Czym wyróżniają się dedykowane zabiegi dla mężczyzn w gabinetach SPA? Jak o skórę twarzy w SPA mogą zadbać mężczyźni? Jakie efekty daje nowy w salonach SPA zabieg Kovalite stress relief dla mężczyzn? Na pytania redakcji Zatoki Piękna odpowiedziała Ewelina Kreft, dyrektor Thera Wellness w Radisson Blu Hotel w Sopocie.

 

Peelingi całego ciała, oczyszczanie i odmładzanie twarzy, pielęgnacja dłoni, kojące terapie dla przyszłych mam, masaże – do niedawna usługi SPA kojarzyły się głównie z zabiegami dla kobiet, a oferta dla mężczyzn ograniczona była zwykle do masaży na ciało. Dziś potrzebom mężczyzn poświęca się znacznie więcej uwagi, skupiając się nie tylko na ich samopoczuciu, ale też potrzebach skóry. Klienci z kolei coraz chętniej sięgają po dedykowane im zabiegi i produkty, zwłaszcza w ośrodkach SPA, które tworzą odpowiednią ofertę dla panów.

Czego potrzebują mężczyźni i jakie mają oczekiwania wobec gabinetów SPA? Czasy, kiedy ich zainteresowanie ograniczało się do odprężającego masażu, dobiegły końca. Sprzyjają temu nowe zabiegi, bazujące na produktach do męskiej pielęgnacji. Przykład? Thera Wellness w Radisson Blu Hotel w Sopocie, gdzie stworzono Strefę Męską z takimi zabiegami, jak peeling o korzenno-dymnym aromacie, pielęgnacja ciała z drzewno-leśną aromaterapią czy wreszcie Kovalite stress relief – zabiegiem oczyszczającym skórę twarzy, przywracającym jej komfort i nawilżenie i regenerację.

 

Strefa męska w SPA

Zabiegi dla mężczyzn traktowane są jako propozycja dla klientów zabieganych, mających wymagającą czy zestresowaną skórę. Prym wiodą wciąż masaże, ale mężczyźni przywiązują coraz większą wagę także do pielęgnacji twarzy oraz dłoni. Jak przyznaje Ewelina Kreft, dyrektor Thera Wellness w Radisson Blu Hotel w Sopocie, niemal połowa gości to mężczyźni. - Część karty zabiegowej jest dedykowana wyłącznie panom, a część jest uniwersalna. Dobór kosmetyków w Thera Wellness nie jest przypadkowy, stawiamy na kosmetyki ekologiczne, naturalne, skuteczne i przyjemne w codziennym użytkowaniu – podkreśla Ewelina Kreft w rozmowie z Zatoką Piękna.

Preferencje mężczyzn są dość jasno sprecyzowane. - Panowie poszukują najczęściej zabiegów, które są bezinwazyjne, przynoszą natychmiastowy efekt oraz towarzyszą im neutralne lub typowo męskie ziołowe i korzenne nuty zapachowe. Zabiegi najczęściej wybierane to masaże, w tym masaże klasyczne oraz masaż tkanek głębokich, zabiegi oczyszczające regenerujące skórę twarzy oraz pielęgnacja dłoni i stóp – mówi nam dyrektor Thera Wellness

Thera Wellness, Kovalite stress relief
Thera Wellness, Kovalite stress relief

Wśród zabiegów dedykowanych mężczyznom można znaleźć m.in. nowość – Kovalite stress relief. To zabieg wykorzystujący produkty polskiej marki kosmetycznej Kovalite Skin, bazujący na technikach pielęgnacji i masażu twarzy, które mają nie tylko pielęgnować skórę, ale i odprężać umysł. W czasie zabiegu stosowane są innowacyjne produkty, zawierające m.in. związek Primadulcine z wyciągu z pierwiosnka, który blokuje przekształcanie kortyzonu w kortyzol, redukując starzenie się skóry wywołane stresem.

Jak tłumaczy Ewelina Kreft, zabieg Kovalite stress relief to pielęgnacja profesjonalna, zawierająca w sobie kawitacyjne oczyszczenie skóry, nawilżenie, masaż oraz głęboką regenerację. Jest to zabieg przyjemny, naturalnie pachnący i nawilżający, który odpowiada na potrzeby współczesnych mężczyzn. - W Thera Wellness do oczyszczenia skóry stosujemy peeling kawitacyjny, dzięki któremu składniki aktywne zawarte w kremie i masce doskonale penetrują, a lekka wodna bryza daje dodatkowe orzeźwienie – podkreśla ekspertka.

