Firma IBSA od lat współpracuje z polskimi gabinetami medycyny estetycznej, dostarczając im m.in. preparaty do bioremodelingu czy bioregeneracji. Ostatnio w jej portfolio pojawiły się również dermokosmetyki, które są kontynuacją zabiegów medycyny estetycznej.

 

Efekty zabiegów estetycznych zależą od wielu czynników, w tym od kondycji skóry, zastosowanej technologii czy rodzaju zabiegu, ale również, o czym coraz częściej się mówi, od pielęgnacji pozabiegowej. Istotna jest w niej nie tylko sumienność pacjenta, ale i stosowanie odpowiednio dobranych preparatów, które wzmacniają rezultaty zabiegu, jednocześnie przyspieszając regenerację skóry po jego wykonaniu. Najlepszym uzupełnieniem procedur medycznych są dedykowane im dermokosmetyki do pielęgnacji pozabiegowej.

Komentarz eksperta

dr n. biol. Emilia Garłowska
dr n. biol. Emilia Garłowska
Odpowiednio dobrana pielęgnacja jest niezbędna do utrzymania skóry w dobrej kondycji. Odgrywa też ważną rolę w pielęgnacji po zabiegach medycyny i dermatologii estetycznej - wzmacniając ich działanie i przyspieszając odbudowę bariery hydrolipidowej, regenerując naskórek.

Firma IBSA, która współpracuje z lekarzami medycyny estetycznej, dystrybuując m.in. innowacyjne preparaty do bioremodelingu czy zabiegów rewitalizacji, zdecydowała się poszerzyć swoje portfolio o dermokosmetyki. Jako firma farmaceutyczna gwarantująca dobrą jakość dermokosmetyków, w trosce o kompleksową pielęgnację skóry, wprowadziła dwa kremy o przebadanej skuteczności, które są idealną kontynuacją zabiegów medycyny estetycznej.

Nową linię dermokosmetyków tworzą preparaty: Profhilo Haenkenium oraz Viscoderm Hydrobooster krem. Produkty wspierają działanie zabiegów bioremodelingu i bioregeneracji. Dopełnieniem linii dermokosmetyków IBSA jest ochronny krem nawilżający Viscoderm Photoprotection.

dermokosmetyki do pielęgnacji pozabiegowej
Dermokosmetyki do pielęgnacji pozabiegowej

 

Antyoksydacja z Profhilo Haenkenium

Krem Profhilo Haenkenium przywraca barierę ochronną skóry wrażliwej, podrażnionej i zaczerwienionej w wyniku stresu oksydacyjnego lub po zabiegach dermoestetycznych oraz poprawia jakość skóry, spłycając drobne zmarszczki i zmniejszając utratę elastyczności skóry.

Profhilo Haenkenium powstał jako przedłużenie zabiegu bioremodelingu skóry, w którym wykorzystuje się preparat na bazie stabilizowanych kompleksów hybrydowych kwasu hialuronowego. Jest to krem antyoksydacyjny o wielokierunkowym działaniu do twarzy, szyi i dekoltu. W jego składzie znajduje się kompleks kwasu hialuronowego: kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej, który pomaga przywrócić i zachować integralność warstwy hydrolipidowej oraz kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej pomagający utrzymać optymalny poziom nawodnienia skóry.

- W kremie Profhilo Haenkenium wykorzystano też szałwię haenkei, która spowalnia degradację kwasu hialuronowego przez wolne rodniki i redukuje starzenie się komórek o 50%. W kremie zastosowano suchy ekstrakt, którego skuteczność antyoksydacyjną i przeciwstarzeniową potwierdzono w badaniach. Okazało się, że ekstrakt z Salvia Haenkei silnie spowalnia procesy starzenia związane z zahamowaniem wzrostu komórekSzałwia Haenkei, jak wykazały badania, zmniejsza ponadto objawy fotostarzenia. - tłumaczy dr n. biol. Emilia Garłowska, Scientific Communication & Education Manager w firmie IBSA Derma Polska. 

Profhilo Haenkenium
Profhilo Haenkenium

Krem Profhilo Haenkenium jest dermokosmetykiem dla wszystkich typów skóry, do codziennego stosowania. Jako element stałego rytuału pielęgnacyjnego powstrzymuje proces starzenia i utrzymuje równowagę warstwy hydrolipidowej. Produkt stworzono również do pielęgnacji pozabiegowej. Stosując Profhilo Haenkenium po zabiegach medycyny estetycznej, takich jak bioremodeling, wypełniacze czy peelingi, aplikuje się go dwa razy na dobę. Krem łagodzi podrażnienia i zaczerwienienie, a także pomaga przywrócić prawidłowy poziom nawodnienia skóry.

- Krem poprawia jakość tkanek, ujędrnia i uelastycznia skórę, chroni ją przed przedwczesnym starzeniem się spowodowanym przez stres oksydacyjny wywołany zanieczyszczeniami, nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV, nieprawidłową dietą, paleniem itp. Wzmacnia też barierę ochronną skóry wrażliwej, zaczerwienionej i podrażnionej w wyniku stresu oksydacyjnego lub po zabiegach dermoestetycznych. Ma silne działanie nawilżające – przekonuje dr n. biol. Emilia Garłowska.

 

Viscoderm Hydrobooster dla skóry wymagającej dodatkowego nawilżenia

W nowej linii dermokosmetyków IBSA znalazł się też krem intensywnie nawilżający Viscoderm Hydrobooster przeznaczony do stosowania po zabiegach bioregenracyjnych, a także w pielęgnacji skóry odwodnionej. Swoje działanie nawilżające i odżywcze zawdzięcza on zawartości kwasu hialuronowego o wysokiej masie cząsteczkowej. Jego skład wzbogacono o olej jojoba, który przywraca i pomaga utrzymać równowagę bariery skórnej. Jest to produkt do codziennej aplikacji rano i wieczorem – krem należy nakładać na twarz i szyję, masując delikatnie do całkowitego wchłonięcia.

- Viscoderm Hydrobooster to lekki krem intensywnie nawilżający o specjalnej formule, zawierający kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej oraz olej jojoba, który odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry. Badania wykazały, że olej jojoba przywraca równowagę nawet w przypadku uszkodzonej skóry – zauważa dr n. biol. Emilia Garłowska.

Viscoderm Hydrobooster
Viscoderm Hydrobooster

Badania nowego produktu IBSA przeprowadzono u osób w wieku 18-65 lat ze skórą z tendencją do przesuszenia lub suchości. - Pozytywna poprawa wywołana przez badany krem została uzyskana niezależnie od nasilenia suchości skóry na początku badania, co sugeruje, że krem może mieć szerokie zastosowanie u wszystkich osób z suchością skóry. Krem ma przyjemną, jedwabistą konsystencję, szybko się wchłania, zapewniając skórze gładkość, miękkość i odpowiednie nawilżenie – dodaje ekspertka.

Nieodłącznym elementem pielęgnacji pozabiegowej jest ochrona przeciwsłoneczna. Także tu firma IBSA wprowadziła własne rozwiązanie. Dopełnieniem linii dermokosmetyków IBSA jest bowiem ochronny krem nawilżający Viscoderm Photoprotection z filtrem SPF 50+, który sprawdzi się tak po zabiegach estetycznych, jak i w codziennej ochronie przed fotostarzeniem oraz przy nadreaktywności skóry na promieniowanie słoneczne.

Viscoderm Photoprotection
Viscoderm Photoprotection

 

 Materiał powstał we współpracy z IBSA DERMA POLSKA