15 i 16 października w Hotelu Marriott w Warszawie odbyło się dwudniowe wydarzenie zorganizowane przez IBSA DERMA Polska. Głównym tematem była premiera nowego preparatu Profhilo Body w Polsce. To innowacyjne rozwiązanie na poprawę jędrności skóry ciała. Inauguracja zgromadziła wielu lekarzy medycyny estetycznej z całej Polski, a grupa specjalistów z Włoch podzieliła się swoimi doświadczeniami z preparatem. Prezentacje, warsztaty, rozmowy, wymiana wrażeń towarzyszyły zebranym do ostatniej minuty. A uroczysty wieczór upłynął pod muzykę Doroty Miśkiewicz oraz na rozmowach z prowadzącym event Olivierem Janiakiem.

 

Oglądaj relację z wydarzenia

 

Przełomowy preparat Profhilo Body

Wydarzenie rozpoczął Zbigniew Sobala General Manager IBSA Poland: - Dzisiejsze wydarzenie, czyli wprowadzenie na rynek nowego produktu Profhilo Body, jest bardzo ważne dla rozwoju IBSA w Polsce. Ponieważ dermatologia estetyczna jest działką strategiczną dla IBSy na świecie i w Polsce. Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie tak fantastycznego produktu, to będzie kolejny krok milowy w rozwoju naszej spółki w Polsce. 

- Inaugurujemy Profhilo Body, czyli nową szansę na zabezpieczenie potrzeb Pacjenta już nie tylko w obszarze terapii twarzy, a także w obszarze terapii ciała. Jesteśmy bardzo podekscytowani, bo oczywiście tak jak poprzednie produkty, przeszliśmy drogę naukową, drogę badawczą, a dziś jest ten dzień, kiedy możemy ten produkt zaprezentować lekarzom i pacjentom w Polsce. - wtórował mu Marek Dończyk, Sales and Marketing Manager IBSA Poland 

zespół Ibsa Derma Polska
Zespół IBSA Derma Polska

Dr Marco Bartolucci w rozmowie z redaktorem Zatoki Piękna podzielił się swoimi doświadczeniami na temat produktu: Polscy lekarzy powinni być naprawdę zadowoleni z powodu wprowadzenia tego przełomowego produktu. Zmienia on podejście do terapii niedoskonałości skóry i problemów na ciele pacjentów. Powodem tego jest wiotkość skóry, która jest głównym celem w leczeniu tym produktem. Produktem jakiego wcześniej nie mieliśmy, zanim zadebiutowało Profhilo Body. Jest on wyjątkowy pod względem swoich właściwości biologicznych. Jest czymś nowym, czego wcześniej nie stosowaliśmy w naszych praktykach. To jest po prostu przełomowy produkt!

 

Polscy lekarze o inauguracji Profhilo Body

- Jesteśmy na premierze nowego produktu, który myślę, że wstrząśnie rynkiem medycyny estetycznej. I taka forma spędzania czasu: najpierw przyjemna, potem wysłuchania przedstawicieli medycznych, a w końcu wymiana naszych doświadczeń medycznych wśród lekarzy jest bardzo, bardzo ciekawa. - powiedziała lek. med. Ivana Stanković. 

- Dzisiaj mam okazję, w przyjemnych okolicznościach spotkać się ze swoimi znajomymi z którymi zwykle nie mam na to czasu, pewnie zaraz będziemy rozmawiać jak wykorzystać preparat, ewentualnie jakie są jego możliwości - podzielił się wrażeniami dr Bartosz Pawlikowski.

Prelegent dr Bożena Jendrysik poinformowała uczestników warsztatów: Profhilo Body jest doskonałym preparatem, powodującym poprawę jakości skóry, wiotkiej skóry w okolicy wewnętrznej powierzchni ramion oraz w okolicy pępka, w okolicy skóry brzucha i daje znakomite efekty u moich pacjentek. 

- Profhilo Body to preparat, który posiada rejestrację do leczenia wiotkości skóry w obrębie ciała. Jest to preparat kwasu hialuronowego, ale to nie jest zwykła mieszanka, taką jak mamy wiele w postaci preparatów do mezoterapii. Ponieważ jest to kompleks długich i krótkich ciężarów cząsteczkowych, które dają bardzo specyficzną odpowiedź komórkową pod postacią bioregenracji tkankowej. Dzięki temu skóra jest bardziej napięta, dużo lepiej układa się na ciele, giną zmarszczki, ginie wiotkość. dodała dr Monika Nunberg-Sawicka, prowadząca warsztaty Profhilo Body.

Wiotkość skóry w okolicy ramion chociażby u kobiet jest ogromnym problemem i od lat czekamy na jakieś doskonałe narzędzie, które będziemy mogli zastosować u naszych Pacjentów i mam taką nadzieję, że to będzie właśnie ten produkt. - mówiła z kolei dr Kinga Nicer.

Po więcej informacji na temat produktów Profhilo Body zapraszamy na stronę ibsapoland.pl