Blisko 100 lekarzy, warsztaty poprowadzone przez znakomitych ekspertów i intensywne rozmowy na temat zaawansowanych protokołów łączonych: Viscoderm, Profhilo, Profhilo Body oraz Aliaxin – kolejna edycja wydarzenia IBSA MIA okazała się doskonałym zakończeniem wakacji.

 

Oglądaj reportaż z wydarzenia!

  

Firma IBSA działa już od 1945 roku, początkowo w Szwajcarii, a od 1985 roku już globalnie. Dziś jej preparaty - m.in. wypełniacze i produkty do mezoterapii - dostępne są przeszło 80 krajach, również w Polsce. Ściślejszą współpracę z polskimi gabinetami medycyny estetycznej IBSA nawiązała w ubiegłym roku, otwierając w naszym kraju Dział Dermatologii Estetycznej firmy IBSA. W rocznicę tego wydarzenia specjaliści spotkali się ponownie, by wziąć udział w kolejnej edycji spotkania IBSA MIA: Master Injector Academy.

- Kolejne spotkanie IBSA Master Injector Academy. Tym razem w roli głównych aktorów preparaty IBSA: Viscoderm, Profhilo, Profhilo Body oraz Aliaxin. W gronie najlepszych specjalistów medycyny estetycznej w Polsce, będziemy dyskutowali na temat protokołów łączonych, bo staramy się być nie tylko dostawcą produktów, ale partnerem biznesowym i medycznym, który spełni potrzeby pacjentów kompleksowo, holistycznie – powiedział nam Marek Dończyk, Sales and Marketing Manager IBSA Poland.

Dwudniowe wydarzenie IBSA MIA: Master Injector Academy, zorganizowane przez IBSA Derma Polska, odbyło się w ostatni wakacyjny weekend 26 i 27 sierpnia. Trzecia edycja spotkania zgromadziła blisko 100 lekarzy, po raz kolejny wzięła w niej udział również redakcja Zatoki Piękna. Tematem przewodnim eventu były zaawansowane protokoły łączone, a punktem kulminacyjnym – warsztaty dla lekarzy, które poprowadzili dr Monika Nunberg-Sawicka, dr Andrea Margara oraz dr Domenico Romano.

Lekarze uczestniczący w IBSA Mia wzięli aktywny udział w szkoleniu z protokołów dermatologii estetycznej. - Jestem dzisiaj w Warszawie, aby zaprezentować protokół stworzony przez doktora Domenico Romano. Zakłada on połączone działanie Profhilo i Viscoderm Hydrobooster, dwóch preparatów IBSA. Takie połączenie wzmacnia efekt pod względem estetycznym i poprawia jakość skóry na twarzach naszych pacjentów – tłumaczył nam specjalista chirurgii plastycznej dr Andrea Margara.

Wydarzenie IBSA MIA miało więc wymiar naukowy, co zresztą podkreślali także uczestniczący w nim polscy specjaliści. - Lekarze z całej Polski, którzy ufają produktom firmy IBSA, którzy pracują na nich, mogą wspólnie podzielić się swoim doświadczeniem. Wymiar naukowy w tym roku jest szczególnie ważny, ponieważ gościmy wyjątkowych wykładowców, takich jak dr Monika Nunberg-Sawicka czy dr Andrea Margara z Włoch – powiedziała dr Olga Bobowska-Guglas, specjalista dermatolog i lekarz medycyny estetycznej.

Spotkanie IBSA toczyło się wokół preparatów szwajcarskiej firmy, m.in. stymulatora tkankowego Viscoderm Hydrobooster, który dzięki wysokiej jakości kwasu hialuronowego poprawia jakość skóry, także w trudnych okolicach typu kurze łapki czy drobne zmarszczki w okolicy ust. Lekarze szkolili się również z użycia innowacyjnego preparatu Profhilo na bazie kwasu hialuronowego, który wpływa też na tkankę podskórną, dzięki czemu pomaga i w redukcji zmarszczek, i w przywracaniu konturu twarzy.

W warsztatach z protokołów łączonych nie mogło zabraknąć ponadto przełomowego produktu Profhilo Body do zabiegów na ciało, który pozwala zniwelować wiotkość skóry m.in. po wewnętrznej stronie ramion i w okolicach brzucha. Podczas dwudniowego spotkania w rozmowach podejmowano też temat wypełniaczy Aliaxin na bazie kwasu hialuronowego o różnej masie cząsteczkowej, które swoją premierę miały podczas zeszłorocznej edycji IBSA MIA: Master Injector Academy.

Preparaty IBSA, dzięki innowacyjnej recepturze, dają długoterminowe efekty, często porównywalne do rezultatów bardziej innowacyjnych procedur stosowanych w medycynie estetycznej. Jeszcze lepiej działają w protokołach łączonych, które dają szansę na szybkie i bezpieczne uporanie się z oznakami starzenia się skóry. - Wykorzystując znakomite właściwości obu preparatów, które uzupełniają się względem siebie, stworzono protokoły do leczenia wiotkości skóry, zmniejszenia napięcia, do likwidowania zmarszczek zarówno statycznych, jak i dynamicznych – podkreśliła w rozmowie z Zatoką Piękna dr Monika Nunberg-Sawicka, lekarz medycyny estetycznej.

Polscy specjaliści z zakresu medycyny estetycznej podczas IBSA MIA mieli też okazję podzielić się swoimi doświadczeniami w stosowaniu preparatów szwajcarskiej firmy. - Z wielkim przekonaniem pracuję na wyrobach tej firmy, dlatego że po pierwsze są one bardzo bezpieczne, dlatego że są one produkowane przez firmę farmaceutyczną. Z drugiej strony są bardzo lubiane przez moich pacjentów, dlatego że wykazują bardzo dużą skuteczność, co oczywiście lubią zarówno moi pacjenci, jak i ja – oceniła dr Bożena Jendrysik, lekarz medycyny estetycznej.

Zaproszeni specjaliści wzięli udział również w uroczystej kolacji w Hotelu Marriott, którą wspólnie z Markiem Dończykiem z IBSA Derma poprowadził Szymon Majewski. Podczas wieczoru inaugurującego 2-dniowe spotkanie wystąpił Jarek Wist, prezentując najpiękniejsze włoskie utwory. 

 

Materiał powstał we współpracy z IBSA Derma Polska