Stosowane od wielu lat na świecie wypełniacze Aliaxin trafiły do polskich klinik medycyny estetycznej. Ich premiera odbyła się podczas wydarzenia IBSA MIA: Master Injector Academy, jakie pod koniec sierpnia odbyło się w Hotelu Marriott w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatów z udziałem lekarzy medycyny estetycznej z całej Polski, którzy poznali możliwości gamy wypełniaczy Aliaxin.

 

Oglądaj relację!

 

IBSA z oddziałem IBSA DERMA w Polsce

Samo wydarzenie było organizowane przez IBSA DERMA Polska. Szwajcarsko-włoska grupa IBSA obecna już w ponad 80 krajach na całym świecie otworzyła Dział Dermatologii Estetycznej w Polsce, tym samym zostając partnerem medyczno-biznesowym gabinetów medycyny estetycznej w naszym kraju.

- Firma IBSA jest bardzo dynamicznie rozwijającą się spółką w 80-ciu krajach na świecie. Produkty firmy IBSA były też dostępne w Polsce. Naszym flagowym produktem jest Profhilo, które jest bardzo cenione przez lekarzy i pacjentów. Natomiast pełna gama produktów, czyli produkty do wypełnienia Aliaxin, kolejne produkty do mezoterapii Viscoderm nie były w pełnej krasie dostępne do tej pory w Polsce – mówił Marek Dończyk, Sales and Marketing Manager polskiego oddziału IBSA.

Dwudniowe spotkanie w Hotelu Marriott obfitowało w moc atrakcji, zwłaszcza że lekarze medycyny estetycznej poszerzali wiedzę na temat innowacyjnych wypełniaczy Aliaxin o unikalnych i zaawansowanych właściwościach reologicznych. Co odróżnia je od dostępnych wcześniej preparatów wypełniających? Jak przekonywał Marek Dończyk, inauguracja Aliaxinu opierała się mocno o bazę medyczną.

- Nie idziemy na skróty, tłumaczymy produkt po produkcie właściwości biotechnologiczne, konstrukcje produktów, z czego ona wynika. Dosyć dużą uwagę przykładamy do reologii, czyli nie tylko jak produkt jest zbudowany, ale jak będzie zachowywał się w tkance i jak będzie pracował z pacjentem – mówił Marek Dończyk z IBSA. - W przypadku Aliaxin, tak jak w przypadku Profhilo, nie bez znaczenia jest technologia Hydrolift Action, dzięki której wiemy jak wypełniacz zachowa się w tkance, na jakiej głębokości powinien być podany i za jakie obszary terapeutyczne powinien być odpowiedzialny – tłumaczył. 

 

Aliaxin w rękach polskich lekarzy

Drugi dzień imprezy IBSA MIA: Master Injector Academy w pełni poświęcony był wypełniaczom Aliaxin na bazie kwasu hialuronowego o różnej masie cząsteczkowej, które z założenia mają wypełniać zmarszczki i poprawiać kontur twarzy przy zachowaniu jej naturalnej ekspresji. Szkolenie dla polskich lekarzy medycyny estetycznej poprowadził dr Andrea Mangara, specjalista chirurgii plastycznej.

- Wielkim zaszczytem jest dla mnie możliwość zaprezentowania polskim kolegom nowego wypełniacza Aliaxin firmy IBSA. Uważam, że otrzymują w tym momencie świetny produkt – stabilny i bezpieczny. Za jego pomocą mogą uzyskać bardzo dobre efekty u swoich pacjentów. Efekty bardzo naturalne oraz długoterminowe. Jestem pewien, że to wszystko jest zgodne z przesłaniem firmy IBSA, że „Każdy jest Arcydziełem” - powiedział nam dr Andrea Mangara.

Premiera nowej gamy wypełniaczy Aliaxin nad Wisłą wzbudziła entuzjazm polskich specjalistów, którzy wcześniej mieli okazję poznać w praktyce Profhilo. Wysoka skuteczność, bezpieczeństwo i możliwość indywidualizowania terapii to tylko kilka z wielu czynników, na które zwracają dermatolodzy i lekarze medycyny estetycznej.

- Bardzo się cieszę, że pojawia się ten nowy wypełniacz, ponieważ dotychczas mieliśmy okazję pracować z innym produktem marki IBSA, z produktem Profhilo, który jest preparatem przede wszystkim niezwykle skutecznym, ale co dla mnie najważniejsze bezpiecznym. I sądzę, że ten preparat, który obecnie pojawia się na polskim rynku, jego wielką zaletą jest to, że nie jest właśnie nowością, tylko w świecie używany jest od wielu, wielu lat – powiedziała nam dr n. med. Ewa Żabińska, specjalista dermatolog z Czas Kobiety.

W podobnym tonie w rozmowach z naszą redakcją wypowiadali się też inni lekarze. - Ta rodzina wypełniaczy Aliaxin jest o tyle fajnie zbudowana i dopasowana, że po pierwsze mamy wiele preparatów i możemy indywidualizować terapie, a po drugie, pacjentki tak naprawdę znają te preparaty – zauważył dr Krzysztof Jacek Kaczyński, lekarz medycyny estetycznej z Kaczyńscy Clinic. Znajomość wypełniaczy IBSA przekłada się też na bezpieczeństwo zabiegów z ich wykorzystaniem i na to również zwrócono uwagę.

- Dobry wypełniacz to tak naprawdę bezpieczeństwo lekarza i pacjenta. I myślę, że tutaj marka o to zadbała, ponieważ produkt przeszedł szereg badań. Dla mnie jest to bardzo istotne z punktu widzenia medycznego, ponieważ czuję się wtedy o wiele bezpieczniej, że mogę zaoferować coś i zagwarantować efekty – podkreśliła dr n. med. Katarzyna Osipowicz, specjalista dermatolog z OT.CO Clinic.

Wypełniacze Aliaxin, jako produkt szwajcarsko-włoskiej firmy odchodzącej od jednego kanonu piękna, to na pewno krok w stronę bardziej spersonalizowanych zabiegów. Dodatkowo gwarancja bezpieczeństwa i skuteczności pozwala przypuszczać, że nowa gama znajdzie liczne grono odbiorców także w Polsce.

Więcej informacji na temat produktów firmy IBSA na stronie ibsapoland.pl