Echa Kongresu iADE 2025, który odbył się w dniach 13-15 czerwca w Sopocie, nie milkną. Ogromne zainteresowanie wzbudziły m.in. technologie (w tym laser tulowy oraz laser seboselektywny) firmy Bogdani Dermatologia, która była Złotym Partnerem iADE 2025. 

 

Technologie od Bogdani Dermatologia na iADE 2025 

Wykłady poświęcone możliwościom terapeutycznym lasera seboselektywnego 1726 oraz lasera tulowego 1927 nm, przedpremierowa prezentacja technologii dualnej monopolarnej radiofrekwencji oraz inspirujące rozmowy w strefie relaksu i wymiany doświadczeń – firma Bogdani Dermatologia już po raz szósty wzięła udział w Innowacyjnej Akademii Dermatologii Estetycznej w Sopocie. 

- Jest nam niezmiernie miło, że możemy uczestniczyć w kolejnej już edycji Kongresu iADE jako Złoty Partner. Z roku na rok to wydarzenie gromadzi coraz większe grono wybitnych specjalistów, inspiruje do rozwoju i wyznacza nowe kierunki w medycynie estetycznej i dermatologii – mówił Zatoce Piękna Łukasz Ludwikowski, dyrektor regionalny Bogdani Dermatologia. 

Bogdani Dermatologia jako dystrybutor technologii laserowych i dla medycyny estetycznej oraz dermatologii, intensywnie rozwija swoją ofertę, a także współpracę z klinikami medycyny estetycznej na terenie całej Polski. 

 

Oglądaj reportaż

- Miniony rok był dla naszej firmy wyjątkowy. Połączenie globalnych liderów Cynosure i Lutronic otworzyło nowy rozdział w rozwoju medycyny estetycznej. Jako wyłączny dystrybutor tych marek w Polsce jesteśmy dumni, że portfolio Bogdani Dermatologia zostało rozszerzone o zaawansowane urządzenia Cynosure – zaznaczył Łukasz Ludwikowski. 

Firma od samego początku aktywnie wspiera organizatorów wydarzenia. - Od samego początku istnienia Kongresu iADE jesteśmy partnerem tego wydarzenia oraz aktywnym współtwórcą merytorycznego programu. Nasz wkład w postaci wykładów i prezentacji od lat wspiera rozwój wiedzy i umiejętności specjalistów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej w Polsce – powiedział Zatoce Piękna Mateusz Pietrzyk, dyrektor regionalny Bogdani Dermatologia. 

Na stoisku spotkaliśmy m.in. właścicieli Kliniki Ambroziak. - Jesteśmy na stoisku firmy Bogdani Dermatologia, która jest z nami od samego początku na iADE – mówiła Joanna Ambroziak. - Firma Bogdani Dermatologia to są nowoczesne technologie, są z nami od lat. Z przedstawicielami znamy się bardzo dobrze. Bardzo lubimy te urządzenia, ale przede wszystkim my bardzo lubimy ich serwis – dodał dr n. med. Marcin Ambroziak

Joanna Ambroziak i dr n. med. Marcin Ambroziak
Joanna Ambroziak i dr n. med. Marcin Ambroziak

Faktem jest, że kliniki medycyny estetycznej, w których pracuje się na technologiach od Bogdani Dermatologia, mogą liczyć na kompleksowe podejście, które nie kończy się w chwili dostawy sprzętu. - To, co nas wyróżnia, to nie tylko szerokie portfolio światowej klasy, innowacyjnych technologii i urządzeń, ale także kompleksowe wsparcie ekspertów na każdym etapie współpracy, od doradztwa, przez szkolenia, aż po serwis i marketing – zaznaczył Mateusz Pietrzyk.

Udział Bogdani Dermatologia w kongresie iADE nie ograniczył się do prezentacji technologii na stoisku w części wystawienniczej. Firma zaprosiła do współpracy również ekspertów, którzy swoim bogatym doświadczeniem podzielili się podczas dwóch prelekcji. W sobotę, podczas sesji poświęconej nowym technologiom, z naciskiem na wykorzystanie laserów, głos zabrali dr hab. n. med. Bartłomiej Kwiek oraz lek. med.  Jerzy Iskrzycki.

 

Seboselektywny laser w leczeniu trądziku 

Podczas iADE 2025 na forum omówiono seboselektywny laser 1726 nm, przełom w podejściu do leczenia trądziku, który szerzej zaprezentował dr hab. n. med. Bartłomiej Kwiek. Jak mówił Zatoce Piękna, laserów na trądzik kilka już w historii było, ale nigdy nie było takiego, który by uderzał w gruczoł łojowy. 

