Zabiegi laserowe mogą w skuteczny sposób usunąć nawet najpoważniejsze problemy dermatologiczne. Z powodzeniem stosowane są przez lekarzy medycyny estetycznej i dermatologów w leczeniu melasmy, plam posłonecznych, plam soczewicowatych, przebarwień pozapalnych, blizn potrądzikowych czy rozstępów, a także w terapiach anti-aging, mających na celu odświeżyć i zagęścić skórę. W Kaniowscy Clinic we Wrocławiu mieliśmy okazję poznać możliwości lasera tulowego Lavieen oraz porozmawiać z dr Michałem Kaniowskim. Zobacz film z zabiegów laserem tulowym!

 

Film z zabiegów laserem tulowym

 

- Laser tulowy Lavieen o długości 1927 nm z pewnością jest innowacyjnym urządzeniem na polskim rynku. Charakteryzuje się wyjątkowo dużą mocą, możliwością pracy w trybie ablacyjnym, nieablacyjnym jak i subablacyjnym oraz wyjątkowo krótkim czasem rekonwalescencji - mówi Tomasz Parais, Euroscalemed

Subablacyjny efekt polega na tym, że z jednej strony przy minimalnym uszkodzeniu zewnętrznej warstwy naskórka, warstwy rogowej, oddziałujemy na granicę skórno-naskórkową, tam zlokalizowane są melanocyty, które produkują melaninę i wszelkie zaburzenia barwnikowe, te które głównie my leczymy, czyli plamy posłoneczne, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne melasmę. Przy bardziej agresywnych zabiegach możemy też leczyć blizny potrądzikowe i rozstępy, więc zastosowanie jest ogromne.- podkreśla dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog-wenerolog.

 

Przebieg zabiegów laserem tulowym Lavieen

- Zabieg jest bardzo szybki i komfortowy dla pacjenta. Dla lekarza też, bo aplikacja i wyposażenie tego lasera w skaner i możliwość regulacji średnicy plamki zabiegowej do bardzo dużych rozmiarów, znacznie przyspiesza zabieg wykonywany na większe obszary, takie jak całą szyję, dekolt. Wtedy ten laser naprawdę działa bardzo szybko. - wyjaśnia dr Michał Kaniowski.

- Procedura pozabiegowa obejmuje też schłodzenie pacjenta po zabiegu, naświetlanie lampą LED i zastosowanie specjalistycznych masek, które poprawiają jeszcze komfort pozabiegowy. Zalecenia pozabiegowe, to oczywiście stosowanie kremu przeciwsłonecznego SPF 50 i praktycznie więcej ograniczeń nie ma jeśli chodzi o ten zabieg. - dodaje specjalista.

 

Efekty zabiegów

- Jeśli chodzi o efekty zabiegowe my jesteś zachwyceni tymi efektami i pacjenci też. Praktycznie efekty poprawy kolorytu, napięcia skóry, takiego rozjaśnienia widać już po jednorazowym zabiegu i te efekty pojawiają się dość szybko. Niemniej jednak zalecana jest seria zabiegów laserowych. Odstęp między zabiegami zależy oczywiście od dawek i problemu skórnego, ale zazwyczaj wynosi około miesiąca. Wykonujemy przy większych problemach około 3-4 zabiegów, ale jednorazowy zabieg odświeżający też daje bardzo fajne rezultaty. - podsumowuje właściciel Kaniowscy Clinic.