Pełne usta to jeden z atutów, który podkreśla urodę twarzy. Są sposoby, aby nieco pomóc Matce Naturze.

 

Kwas hialuronowy modelujący usta

Kwas hialuronowy jest substancją, która świetnie sprawdza się w medycynie estetycznej. Jest on naturalnie produkowany przez komórki organizmu, jednak z wiekiem jego poziom spada. Stanowi produkt bezpieczny, niealergizujący, znajdujący zastosowanie w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Jeśli chodzi o kwas hialuronowy - usta mogą być nim pięknie i naturalnie wymodelowane. Zabieg ten jest bardzo popularny w ostatnich latach. Dla kogo jest polecany? To dobra opcja dla wszystkich osób, którym zależy na pełniejszych ustach, wyrównanym konturze, symetrycznym kształcie warg. Nie ma przeszkód, aby podać kwas w taki sposób, żeby wyrównać na przykład tylko pewien obszar ust lub jedną wargę. Co więcej, kwas hialuronowy może wygładzić drobne zmarszczki, które z wiekiem pojawiają się wokół ust, pozytywnie wpłynąć na poziom nawilżenia warg czy pomóc uporać się z problemem opadających kącików.

Warto wiedzieć również o innym zabiegu, który także wykorzystuje kwas hialuronowy – mowa o mezoterapii ust. Za pomocą cienkich igieł w głębsze warstwy skóry warg wprowadza się specjalny preparat, będący koktajlem z kwasu hialuronowego i witamin. Substancja ta w dogłębny sposób nawilża usta, sprawiając, że są one miękkie, delikatne, ich kondycja natychmiast się poprawia. Zabiegu tego nie wykorzystuje się do modelowania, ale do poradzenia sobie z problemem spierzchniętych, pękających ust. Dzięki mezoterapii pożegnać można nieestetyczne, suche skórki.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg na usta z kwasem hialuronowym polega na wstrzykiwaniu preparatu w precyzyjnie określony obszar przy użyciu cieniutkich igieł. To jak odczuwany jest zabieg zależy od indywidualnych odczuć pacjenta, generalnie jednak osoby korzystające z zabiegu mówią, że podawanie preparatu nie jest bolesne, może jednakże wywoływać pewien dyskomfort. Dlatego też, przed rozpoczęciem ostrzykiwania znieczula się wargi specjalną maścią. Ponadto sam preparat kwasu ma w sobie pewien procent lidokainy działającej znieczulająco. Kwas o żelowej konsystencji i niewielki rozmiar igieł pozwalają zminimalizować obrzęk czy opuchliznę po samym zabiegu. Procedura trwa krótko, zazwyczaj do kilkunastu minut. Jednorazowa sesja to koszt 1700 złotych, dla podtrzymania efektu warto powtarzać ją co rok, półtora. Jeśli jednak zmienimy zdanie, bez żadnych konsekwencji dla organizmu możemy nie powtarzać zabiegu. Po wstrzyknięciu kwasu można od razu wrócić do normalnej aktywności z drobnymi wyjątkami. Specjaliści odradzają w czasie kilku dni od zabiegu korzystanie z basenu, sauny, intensywną aktywność fizyczną, aa także picie alkoholu czy palenie papierosów.

Efekty zabiegu

Początkowe efekty widać od razu po zabiegu. Żeby jednak usta osiągnęły pożądany kształt musi minąć około tydzień – w tym czasie wargi się zagoją, a kwas odpowiednio "umiejscowi" w tkance. Dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów warto pamiętać o piciu dużych ilości wody. Czego można się spodziewać po zabiegu? Pełnych (a nawet powiększonych), gładkich ust, o wyższym poziomie nawilżenia i podbitej czerwieni wargowej. Zmarszczki wokół ust zostaną wygładzone, wargi będą ładnie i równo zarysowane na twarzy.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do modelowania ust może pomóc pozbyć się kompleksów związanych z wyglądem. Pozwoli on uzyskać naturalny efekt, który jednocześnie będzie zauważalny. Warto sprawdzić tę metodę na sobie i skorzystać z usług renomowanego salonu. Daje to gwarancję, że zabieg zostanie przeprowadzony w odpowiednich warunkach, a ryzyko powikłań będzie minimalne.