Na całkowite efekty zabiegu Ultraformer III trzeba czekać aż trzy miesiące - ale warto! W listopadzie 2016 roku poddałam się nieinwazyjnemu zabiegowi konturowania ciała za pomocą ultradźwięków. Jest to sfokusowana, intensywna technologia będąca alternatywą dla inwazyjnych i chirurgicznych zabiegów, wiążących się z rekonwalescencją oraz dolegliwościami bólowymi. Dzięki profesjonalnej opiece kosmetolog Aleksandry Pawłowskiej, od początku poczułam, że wiem, na czym stoję... O rezultatach oraz wrażeniach z wizyty w Centrum Medycznym dr Kubik w Gdyni, przeczytacie w niniejszej recenzji.

 

 

Dlaczego ULTRAFORMER III?

Obszarem, który pragnęłam wymodelować był brzuch - po ciąży moja skóra nie odzyskała wystarczającej jędrności, a o skuteczny sposób jej rewitalizacji spytałam w Centrum Medycznym dr Kubik w Gdyni. Moja “opiekunka” kosmetolog Aleksandra Pawłowska zarekomendowała mi ULTRAFORMER III.  Urządzenie to pozwala na uzyskanie efektu liftingującego bez konieczności poddania się operacji. Wykorzystuje technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową, która selektywnie podgrzewając tkanki, prowadzi do ich „obkurczania”, a mikrouszkodzenia stymulują regenerację komórek oraz wytwarzanie kolagenu.

Zagęszczenie skóry to efekt, który widać od razu po zabiegu. Ale to nie wszystko. Pełen efekt obserwujemy po trzech miesiącach, a nawet do roku od zabiegu komórki “pobudzone” są falą ultradźwiękową i produkują kolagen. Ubocznym efektem jest wyszczuplenie poddanych zabiegowi partii ciała, ponieważ towarzysząca ultradźwiękom wysoka temperatura, obkurcza komórki tłuszczowe.

 

Przed zabiegiem

ULTRAFORMER III można zastosować na całe ciało. Należy jednak zachować szczególną ostrożność w przypadku pośladków oraz twarzy, które są mocno unerwione. Zabieg polega na przyłożeniu do skóry specjalnej głowicy, która emituje fale ultradźwiękowe wnikające w głąb tkanek. Dzięki możliwości kontroli głębokości działania fal można precyzyjnie wywoływać obkurczenie tkanek zarówno na powierzchownym, jak i głębokim poziomie (1,5 mm; 3,0 mm; 4,5 mm; 6,0 mm; 9,0 mm). Im bardziej “obtłuszczona” jest partia ciała poddawana zabiegowi, tym zostanie wykorzystana głębsza fala ultradźwięków.

W moim przypadku “pod lupę” został wzięty brzuch, zatem Pani Aleksandra mogła zastosować falę głębokości 4,5 mm, 6,00 oraz 9,00 mm, gdzie znajduje się stosunkowo dużo tkanki tłuszczowej (w porównaniu na przykład do twarzy).

Zdecydowanym plusem Centrum Medycznego dr Kubik jest Fotomedicus - profesjonalny sprzęt dokumentujący wygląd ciała przed i po zabiegu. Dzięki niemu mamy pewność, że efekt nie zależy od oświetlenia czy innych optycznych “sztuczek”. Po miesiącu, gdy pacjentka zapraszana jest na wizytę kontrolną, wykonuje się drugie zdjęcie i możemy podziwiać efekt starań kosmetologa.

Fotomedicus
Fotomedicus w Centrum Medycznym dr Kubik w Gdyni

 

Od siebie dodam jeszcze, że dodatkowe pozytywne wrażenia dostarczył mi widok z gabinetu zabiegowego. Panorama na zatokę w pełni zrekompensowała mi dyskomfort odczuwany podczas przykładania głowicy do skóry brzucha.

 

Przebieg zabiegu Ultraformer III

Aby nastąpiła przebudowa danej warstwy skóry, głowica emituje ciepło w granicach 60-75 stopni Celsjusza. A to oznacza dyskomfort lub nawet ból - w zależności od naszej wrażliwości oraz unerwienia konkretnej partii ciała.

Ultraformer III
Przed zabiegiem Ultraformer III

 

Kosmetolog najpierw rozrysowała siatkę na moim brzuchu, posługując się specjalnym szablonem, a następnie posmarowała skórę żelem, aby głowica mogła się ślizgać po jej powierzchni oraz by nie doszło do poparzenia skóry.

