki.

 

Recepta na piękny wygląd

- Na co dzień, to co się najlepiej sprawdza, to: uśmiech, bo zawsze dodaje urody; picie wody, bo to jest bezcenne – ja tego robię zdecydowanie za mało; sen – tutaj też nie mogę się pochwalić, bo nieregularnie i za mało śpię, bo też jeszcze dzieciaki się budzą. Uważam, że to są trzy takie elementy - mówi Beata Sadowska, dziennikarka.

- Wszystko w odpowiednich proporcjach, w odpowiednim czasie, systematycznie, daje naprawdę ogromne efekty. Do tego dieta, radość życia, miłość, to jest taka mieszanka, recepta na dobre samopoczucie i dobry wygląd - podsumowuje Bogna Sworowska.