Peelingi chemiczne to doskonała metoda na odświeżenie skóry po lecie. Tym razem udaliśmy się z naszą kamerą do Soft Skin Dermaclinic we Wrocławiu, by przyjrzeć się nowym kuracjom peelingowym Medik8. Prezentujemy zabieg na bazie peelingu Medik8 LIGHT PEEL, który ma za zadanie rozjaśnić przebarwienia oraz dodać skórze blasku.

 

Oglądaj peeling Medik8 LIGHT PEEL krok po kroku!

 

Brytyjska marka kosmetyków Medik8 podbija rynek polski i wkracza do gabinetów medycyny estetycznej wprowadzając innowacyjne technologie do pielęgnacji skóry. Prawdziwym przełomem okazały się peelingi chemiczne, które przeciwdziałają wszelkim niedoskonałościom skóry. Medik8 w swoich peelingach umieścił mieszanki kwasów chemicznych o różnej procentowości, dzięki czemu w zależności od problemu skóry możemy dobrać odpowiedni kosmetyk dla siebie.

- Nie należy się peelingów bać. Należy je dostosować do danej osoby, do danej skóry oraz do życia codziennego - zapewnia dr Elżbieta Wojtowicz-Prus, specjalista dermatolog, wenerolog, CEO SOFT SKIN Dermaclinic. - Nowością w zabiegach, jaką proponujemy naszym pacjentom są peelingi Medik8. Są one peelingami złożonymi, czyli zawierającymi w sobie kilka substancji aktywnych. Dzięki temu możemy zadziałać intensywniej, z lepszymi efektami, a przy okazji bez większych działań niepożądanych na skórze - wyjaśnia doktor.

W gamie produktów Medik8 znajdziemy peelingi nawilżające i regenerujące, działające przeciwstarzeniowo, ukierunkowane na redukcję przebarwień, a także preparaty dedykowane skórom wrażliwym. 

Bohaterka naszego filmu zdecydowała się na zabieg na bazie peelingu Medik8 LIGHT PEEL, który ma za zadanie rozjaśnić przebarwienia oraz dodać skórze blasku. 

Na całą kurację składają się:

  • Demakijaż skóry płynem dwufazowym Medik8
  • Przygotowanie skóry do zabiegu preparatem Medik8 PRE PEEL SOLUTION
  • Peeling Medik8 LIGHT PEE
  • Neutralizacja skóry Medik8
  • Złagodzenie stanu zapalnego skóry pianką Medik8 CALMWISE
  • Serum nawilżające Medik8 HYDR8
  • Maska bio-celulozowa ULTIMATE RECOVERY
  • Fotoprotekcja Medik8  PHYSICAL SUNSCREEN SPF 30
  • Krem Medik8 ULTIMATE RECOVERY

- Niezależnie od tego jaki zabieg był wykonany, istotne jest stosowanie się do zaleceń. Od bardzo podstawowych, takich jak nawilżenie skóry, unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, czy stosowanie kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym - podkreśla dr Elżbieta Wojtowicz-Prus. - Można skórze pomóc stosując odpowiednie preparaty, które wspomogą regenerację a nawet ją przyspieszą. Bardzo dobrym kremem, który stosujemy po zabiegach medycyny estetycznej, nie tylko po peelingach jest m.in. krem Medik8 ULTIMATE RECOVERY. Przez nałożenie na skórę twarzy powoduje on powstanie odpowiedniej bariery, która będzie chroniła skórę przed tymi czynnikami, a zarazem będzie zatrzymywała wodę w skórze i powodowała jej intensywniejsze nawilżenie. Dodatkowo zawartość w kremie perfluorodekaliny, która wiąże tlen i dostarcza je w głębsze warstwy skóry, powoduje przyspieszenie naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze.

Dowiedz się więcej o peelingach chemicznych w Soft Skin Dermaclinic we Wrocławiu - >> kliknij TUTAJ

Dowiedz się więcej o kosmetykach Medik8, których dystrybutorem jest firma Bogdani Dermatologia ->> kliknij TUTAJ