Ultraformer III
Przygotowanie do zabiegu Ultraformer III

 

Nie skorzystałam z użycia kremu znieczulającego oraz gazu rozweselającego, choć dla osób o niskim progu odporności na ból można je zastosować. Ze względu na głęboką penetrację fali ultradźwiękowej zaleca się użycie gazu, gdyż krem działa bardzo powierzchownie.

Na każdą stronę brzucha zostały zaaplikowane trzy przejścia - od “najgłębszej” do “najpłytszej” głowicy (9,00 mm, 6,00 mm oraz 4,5 mm).

Ilości emitowanych Juli regulowana była w zależności od odczuwanego przeze mnie bólu. Szczególnie newralgicznie były obszary, gdzie skóra styka się z kośćmi (na przykład na biodrach lub żebrach).

Byłam dzielna, ale polecam skorzystanie ze środków znieczulających - zwłaszcza, jeśli ktoś nie poddawał się wcześniej żadnym bolesnym zabiegom medycyny estetycznej.

 

Po zabiegu

Tak jak uprzedzała mnie Ekspertka przeprowadzająca zabieg, po ULTRAFORMERZE III skóra jest obrzęknięta, wrażliwa na dotyk, występuje na niej rumień. Natomiast nie występują żadne skutki uboczne - mogłam wrócić tego samego dnia do pracy.

Następnego dnia zaczerwienienie zniknęło, pozostało natomiast wrażenie “przetrenowania” brzucha - ból zakwasowy, który utrzymywał się ok. 3 tygodni. Skóra na brzuchu pozostała wrażliwa na dotyk jeszcze około miesiąca. Natomiast nie otrzymałam żadnych przeciwwskazań do uprawiania sportu.

Aby efekty zabiegu były optymalne, dostałam zalecenia, aby:

  • regularnie nawilżać skórę poddaną zabiegowi,
  • pić optymalne ilości wody każdego dnia,
  • suplementować dietę witaminą C,
  • nie myć regenerującej się skóry gorącą lub zimną wodą,
  • stosować kosmetyki z filtrami UVA i UVB w przypadku ekspozycji na słońce.

 

Rezultaty zabiegu Ultraformer III

Efekty zabiegu zaczęły pojawiać  się stopniowo w ciągu 2 tygodni.

Po pierwszym miesiącu po zabiegu efekty są już bardzo ładnie widoczne  – to skutek produkowania nowego kolagenu. Skóra na brzuchu powyżej pępka jest wyraźnie naciągnięta; widać też wyraźną poprawę w części poniżej pępka. Zobaczcie sami zdjęcia "Przed i Po" wykonane sprzętem Fotomdicus w dniu zabiegu i po miesiącu na wizycie kontrolnej. Efekty widać gołym okiem!!!

Ultraformer III - przed i po zabiegu
Zabieg Ultraformer III - efekty przed

 

 Po dwóch miesiącach po zabiegu efekty się umocniły: skóra na brzuchu jest wyraźnie "naciągnięta".

 

Ocena Zatoki Piękna - piątka z plusem

Najważniejszą zaletą zabiegu jest według mnie natychmiastowe rozpoczęcie naturalnego procesu naprawy mikrouszkodzeń tkanek poddanych działaniu fal ultradźwiękowych. Nawet wiotka skóra ulega intensywnej regeneracji, poprawia się jej jędrność i zwiększa napięcie. 

Poprawę kondycji skóry można obserwować od razu po wykonaniu zabiegu, co jest absolutnie bezprecedensowe w przypadku nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. To nie koniec – w ciągu kolejnych 2-3 miesięcy stale wzrasta napięcie skóry, zapewniając jej codziennie coraz młodszy i świeższy wygląd. Jest to zabieg jednorazowy.

Nie wymaga poddawaniu się serii zabiegów i namnażaniu kosztów!

Wada: zabieg należy do kosztownych, widełki cenowe w przypadku twarzy kształtują się pomiędzy 500zł - 9 000zł, a ciała 3 000zł - 10 000zł. Jednak stanowi  alternatywę dla osób, które stać na lifting, a które nie chcą poddać się inwazyjnym zabiegom u chirurga plastycznego.

 Efekty są spektakularne! smile

 

Sprawdź w Centrum Medycznym dr Kubik w Gdyni

 

 

Przeciwwskazania

ULTRAFORMER III nie jest odpowiednim zabiegiem dla kobiet w ciąży, osób z opryszczką lub zmianami skórnymi w obszarze poddawanym zabiegowi oraz cierpiących na nowotwór.