Setki lekarzy medycyny estetycznej, dziesiątki prelegentów, liczne wykłady i warsztaty pozwalające czerpać wiedzę z doświadczenia polskich i zagranicznych ekspertów – XXI Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, jaki odbył się w dniach 17-19 listopada 2023 roku, obfitował w wartościowe wykłady medyczne i naukowe. Dla lekarzy kongres był szansą na wymianę doświadczeń, a także kontakt z największymi dostawcami preparatów do medycyny estetycznej. Udział w wydarzeniu jako Złoty Sponsor wzięła m.in. firma IBSA Derma Polska.

 

IBSA Derma to globalny dostawca preparatów dermatologicznych na bazie kwasu hialuronowego oraz biostymulatorów tkankowych, który w kontaktach z klinikami i w komunikacji biznesowej skupia się na czterech ważnych dla siebie obszarach: ludzie, odpowiedzialność, jakość i innowacja. Firma zaznaczyła swój udział także w minionym XXI Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, stając się jego Złotym Sponsorem i organizatorem workshopu oraz wykładów tematycznych, które zgromadziły liczne grono słuchaczy z całego kraju i nie tylko.

 

Oglądaj relację!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie. 

Wśród aktywności zorganizowanych w ramach kongresu przez IBSA Derma warto wspomnieć o piątkowym warsztacie na temat technik łączonych w pracy z obszarami szyi, rąk i dekoltu. Poprowadzili go dr Monika Nunberg-Sawicka, wykładowca i szkoleniowiec IBSA Derma Polska oraz dr Erminio Mastroluca, specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej i absolwent medycyny oraz chirurgii na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie.

- Podczas oceny stanu pacjenta ważne jest, aby ocenić jego proces starzenia. Jeśli u naszego pacjenta obecne są daleko posunięte oznaki starzenia się w okolicach dekoltu, na rękach lub szyi, bardzo ważne jest, aby łączyć różne sposoby leczenia. To bardzo użyteczne podejście, ponieważ można dzięki temu uzyskać pozytywny rezultat u swojego pacjenta. Czasami, gdy używamy tylko jednego produktu, okazuje się to nieskuteczne, kluczowym jest więc by łączyć różne kombinacje molekuł mające różne cechy biochemiczne i właściwości reologiczne – powiedział Zatoce Piękna dr Erminio Mastroluca.

Dr Erminio Mastroluca / fot. Zatoka Piękna
Dr Erminio Mastroluca / fot. Zatoka Piękna

Aktywności organizowane przez IBSA Derma w ramach XXI Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging kontynuowano drugiego dnia wydarzenia. Prelekcje skupione były wokół protokołów zabiegowych opracowanych przez IBSA Derma. Jednym z wykładowców był dr Erminio Mastroluca, który opowiedział m.in. o bioremodelingu.

Kolejny wykład, odnosząc się do potrzeb współczesnej pacjentki, poprowadziła dr Olga Bobowska-Guglas, wieloletnia trenerka z zakresu technik modelowania twarzy kwasem hialuronowym, biostymulacji skóry i leczenia toksyną botulinową.

dr Olga Bobowska-Guglas
dr Olga Bobowska-Guglas

Udział IBSA Derma w listopadowym kongresie był znaczący również w aspekcie merytorycznym i wspólnych wartości, zarówno dla firmy, jak i organizatorów wydarzenia. - Cieszymy się, bo zarówno dla nas uczestników, jak i dla organizatorów medycyna oparta na faktach, to klucz do nowoczesnej, bezpiecznej i skutecznej medycyny estetycznej – skomentował w rozmowie z Zatoką Piękna Marek Dończyk, Business Unit Manager Dermoaesthetic Department IBSA Poland.

IBSA Derma Polska
Zespół IBSA Derma Polska / fot. Zatoka Piękna 

Materiał powstał we współpracy z firmą IBSA Derma Polska