Rozpoczął się nabór kandydatów na nowy kierunek studiów podyplomowych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajęcia na Trychologii klinicznej ruszą już w październiku.


Trychologia kliniczna to studia przeznaczone dla absolwentów (min. I stopnia) studiów, także kierunku lekarskiego, kosmetologii, dietetyki lub innych specjalności (pod warunkiem udokumentowania osiągnięć w zakresie rozwoju trychologii). Celem studiów jest przekazanie słuchaczom nowoczesnej, holistycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych w gabinetach lekarskich, salonach kosmetycznych, aptekach i drogeriach (dermokonsultacja), uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej SPA i Wellness oraz działach rozwojowych firm kosmetycznych. Studia przygotowują także do współpracy z lekarzem w gabinecie dermatologicznym lub medycyny estetycznej. Zajęcia będą prowadzone przez zespół lekarzy, w tym dermatologów, farmaceutów, chemików, kosmetologów oraz przedsiębiorców, dzięki czemu absolwenci zdobędą także wiedzę z zakresu brandingu i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

 

Trychologia kliniczna to pierwsze studia podyplomowe w Polsce, które łączą rzetelną wiedzę kliniczną z praktycznym podejściem biznesowym i są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku trychologicznego na edukację opartą na najnowszych zdobyczach nauk medycznych – mówi dr hab. Magdalena Górska-Ponikowska, prof. GUMed, kierownik kierunku. – Program studiów obejmuje nauki kliniczne i nauki podstawowe, a słuchacze będą mieli możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, w tym pracy z pacjentami na oddziałach szpitalnych UCK.

Nowe kierunki studiów podyplomowych powstały w ramach GUMEDICUM, czyli Kolegium Zarządzania i Rozwoju Kadr Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. – To odpowiedź na potrzeby zmieniającego się rynku usług medycznych, na którym poszukuje się obecnie nowych, satysfakcjonujących rozwiązań zarówno dla pacjentów, jak i pracowników, tworząc przyjazne miejsce hospitalizacji i pracy – tłumaczy Katarzyna Grzejszczak, dyrektor Kolegium Zarządzania i Rozwoju Kadr Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. – Trychologia kliniczna to dopiero początek naszej propozycji, w planach mamy utworzenie nowych kierunków, także studiów MBA.


Dodatkowe informacje na temat trychologii klinicznej dostępne są na gumedicum.edu.pl/trychologia-kliniczna

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 września.