Catering dietetyczny to rozwiązanie nie tylko dla odchudzających się. Dania z dostawą pod drzwi chętnie wybierają także osoby stosujące diety eliminacyjne i te, które chcą zadbać o swoje zdrowie i nie tracić czasu na gotowanie. Na czym polega taki sposób odżywiania? Czy dieta pudełkowa to tylko wygodne posiłki, czy również styl życia? Odpowiadamy! 


Na czym polega dieta pudełkowa?

Coraz popularniejsza dieta pudełkowa to przygotowywane i sprzedawane przez firmę cateringową całodzienne posiłki. Nazwa tego sposobu odżywiania pochodzi od opakowań, w których potrawy są dostarczane wprost pod drzwi zamawiającej je osoby. Jadłospis cateringu dietetycznego najczęściej składa się z pięciu dań: pierwszego i drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku oraz kolacji. W dobrych firmach za opracowanie menu odpowiada dietetyk, który dba o optymalną kaloryczność, a także zróżnicowanie potraw, tak aby dostarczały organizmowi wszystkie potrzebne składniki.


Catering pudełkowy i jego rodzaje

Choć catering pudełkowy kojarzy się głównie z dietami odchudzającymi, firmy oferujące takie usługi proponują wiele innych rodzajów jadłospisów. Wśród nich znajdziesz dania odpowiednie dla osób, które muszą wykluczyć ze swojego menu określone składniki, np. gluten, nabiał czy laktozę.

Dieta pudełkowa niskowęglowodanowa, ketogeniczna, niskokaloryczna – to inne rodzaje cateringów, które zamówisz na: https://www.wygodnadieta.pl/. Do bardziej nietypowych propozycji cieszących się sporym zainteresowaniem można zaliczyć jadłospisy: antycellulitowy, sportowy oraz opcję z wyborem menu.


Wygoda, oszczędność czasu i nie tylko – zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa na tydzień, miesiąc lub dłużej to duża oszczędność czasu, którą docenią zwłaszcza zapracowane osoby. Nie musisz przygotowywać kilku posiłków dziennie, robić zakupów i planować swojego jadłospisu – firma cateringowa zajmuje się tym za Ciebie. Zaletą takiego rozwiązania jest także wygoda, jedzenie możesz zamówić bez wychodzenia z domu, telefonicznie albo online. Co równie ważne, Twoja dieta zyskuje na różnorodności, nie jest monotonna, a posiłki bazują na zdrowych i odżywczych składnikach.


Smaczna dieta pudełkowa – jak taką znaleźć?

Dieta pudełkowa to dość duży wydatek. Jednak cena takiej usługi obejmuje nie tylko same posiłki, ale także koszty dostawy oraz pracy dietetyka i kucharza. Jej wysokość jest więc uzasadniona. Pod uwagę weź także to, że korzystając z cateringu, oszczędzasz na wydatkach związanych z codziennym gotowaniem, takich jak zakupy spożywcze, opłaty za prąd czy wodę.

Dieta pudełkowa niewątpliwie jest wygodna, ale czy smaczna? Jeśli chcesz, żeby zamówione przez Ciebie posiłki spełniały ten warunek, wybierając catering, dowiedz się, z jakich produktów przygotowywane są potrawy. Zdecyduj się na firmę, która korzysta ze świeżych, sezonowych oraz różnorodnych składników. Sprawdź uzyskane przez nią certyfikaty i przeczytaj opinie innych klientów.


Catering dietetyczny a zdrowy styl życia

Zamówienie cateringu dietetycznego może być dobrym wstępem do stałej zmiany nawyków żywieniowych i poprawy stylu życia. Zbilansowane menu oraz regularne jedzenie pozwalają uniknąć pokusy podjadania między posiłkami, kupowania fast foodów i niezdrowych przekąsek. Odżywcze potrawy pozytywnie wpłyną również na Twoje ogólne samopoczucie i wydolność fizyczną. Poza tym dieta pudełkowa po prostu bardzo ułatwia życie – zaoszczędzony dzięki niej czas możesz przeznaczyć na to, co lubisz robić i rozwinąć swoje pasje czy wypocząć.