Laser tulowy to urządzenie do leczenia przebarwień na różnych głębokościach skóry, redukcji blizn, liftingu i napięcia skóry oraz stymulacji wzrostu włosów. Umożliwia pracę w 3 trybach: nieablacyjnym, subablacyjnym oraz ablacyjnym. To właśnie parametry, zastosowania i możliwości terapeutyczne tego urządzenia były tematem minionego panelu eksperckiego Laser tulowy - światło w centrum uwagi, jaki 28 października w Warszawie zorganizowała firma EuroScaleMed, dystrybutor lasera tulowego w Polsce.

 

Oglądaj relację!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie. 

 

Laser tulowy okiem ekspertów

Panel ekspercki w całości poświęcony był laserowi tulowemu, omówione zostały wskazania i zastosowanie urządzenia, także te nowe: w leczeniu łysienia i bielactwie. Podczas wydarzenia uwagę poświęcono ponadto jego łączeniu z laserem pikosekundowym, a oprócz wykładów i dyskusji odbył się również pokaz zabiegów na żywo.

- Spotkanie ma mieć charakter edukacyjny w postaci wymiany opinii i doświadczeń. - powiedział nam Michał Słowiński, prezes Euroscalemed.

Podczas panelu głos zabrali główni eksperci: dr Michał Kaniowski z Kaniowscy Clinic oraz dr Anna Ryczek z EsteDerm, wystąpił również Tim Lowritch, dyrektor handlowy Wontech oraz Katarzyna Piaseczna, główny szkoleniowiec Euroscalemed. Rolę prowadzącej wydarzenie objęła Estera Gabczenko, redaktor naczelna Zatoki Piękna, która była partnerem medialnym spotkania. 

dr Anna Ryczek i Estera Gabczenko
dr Anna Ryczek i Estera Gabczenko / fot. Zatoka Piękna

- Pomysł na tego typu wydarzenie powstał z inicjatywy lekarzy, zaprosiliśmy do współpracy dwóch znamienitych ekspertów, dr Michała Kaniowskiego i dr Annę Ryczek, którzy podzielili się swoją wiedzą z zakresu zastosowania lasera tulowego, zarówno w terapii samodzielnej, jak i terapii łączonej. - przekonuje Marcin Słowiński, dyrektor zarządzający EuroScaleMed.

 

Praktycy o laserze tulowym

W panelu wzięło udział grono lekarzy, specjalistów dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej, w dużej mierze mających już doświadczenie w pracy z laserem tulowym. Panel dyskusyjny stał się tym samym dla uczestników wartościowym spotkaniem, ponieważ mogli omówić zarówno techniczne, jak i medyczne niuanse związane z zabiegami i użytkowaniem urządzenia. Na tym właśnie zależało organizatorom, czyli firmie EuroScaleMed, dostawcy lasera tulowego w Polsce, któremu udało się zebrać lekarzy stosujących laser tulowy w rozwiązywaniu problemów pacjentów.

dr Michał Kaniowski
dr Michał Kaniowski / fot. Zatoka Piękna

- Główne zastosowania lasera tulowego to leczenie zmian pigmentacyjnych, tonowanie skóry, leczenie melasmy wraz z innymi technologiami laserowymi, które są dedykowane temu problemowi, chociażby jak laser pikosekundowy, możemy łączyć te dwie technologie. To także zabiegi delikatnego resurfacingu, czyli poprawa, odmładzanie struktury skóry, ale nawet możemy go też stosować przy bliznach potrądzikowych, więc spektrum zastosowania jest bardzo szerokie - wyjaśnił w rozmowie z Zatoką Piękna dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog.

Podczas panelu eksperckiego poruszono najważniejsze kwestie związane ze stosowaniem lasera tulowego w rozwiązywaniu problemów estetycznych i dermatologicznych. Prelegenci omówili nie tylko pracę lasera w trzech trybach (nieablacyjnym, subablacyjnym, ablacyjnym), ale też przede wszystkim doskonałe efekty w leczeniu zmian pigmentacyjnych i zabiegach remodelowania skóry oraz wysoką skuteczność w nowych wskazaniach, jakimi są stymulacja wzrostu włosów i bielactwo. Laser tulowy, jako urządzenie łączące możliwości innych laserów odmładzających i redukujących przebarwienia, stał się też przedmiotem dyskusji na temat jego wykorzystania w terapiach łączonych.

dr Anna Ryczek
dr Anna Ryczek / fot. Zatoka Piękna

- Laser tulowy możemy wykorzystywać dla szerokiej grupy pacjentów, począwszy od pacjentów estetycznych, po pacjentów z chorobami dermatologicznymi. Myślę, że taką ciekawostką jest leczenie łysienia, czyli wzmacnianie struktury unaczynienia skóry owłosionej głowy, przez to stymulacja wzrostu włosów. Ja osobiście laser tulowy łączę z wieloma technologiami, począwszy od lasera pikosekundowego, przez laser CO2, laser neodymowo-yagowy, po laser erbowo-szklany, więc tych możliwości łączenia lasera tulowego z innymi urządzeniami jest bardzo wiele, wszystko w zależności od wskazań - powiedziała nam dr Anna Ryczek, specjalista dermatolog.

 

Podwójny sukces EuroScaleMed

Panel ekspercki „Laser tulowy - światło w centrum uwagi” okazał się ogromnym sukcesem firmy EuroScaleMed i to nie tylko ze względu na całokształt wydarzenia. Podczas spotkania dystrybutor urządzenia otrzymał od Tima Lowritsch, przedstawiciela Wontech, wyróżnienie Best European Business Partner

Marcin Słowińsi, Michał Słowiński, Tim Lortisch
Marcin Słowiński, Michał Słowiński, Tim Lowrtisch / fot. Zatoka Piękna

Materiał powstał we współpracy z firmą Euroscalemed  euroscalemed.pl