Bożonarodzeniowy manicure podkreśla wyjątkowość tej uwielbianej przez nas pory. Stylizacje paznokci często korespondują kolorystycznie z ozdobami porozwieszanymi po całym domu. Najchętniej sięgamy po różne odcienie czerwonego, zielonego i granatowego. Jak z ich pomocą stworzyć stylizacje pełne świątecznej symboliki i błysku?

 

Lakiery hybrydowe błyszczące czerwienią

Czerwień i burgund pasują do mikołajowego stroju, bombek i prezentów. Głęboka zieleń kojarzy się ze świerkami i wieńcami. Głęboki granat imituje niebo, na którym szukamy pierwszej gwiazdki. Te motywy inspirują nas do tworzenia stylizacji paznokci na Boże Narodzenie. Możesz łączyć je ze sobą i obsypywać ozdobami oraz brokatem lub postawić na eleganckie minimum. Dzięki lakierom hybrydowym stylizacja przetrwa całe święta i będziesz mogła się nią cieszyć nawet w sylwestra. O ile nie zapragniesz wykreować na swoich paznokciach kilku świątecznych opowieści.

Jednym z najbardziej popularnych kolorów lakierów jest czerwony, który kojarzy się ze świątecznymi dekoracjami. Głęboka, klasyczna czerwień to klasyk z pikantną nutką. W grudniowej odsłonie polecamy wersje lakierów z drobinkami. Możesz sięgnąć po intensywnie mieniące się i naprawdę dyskretne, których iskierki zobaczysz tylko w blasku świec.

Wykonaj manicure starannie i równo. W przypadku tych barw wszelkie niedociągnięcia są bardzo widoczne. Uważaj też, żeby nie pomalować skórek, ponieważ mogą się one przebarwić. Czerwone i bordowe lakiery kupisz w sklepie Cosmetics Zone.

Czerwony lakier hybrydowy z brokatem z Cosmetics Zone przywołuje wyjątkowy klimat świąt
Czerwony lakier hybrydowy z brokatem z Cosmetics Zone przywołuje wyjątkowy klimat świąt 

Manicure jak rozgwieżdżone niebo

Tę stylizację paznokci będziesz mogła z powodzeniem zaprezentować zarówno podczas Wigilii, jak i w sylwestra. Intensywny, głęboki granat to kolor idealnie pasujący do eleganckiego, wieczorowego stroju. Świetnie wygląda jako dodatek do kremowych i beżowych lakierów. Jeśli postanowisz uczynić z niego bazę manicure’u, wykonaj wzory za pomocą srebrnych i złotych lakierów, pyłków lub folii transferowych. Zwłaszcza te ostatnie, choć całkiem proste w aplikacji, nadają profesjonalny i niebanalny wygląd. Możesz też wykorzystać brokatowy top coat. Chyba nie ma łatwiejszego sposobu na nadanie stylizacji odświętnego wyglądu.

Zieleń choinki i adwentowych wieńców

Jest stylowa, pasuje do minimalistycznych kreacji i na dodatek świetnie koresponduje ze świąteczną atmosferą… To głęboka, butelkowa zieleń. W święta możesz też pokusić się o nieco jaśniejsze jej warianty, np. chłodną oliwkę albo nawet khaki. W połyskujących wersjach z symbolicznymi wzorkami prezentów lub choinek stworzysz iście bożonarodzeniowy manicure.
Jak uczynić ciemny, zielony lakier hybrydowy jeszcze bardziej eleganckim? Proponujemy wersję z brokatem lub wykorzystanie jednego z metalicznych pyłków. Możesz też nadać zieleni matowe wykończenie za pomocą topu. Wspomniane już złoto i srebro są uniwersalnym uzupełnieniem świątecznych barw.

Zielony manicure hybrydowy ze świątecznymi zdobieniami wykonasz przy pomocy lakierów Cosmetics Zone
Zielony manicure hybrydowy ze świątecznymi zdobieniami wykonasz przy pomocy lakierów Cosmetics Zone

Wielokolorowe stylizacje paznokci na święta

Jak stworzyć wielokolorowy manicure na Boże Narodzenie? Najlepiej korespondują ze sobą zieleń, czerwień i biel. Możesz pomalować każdy paznokieć na inny kolor, zaaplikować na płytkę gotowe naklejki z okolicznościowymi wzorkami lub – jeśli posiadasz ku temu predyspozycje – namalować zdobienia samodzielnie.

Granat i zieleń oraz granat i burgund to nieco mniej popularne, ale równie efektowne połączenia, które sprawdzą się w okresie świąt. W wersji najodważniejszej połącz ze sobą wszystkie trzy proponowane kolory lakierów hybrydowych. Stylizację możesz też uzupełnić o biel – w postaci zdobień czy jako dodatkowy kolor na jednym z paznokci.