Komentarz eksperta

Ewelina Kreft
Ewelina Kreft
Panowie poszukują najczęściej zabiegów, które są bezinwazyjne, przynoszą natychmiastowy efekt oraz towarzyszą im neutralne lub typowo męskie ziołowe i korzenne nuty zapachowe.

 

Kovalite stress relief w gabinetach SPA

Jakie kosmetyki są stosowane w trakcie zabiegu Kovalite stress relief? Jest to zabieg kilkuetapowy, w którym wykorzystuje się całą paletę produktów Kovalite. W pierwszej kolejności stosuje się żel Wash it! Hydrator. - Jest to genialny produkt do mycia twarzy i pielęgnacji męskiego zarostu, sprawdza się o wiele lepiej niż standardowe mleczka kosmetyczne czy inne płyny oczyszczające. Sam etap oczyszczania już wprowadza w stan relaksu, dodatkowo składniki aktywne zawarte w kosmetyku łagodzą podrażnienia, działają przeciwzapalnie i nawilżająco – opowiada Ewelina Kreft.

Kolejnym etapem jest aplikacja kremu Chill out! Moisturiser na twarz, szyję i dekolt oraz masaż. - Krem to bogactwo składników aktywnych, takich jak alantoina, niacynamid, witamina E i doskonała selekcja składników roślinnych. Masaż wykonany kremem daje niesamowite odczucia sensoryczne dzięki naturalnym ekstraktom zapachowym z grejpfruta i czarnego świerku. Całość wykańczamy maską, która jest lekka i doskonale się wchłania. Re-charge! mask nawilża, odmładza i regeneruje skórę, nie obciążając jej. Maska nie wymaga zmywania, więc jest to ostatni etap pielęgnującego rytuału – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Thera Wellness, Kovalite stress relief
Thera Wellness, Kovalite stress relief

Po wykonaniu zabiegu rekomendowane jest stosowanie kosmetyków Kovalite do pielęgnacji domowej, dzięki którym efekty procedury są długotrwałe i z dnia na dzień coraz bardziej widoczne. Sam zabieg zaleca się powtórzyć raz w miesiącu, aby oczyścić skórę i zwiększyć wchłanialność kosmetyków. Jak dodaje Ewelina Kreft, Kovalite stres relief doskonale sprawdza się również jako zabieg bankietowy, jednorazowy. Jakie wrażenia mają goście po zabiegu? W Thera Wellness stał się najpopularniejszym zabiegiem w menu dla mężczyzn, co samo w sobie staje się dobrą rekomendacją.

Popularność zabiegu wynika nie tylko z właściwości pielęgnacyjnych stosowanych kosmetyków. Już sama nazwa wskazuje także na jego działanie odprężające. Co dokładnie kryje się pod określeniem stress relief i w jaki sposób zabieg odpręża skórę? - Zabieg stres relief działa wielopłaszczyznowo, z jednej strony koi zmysły naturalnymi olejami roślinnymi, przenosząc nas aromaterapią w miejsca błogiego odpoczynku, z drugiej strony koi skórę przez zastosowanie takich składników, jak m.in. alantoina, betaina i niacynamid. Co więcej, odpręża również poprzez dotyk i specjalnie opracowany masaż twarzy. Wszystkie te elementy współgrają i gwarantują holistyczny relaks dla ciała i duszy – tłumaczy Ewelina Kreft.

Sukces zabiegu Kovalite pokazuje, że podążanie za potrzebami mężczyzn w gabinetach SPA jest jak najbardziej słusznym kierunkiem. Czy zatem należy w SPA wprowadzać zabiegi dedykowane dla panów? - Zdecydowanie tak, to oczywiście nie oznacza, że panowie mogą wybierać tylko z części karty zabiegowej opisanej „for men”, ale w przypadku tych zabiegów będą mieli pewność, że zabiegi zostały stworzone, aby odpowiedzieć na potrzeby męskiej skóry – podsumowuje Ewelina Kreft.

Kovalite Skin


Artykuł powstał w ramach cyklu Zmieniamy nawyki z Kovalite, mającego na celu zwiększenie świadomości mężczyzn dotyczącej prawidłowych nawyków pielęgnacyjnych oraz pomoc w dążeniu do lepszego samopoczucia i radzenia sobie ze stresem każdego dnia. 

Więcej informacji o marce Kovalite SKIN na www.kovalite.com