Zabiegi modelujące sylwetkę zazwyczaj dają efekt redukcji tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Dzięki nowoczesnym preparatom można jednak dodatkowo uporać się z wiotką skórą, np. po ciąży czy wskutek utraty masy ciała.

 

Oglądaj film z zabiegu:

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Odwiedzając kliniki medycyny estetycznej, bardzo chętnie przyglądamy się nowym technologiom. Ogromne możliwości dają jednak też nowoczesne preparaty do iniekcji i mowa tu nie tylko o wypełniaczach do twarzy. O jednym z nich więcej usłyszeliśmy we wrocławskiej klinice Sky Clinic, łączącej w jednym miejscu medycynę estetyczną, kosmetologię oraz transplantację włosów. Jej pacjenci mogą liczyć na kompleksowe plany zabiegowe, które obejmują procedury z wykorzystaniem certyfikowanych produktów sprawdzonych dostawców, m.in. firmy IBSA Derma. Przykładem takiego zabiegu jest Profhilo Body.

 

Modelowanie sylwetki z Profhilo Body

W Sky Clinic we Wrocławiu oprócz zabiegów na twarz przeprowadza się też modelowanie sylwetki ciała i zabiegi redukujące wiotkość skóry ciała. W tym wskazaniu zastosowanie znajduje choćby Profhilo Body. - Zabieg Profhilo Body stosujemy u pacjentów z miejscową wiotkością skóry, po utracie dużej masy ciała, po ciąży, jak również u pacjentów z wiotkością związaną z procesami starzenia się. Profhilo Body możemy zastosować na skórę ramion, brzucha, jak i okolice nadkolanową – mówi nam dr Katarzyna Kołaczyk, specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej ze Sky Clinic.

Profhilo Body jest doskonałym przykładem preparatu na bazie kwasu hialuronowego, który pozwala ujędrnić skórę ciała, w tym nawet zredukować pelikany na ramionach. Preparat podaje się śródskórnie, uzyskując w ten sposób efekt naprawy i przebudowy skóry. Kwas hialuronowy zawarty w produkcie zagęszcza skórę oraz nawilża ją, co daje się zauważyć już po dwóch tygodniach od wykonania zabiegu. - Preparat zawiera różnej długości łańcuchy kwasu hialuronowego, które ściągają wodę do naszej skóry, jak również stymulują ją do produkcji nowego kolagenu – tłumaczy dr Katarzyna Kołaczyk.

Jak dodaje ekspertka, Profhilo Body jest preparatem bezpiecznym, który stymuluje skórę i poprawia jej napięcie bez pozostawiania grudek w miejscu podania. - Zabieg Profhilo Body jest niezwykle komfortowy w odczuciu naszych pacjentów – podkreśla. Procedurę należy powtórzyć, ponieważ pełna seria to dwa zabiegi wykonane w odstępie miesiąca. Aby dała ona bardziej długotrwałe efekty, preparat można zastosować w ramach terapii łączonej.

 

Profhilo Body w terapii łączonej

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych preparatów i technologii zabiegi modelujące sylwetkę dają nie tylko silniejsze, ale i dłużej utrzymujące się efekty. W terapiach łączonych stosuje się także Profhilo Body. - W celu uzyskania szybkich i długotrwałych efektów w ujędrnianiu skóry, warto jest połączyć zabieg Profhilo Body z innymi technikami. Zabiegami, które dobrze się sprawdzają w walce z wiotkością skóry są m.in. endermologia, radiofrekwencja, fala radiowa czy fale Coolwaves. Są to zabiegi, które pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, skracają włókna kolagenowe i działają na wielu poziomach – mówi Joanna Jaworska, fizjoterapeuta i kosmetolog ze Sky Clinic.

Jak zapewnia Joanna Jaworska, takie terapie łączone dają ogromne możliwości, a ich rezultaty satysfakcjonują najbardziej wymagających klientów Sky Clinic. - Współpraca lekarza, który wykonuje zabieg Profhilo Body z kosmetologiem, który dobiera i wykonuje zabiegi hi-tech, pozwala uzyskać efekty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów – dodaje kosmetolog.

Zapraszamy na zabiegi do SKY Clinic

Materiał powstał we współpracy z IBSA Poland