Każda z nas chce prezentować się świetnie w przygotowanej przez siebie stylizacji. Warto wiedzieć, że na to, jak się prezentujemy, mają wpływ także dodatki, m.in. biżuteria. Jaką wybrać, by wyglądać oryginalnie? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

 

Odważ się porzucić klasyczne rozwiązania

Dla wielu z nas odpowiednia biżuteria to ciągle delikatny łańcuszek z zawieszką i dobrane do tego drobne kolczyki i oczywiście klasyka ta sprawdzi się w większości sytuacji, jednak jeśli chcesz wyróżniać się z tłumu, możesz postawić na odważniejsze rozwiązania. Na przykład połączyć kilka łańcuszków i stworzyć ciekawy komplet, który nada Twojej stylizacji charakteru. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być też zestawienie ze sobą różnych bransoletek, np. z koralików i zawieszką – przykładowe modele znajdziesz między innymi tutaj: https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/bransoletki/bransoletki-perly-i-koraliki.html - które dodatkowo można personalizować, co daje ogromne możliwości dopasowania do swoich wymagań. Różne kolory i wzory mogą współgrać z wieloma odmiennymi stylizacjami, dlatego zdecydowanie warto mieć je w swojej szkatułce.

Nie bój się łączyć złota ze srebrem

Często wybierając biżuterię, decydujemy się jedynie na taką, która wykonana jest z tego samego kruszywa, a z powodzeniem można stworzyć ciekawy zestaw, łącząc złoto ze srebrem. W ostatnich latach trend ten jest coraz popularniejszy, dlatego, jeśli chcesz stworzyć komplet, który odpowiada nowoczesnym trendom, nie bój się skorzystać z takiej możliwości. Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które są pewne siebie i cenią sobie nieszablonowe pomysły, jednak bez względu na to, jakim typem osobowości jesteś, warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem.

Spersonalizuj swoją biżuterię

Wybór biżuterii w sklepach jubilerskich jest naprawdę ogromny, dlatego nie jest trudno znaleźć takie modele, które najlepiej odpowiadają naszym upodobaniom, jednak wiele miejsc oferuje też możliwość spersonalizowania swojej biżuterii, co czyni ją wyjątkową. Możesz dodać zawieszkę z grawerunkiem, która będzie przypominać Ci o ważnej dla Ciebie osobie bądź wydarzeniu z Twojego życia, albo postawić np. na symbol w postaci znaków nieskończoności czy czterolistnej koniczynki na szczęście i uczynić ze swojej biżuterii swego rodzaju talizman. Nietuzinkowa, inna biżuteria niż wszystkie będzie nie tylko ozdobą stylizacji, ale sprawi, że poczujesz się w niej wyjątkowo.

Dobierz biżuterię do kształtu twarzy

Na to, jak się prezentujemy w danej biżuterii, będzie miał wpływ kształt twarzy oraz typ urody, dlatego, jeśli chcesz, by wszystko ze sobą jak najlepiej współgrało, dobierz poszczególne elementy odpowiednio. Jeśli posiadasz kwadratowe rysy twarzy, unikaj kanciastych, wyrazistych wzorów, postaw raczej na kolczyki koła. Natomiast jeśli twoja twarz przypomina kształtem trójkąt i zwęża się ku dołowi, poszerz tę partię dłuższymi, wyraźnymi kolczykami. Jeśli odpowiednio dobierzesz swoją biżuterię, będziesz prezentować się naprawdę zjawiskowo.