12 stycznia w Specjalistycznym Ośrodku Chirurgii Selmedic w Kielcach odbyła się oficjalna premiera zabiegów z wykorzystaniem technologii lasera tulowego. Podczas Dnia Otwartego pacjenci kliniki poznali główne wskazania lasera, a także mieli możliwość obejrzeć zabieg pokazowy.

Oglądaj naszą relację!

 

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. produktów, preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie. 

- Jesteśmy firmą rodzinną Selmedic w Kielcach. Pracujemy tu jako lekarze. Zajmujemy się dermatologią, chirurgią, chirurgią naczyniową. Zajmujemy się przypadkami klinicznymi, jak również medycyną estetyczną. Co roku staramy się pogłębiać naszą wiedzę. Oczywiście korzystając z różnych szkoleń, konferencji, jak również kupując nowe sprzęty. Na przykład w tym roku zaczynamy od takiej innowacji, jaką jest laser tulowy – powiedziała Zatoce Piękna dr n. med. Małgorzata Słowik-Rylska, dermatolog z Selmedic. 

Wprowadzony do kieleckiej kliniki laser tulowy wyposażony jest w skaner frakcyjny, który pozwala przeprowadzić zabiegi z zachowaniem krótkiego okresu rekonwalescencji. Wśród jego wskazań, oprócz redukcji zmian pigmentacyjnych, wymienia się odmładzanie skóry, leczenie blizn i rozstępów czy nawet stymulację wzrostu włosów. Urządzenie można zastosować również w mezoterapii laserowej z wykorzystaniem kosmeceutyków. 

Partnerem minionego wydarzenia w Selmedic była firma Euroscalemed, dystrybutor wprowadzonego do kliniki lasera tulowego. Podczas dnia otwartego odbyły się konsultacje i pokazy zabiegów dla pacjentek. Dzialanie samego urządzenia zaprezentowała z kolei Katarzyna Piaseczna, główny szkoleniowiec Euroscalemed. - Laser tulowy charakteryzuje się pracą w 3 trybach. Nieablacyjnym, subablacyjnym i ablacyjnym. To właśnie dzięki trybowi subablacyjnemu jesteśmy w stanie uzyskać efektywność laserową w bardzo krótkim czasie rekonwalescencji – tłumaczyła w rozmowie z naszą redakcją. 

Jak podkreśliła dr n. med. Małgorzata Słowik-Rylskadermatolog z Selmedic, laser tulowy znajduje zastosowanie w zabiegach na przebarwienia, oznaki starzenia, w celu napięcia i nawilżenia skóry, a także w terapii blizn. - Zakres stosowania tego lasera obejmuje bardzo dużą grupę. Możemy zastosować go u osób, które mają przebarwienia, które mają hiperpigmentację. Możemy tym laserem odmłodzić skórę, zwęzić pory, napiąć skórę, nawilżyć, spowodować taki wynik baby face, czyli takiej fresh skóry. Stymulujemy tym laserem skórę, odmładzając ją, pobudzając kolagen do pracy. Również działamy tym laserem na grupę osób, które mają blizny - czy to będą blizny po trądziku, czy blizny z innego powodu – wyjaśniła dr n. med. Małgorzata Słowik-Rylska. 

Czym jeszcze charakteryzuje się nowe urządzenie w Selmedic? - Laser tulowy jest zabiegiem całorocznym, ponieważ nie odparowujemy naskórka, częściowo go tylko uszkadzamy, dzięki czemu możemy go stosować nawet w ciemnych prototypach, u osób z przebarwieniami i po opaleniźnie. Jeśli chodzi o okres rekonwalescencji po zabiegu jest relatywnie krótki, ponieważ wynosi 48 godzin – dodała Katarzyna Piaseczna. 

Co więcej, laser tulowy znajduje zastosowanie również w terapiach łączonych. - Laser tulowy to laser pierwszego wyboru, dzięki czemu można łączyć go z innymi technologiami. Sprawdzi się w jednej terapii z radiofrekwencją mikroigłową czy osoczem bogatopłytkowym – podsumowała w rozmowie z Zatoką Piękna Katarzyna Piaseczna z Euroscalemed.

 

Materiał powstał we współpracy z firmą Euroscalemed