- Żaden dotychczasowy laser nie był wymyślony po to, żeby trafić prosto w gruczoł łojowy i od trzech lat na świecie, a od roku w klinice Ambroziak i w Polsce mamy laser, który celuje w sebocyt, czyli w produkcję łoju, czyli tam, gdzie rozpoczyna się choroba – tłumaczył naszej redakcji dr hab. n. med. Bartłomiej Kwiek

dr hab. n. med. Bartłomiej Kwiek
dr hab. n. med. Bartłomiej Kwiek

Jak dodał w rozmowie z naszą redakcją specjalista, po laser w leczeniu trądziku sięga się, gdy nie można stosować maści bądź leków doustnych lub gdy nie są one skuteczne. - Wtedy próbujemy tej nowej metody, szczególnie w umiarkowanych i w ciężkich postaciach trądziku, zarówno młodzieńczego, jak i trądziku dorosłych, a więc po 25. roku życia – podkreślił. 

Lekarze dysponują wynikami prac, które pokazują trzy lata doświadczeń z laserem seboselektywnym. Dowodzą one, że technologia pozwala uzyskać długotrwałe remisje, a pełne efekty leczenia przychodzą po czasie. - Kończymy terapię, mamy zazwyczaj już poprawę, ale ona się jeszcze ugruntowuje. Po roku naszych obserwacji widzimy już pacjentów, którzy mają właśnie wielomiesięczne remisje – potwierdził dr hab. n. med. Bartłomiej Kwiek.

 

Laser tulowy dla dobrych efektów i krótkiej rekonwalescencji 

Rozbudowane portfolio Bogdani Dermatologia pozwoliło wyłonić także inny, równie ciekawy wykład na temat zastosowania lasera tulowego. 

- Laser tulowy to przede wszystkim laser o bardzo delikatnym, przyjaznym działaniu dla skóry. Nie jest to agresywny laser ablacyjny, więc skóra goi się w sposób szybki, przyjazny, a jednocześnie mamy efekt tak zwanego baby face'u, gładkiej, przyjemnej skóry, rozświetlonej, zredukowane są drobne przebarwienia – tłumaczył naszej redakcji lek. med. Jerzy Iskrzycki

lek. med. Jerzy Iskrzycki
lek. med. Jerzy Iskrzycki

Jak wyjaśnił ekspert, laser tulowy dzięki precyzyjnemu działaniu pozwala wzmocnić barierę ochronną skóry, a w efekcie poprawia jakość skóry w kontekście ekspozycji na takie czynniki zewnętrzne, jak promieniowanie ultrafioletowe, zmieniająca się temperatura czy inne czynniki drażniące. 

- Dużym plusem lasera tulowego jest to, że działamy precyzyjnie, ale w bardzo płytkich warstwach skóry. To powoduje, że jesteśmy w stanie tę barierę skórną korzystnie wzmocnić. Im zdrowsza, mocniejsza bariera skórna, zwłaszcza w różnych protokołach łączonych, które wykonujemy, tym lepiej radzi sobie ona w ogóle ze wszystkimi czynnikami zewnętrznymi – podkreślił lek. med. Jerzy Iskrzycki. 

Omawiana podczas prelekcji technologia przeznaczona jest dla pacjentów, którzy chcieliby uzyskać dobre efekty z szybkim gojeniem. Laser tulowy łączy bowiem doskonały komfort pacjenta z dobrymi efektami zabiegowymi. - Laser tulowy to przede wszystkim doskonały kompromis pomiędzy dobrym efektem dla skóry a szybką rekonwalescencją dla pacjenta – podkreślił lekarz.

 

Bogdani Dermatologia zaprasza na iADE 2026 

Miniony Kongres iADE 2025 pozwolił firmie Bogdani Dermatologia nie tylko zaprezentować swoje technologie szerszej publiczności, ale również zaprosić do udziału swoich partnerów biznesowych. - Jestem naprawdę podekscytowany, że mogę być tutaj na iADE i wspierać to absolutnie wspaniałe wydarzenie. Nie mogę się doczekać reszty spotkania – mówił nam Tim Taylor, Regional Sales Director - Distribution EU Network Cutera. 

Tym, co przebijało się z głosów gości stoiska Bogdani Dermatologia, było również ogromne wsparcie, na jakie mogą liczyć lekarze pracujący na urządzeniach z portfolio dystrybutora. - Jako trener kliniczny, tym bardziej cieszę się, że mogę współpracować z firmą Bogdani Dermatologia, ponieważ kładą oni olbrzymi nacisk na wsparcie merytoryczne dla klientów – przyznała Patrycja Wiśniewska, Clinical Manager Cutera. 

Bogdani Dermatologia, co widać po licznych działaniach w ostatnim roku, nie zamierza zwalniać tempa. Jak zapowiedział Łukasz Ludwikowski, pewny jest również ich udział w kongresie iADE 2026, który odbędzie się już za niespełna rok.

Materiał powstał we współpracy z Bogdani Dermatologia