You are a masterpiece – pod takim hasłem upłynęło dwudniowe wydarzenie IBSA MIA: Master Injector Academy, które pod koniec sierpnia zgromadziło lekarzy medycyny estetycznej z całej Polski. Zaproszeni specjaliści wzięli udział w oficjalnym otwarciu Działu Dermatologii Estetycznej firmy IBSA w Polsce i premierze wypełniaczy Aliaxin. Piątkowe, wieczorne spotkanie z udziałem specjalistów poprowadził Olivier Janiak, a event swoim koncertem uświetniła Julia Pietrucha. Uroczyste wydarzenie przede wszystkim jednak oficjalnie zapoczątkowało medyczno-biznesową współpracę IBSA Derma z gabinetami medycyny estetycznej w Polsce. Zapraszamy do oglądania relacji z wieczornej gali. 

 

Oglądaj relację!

Impreza IBSA MIA: Master Injector Academy, która odbyła się w dniach 27-28 sierpnia w Warszawie, zgromadziła lekarzy medycyny estetycznej z całej Polski. Podczas spotkania w Hotelu Marriott w Warszawie firma IBSA celebrowała nie tylko otwarcie polskiego Działu Dermatologii Estetycznej, ale i swoje innowacyjne podejście do medycyny estetycznej, a także wprowadzenie pełnej gamy innowacyjnych wypełniaczy Aliaxin do gabinetów w Polsce. 

 

IBSA, czyli szwajcarska precyzja i włoski temperament

Grupa IBSA Derma została założona już 1945 roku przez biologów szwajcarskich, natomiast od 1985 zyskała zasięg globalny. - Nasza centrala firmy znajduje się w Lugano w Szwajcarii - tutaj koledzy ze Szwajcarii dają nam taką precyzję szwajcarskiego zegarka i rozsądku. Z kolei za derma-estetykę odpowiada zespół włoski i tutaj mamy wspaniały włoski temperament, poczucie piękna, estetyki, nawiązania do kultury antycznej, klasycznej i to powoduje że dział derma-estetyki w IBSA jest wyjątkowy – powiedział podczas wieczornego spotkania z lekarzami Marek Dończyk, Sales and Marketing Manager polskiego oddziału IBSA.

Firma IBSA obecna jest już w ponad 80 krajach na świecie, zresztą jej preparaty były wcześniej dostępne też w Polsce. Otwarcie Działu Dermatologii Estetycznej w naszym kraju zaowocowało jednak wprowadzeniem pełnej gamy produktów, w tym wypełniaczy Aliaxin czy preparatów do mezoterapii Viscoderm. Choćby z tego powodu polscy lekarze przyjęli otwarcie oddziału z entuzjazmem, tym bardziej, że wielu z nich na produktach IBSA pracuje nie od dziś.

- Muszę powiedzieć, że firma IBSA jest mi już znana od wielu lat, ale w Polsce jest to nowa rzeczywistość. To, co podkreślali mówcy, że ten geniusz włoski plus szwajcarska precyzja powodują, że będzie to współpraca bardzo korzystna. Takie mam wrażenie – powiedział w rozmowie z Zatoką Piękna dr Andrzej Ignaciuk z Gabinetu Dr Andrzej Ignaciuk i Partnerzy. Wtórowali mu też inni polscy specjaliści biorący udział w IBSA MIA: Master Injector Academy.

 

IBSA Derma i wypełniacze Aliaxin okiem polskich lekarzy

W wieczornej gali IBSA MIA: Master Injector Academy brała udział także redakcja Zatoki Piękna, dlatego mieliśmy okazję zapytać zaproszonych lekarzy, co myślą o pojawieniu się IBSA Derma w Polsce i marce wypełniaczy Aliaxin. - To ogromna radość, że będziemy mieć partnera, tak dobrego partnera, profesjonalnego, merytorycznego, ale również traktującego nas lekarzy jako partnerów w tworzeniu preparatów – powiedziała nam dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska z Viva-Derm.

Lekarze, którzy już od jakiegoś czasu pracują na preparatach IBSA, zwracają uwagę przede wszystkim na ich bezpieczeństwo i skuteczność, które w gabinetach medycyny estetycznej są nie do przecenienia. - Aliaxin, to dobrze znany produkt na świecie, a długo wyczekiwany na rynku polskim. Myślę, że marka IBSA mówi sama za siebie. Kto raz spróbuje, myślę, że będzie po prostu zachwycony – stwierdził dr Tomasz Windysz z RenovaMed.

Faktem jest, że szwajcarska firma przywiązuje dużą uwagę do bezpieczeństwa i jakości produktów, które przed trafieniem do lekarzy przechodzą szereg badań medycznych, a dla pewności także publikacji i doświadczeń liderów branży. Dzięki temu specjaliści mogą skupić się na prowadzeniu odpowiednich terapii oraz komunikacji z pacjentami, nie martwiąc się o weryfikację czy wiarygodność preparatów.

- Dla mnie jako lekarza praktyka, preparaty te spełniają dwa najważniejsze, niezbędne kryteria: po pierwsze bezpieczeństwo, poparte wieloma badaniami klinicznymi oraz skuteczność, którą obserwuję w swojej praktyce, jak i potwierdzają moi pacjenci – mówiła w rozmowie z naszą redakcją dr Olga Bobowska – Guglas z Derm Point. Wtórowała jej Joanna Magdziarz-Orlitz z Derma-Clinic dr Orlitz. - Mam przyjemność od jakiegoś czasu pracować na produktach, z których jestem ogromnie zadowolona – przyznała.

Równie przekonująco wypowiadali się też inni polscy lekarze. - Sama technologia, jakość dla mnie jest przekonywująca i mam nadzieje, że nasi pacjenci będą mogli się tym cieszyć – mówiła dr Izabela Toporska-Łukaszuk z Kliniki Novique. Duży entuzjazm budziło zresztą też samo wydarzenie. - Muszę powiedzieć, że jestem rzeczywiście pod wrażeniem dzisiejszego wieczoru, któremu towarzyszyło piękno w zasadzie od pierwszej chwili – oceniła dr Ewa Rybicka z Estetica Nova.

IBSA MIA: Master Injector Academy okazało się doskonałym wstępem do współpracy IBSA Derma z lekarzami i gabinetami medycyny estetycznej w Polsce. Biorąc pod uwagę szwajcarską jakość i precyzję oraz włoskie zamiłowanie do piękna można być pewnym, że preparaty zagoszczą w polskich klinikach na stałe. 

Tym bardziej, że dzień po piątkowym evencie odbyły się też warsztaty dla lekarzy (Zobacz relację z warsztatów IBSA MIA: Master Injector Academy TUTAJ) ze stosowania wypełniaczy Aliaxin w zabiegach na twarz. - Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w Warszawie po to, aby dzielić się z polskimi kolegami moim doświadczeniem z pracy wypełniaczami firmy IBSA – mówił w rozmowie z Zatoką Piękna dr Andrea Mangara, specjalista chirurgii plastycznej, który poprowadził szkolenie.

Więcej informacji na temat produktów firmy IBSA na stronie ibsapoland.pl